Parametry waszej kranówy

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Postprzez TK » Cz 05 sty, 2012

Czy wodociągi mają obowiązek podania parametrów? Dzwoniłem w tym tygodniu do naszych artystów, w biurze nikt nie ma dostępu do wyników, odesłali do jakiegoś kierownika na komórkę, gość wprost powiedział że nic nie poda i "niech pan sobie zaniesie do analizy". Ponowny telefon do biura i po dłuższej pogawędce z miłą osóbką, dowiedziałem się tylko tyle, że facet jest "specyficzny", a ona nie ma możliwości pomóc..
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez RobertB » Cz 05 sty, 2012

TK napisał(a):Czy wodociągi mają obowiązek podania parametrów? Dzwoniłem w tym tygodniu do naszych artystów, w biurze nikt nie ma dostępu do wyników, odesłali do jakiegoś kierownika na komórkę, gość wprost powiedział że nic nie poda i "niech pan sobie zaniesie do analizy". Ponowny telefon do biura i po dłuższej pogawędce z miłą osóbką, dowiedziałem się tylko tyle, że facet jest "specyficzny", a ona nie ma możliwości pomóc..


Ja dzwoniłem bezpośrednio do laboratorium wodociągów i wszystkiego co chciałem dowiedziałem się bez problemu
Avatar użytkownika
RobertB
Poznaje temat
 
Posty: 80
Dołączył(a): N 04 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TK » Cz 05 sty, 2012

Podobno nie mają własnego laboratorium - firma exprim urzędująca z południowej strony Wrocławia. Wkurzający są, 20 lat pije i płacę za tę wodę (wcześniej studnia), ale skład tajny...
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez RobertB » Pt 06 sty, 2012

TK napisał(a):Podobno nie mają własnego laboratorium - firma exprim urzędująca z południowej strony Wrocławia. Wkurzający są, 20 lat pije i płacę za tę wodę (wcześniej studnia), ale skład tajny...


Gdzieś już to ktoś pisał ( chyba nawet w tym wątku - nie chce mi się teraz szukać :roll: )

Postrasz ich , że pójdziesz do lokalnej gazety/telewizji i podasz , że z wodą musi być coś nie tak skoro ukrywają jej skład :twisted: ... chociaż wg. mnie z drugiej strony wtedy powiedzą Ci dane takie jakie będą dla Ciebie najodpowiedniejsze ... ale warto spróbować :wink:
Avatar użytkownika
RobertB
Poznaje temat
 
Posty: 80
Dołączył(a): N 04 mar, 2007
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mayaca » Pt 06 sty, 2012

Trzeba ich wziąć sposobem.to samo laboratorium które jest takie tajemnicze zbada wodę przyniesiona z zewnątrz .Na fuchę za przysłowiowa flachę .
Trochę to okrężna droga ale cel uświęca środki .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Pt 06 sty, 2012

TK napisał(a):Podobno nie mają własnego laboratorium - firma exprim urzędująca z południowej strony Wrocławia. Wkurzający są, 20 lat pije i płacę za tę wodę (wcześniej studnia), ale skład tajny...


Konfabulujesz
http://www.mpwik.wroc.pl/sub.php?92

"Z wiadomych względów ujęcia, obiekty i tereny wodonośne MPWiK znajdują się pod szczególną ochroną sanitarną. Na ich terenie mogą przebywać jedynie osoby upoważnione. To konieczne aby zapewnić bezpieczeństwo jej produkcji i dostaw do mieszkańców. A czy skuteczne? Przekonujemy się o tym wielokrotnie w ciągu dnia. Każdy etap produkcji wody jest bowiem rygorystycznie kontrolowany. Czuwa nad tym Laboratorium Jakości Wody MPWiK. Jego pracownicy w trakcie uzdatniania wody kontrolują aż 10 różnych procesów. Oznacza to wykonywanie 350 badań dziennie, 10,5 tysiąca w ciągu miesiąca i niemal 130 tysięcy testów rocznie. A przecież to nie jedyne kontrole. Woda badana jest także w sieciach miejskich i bezpośrednio u klientów. To, że gotowy produkt dostarczany mieszkańcom jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, potwierdzają także kontrole Powiatowego Inspektora Sanitarnego."

http://www.exprim.com.pl/?pid=3
http://www.exprim.com.pl/?pid=8

Od 2007 do 2008 pracowałem w budynku widocznym z tyłu (kwadraciaku) w laboratorium pomiarowym "wielkości" temperatury i ciśnienia ....i to było jedyne laboratorium w okolicy obok "szkieletora".
Dostawca wody bez własnego lab. analiz zbankrutował by po roku wydając bajońskie sumy na analizy. Wrocek MPWiK bez lab. choćby jako "spółka córka" wydzielona, nie dostały dopuszczenia do dalszego istnienia -sanepid by nie zezwolił.Zresztą regulują to przepisy państwowe.
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TK » Wt 10 sty, 2012

zubrzyna napisał(a): Konfabulujesz
http://www.mpwik.wroc.pl/sub.php?92


:evil: Zacytuje Ciebie - konfabulujesz...
Informację nt badań otrzymałem telefonicznie, telefon znasz (071 333 75 72), możesz zadzwonić i sprawdzić... Chętnie poznam parametry kranówy. Chcesz podam na PW nazwisko gościa, który "chroni" wyniki badań - wysłać? Dwa razy robiłem podchody, w odstępie wielotygodniowym, raz jeszcze napuściłem małżowinę do telefonu, efekt ten sam... Być może przy wizycie u nich byłoby łatwiej, ale mam po to brać urlop? Pracuje - zaczynam pracę wcześniej od nich, kończę pracę później od nich...

edit
Dzwonię jeszcze raz... może coś z tego będzie.


edit 2
parę dostałem, w końcu...

ph 7,2
żelazo 0,008 mg/l
mangan 0,009 mg/l
azotyny 0,031 mg/l
azotany 2,2 mg/l
tw.węglanowa 293mg/l

ps. zubrzyna - w sumie dziękuje za motywację :mrgreen:
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marikfox » Pt 17 lut, 2012

Hej.
Witam szystkich.

U mnie w kranie NO3 okolo 50mg/l.
To duzo dlatego postanowilem robic rzadsze podmiany i uzupelniac inne zwiazki zaleznie od potrzeb.
Podkresle ze zbiornik mam mocno obsadzony 100l i okolo 30 ryb.
Czy to dobra taktyka czy skonczy sie glonami?
Czy ktos probowal juz w ten sposob zbic NO3?
Zdjecie akwa w zalaczniku.

Reszta parametrow:
Fe 0.3
Po4 0.5
Ph 7
swiatlo 0.7 wat/litr
no2 0
co2 z butli
Dziekuje
Avatar użytkownika
marikfox
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: London
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Śr 02 sty, 2013

Witam to są wyniki badania mojej kranówki Białostockiej może komuś się jeszcze przyda:

Obrazek
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Parametry waszej kranówy

Postprzez Kuper » Pt 03 sty, 2014

BYTÓW

woda1.JPG


Do tego:

woda.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kuper
Aktywny użytkownik
 
Posty: 521
Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006
Lokalizacja: Bytów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Parametry waszej kranówy

Postprzez kretos » Pn 13 sty, 2014

Kraków:
http://www.mpwik.krakow.pl/upload/Subpa ... I_2013.pdf

i pytanie - ktoś dopytywał o PO4 i K?

I witam wszystkich na forum.
kretos
Początkujący
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn 13 sty, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Parametry waszej kranówy

Postprzez slipknot1989 » So 08 lut, 2014

Woda dla Jastrzębia Zdroju.
http://www.jzwik.bip.info.pl/index.php?idmp=1563&r=r

Mg- 5 mg/l
Ca- 18 mg/l
K- ok 1mg/l
PO4- praktycznie niewykrywalne
slipknot1989
Stały bywalec
 
Posty: 382
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2013
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Parametry waszej kranówy

Postprzez Tomasz1984 » Śr 18 mar, 2015

WP_20150318_001.jpg
Napisałem meila do wodociągów Kwidzyn o podanie wyników badań wody z ujęcia przy ul Sportowej i otrzymałem odp. Czy to wystarczy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron