Kalkulator EI

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Postprzez Lozin » Pn 05 mar, 2012

tmaciak napisał(a):W obie strony jest tak samo sensownie, ale posługując się kalkulatorem musimy przyjąć konwencję w nim przyjętą. Dlatego lepiej nie sypać soli do wody, tylko wlewać wodę do soli (tj. wsypać sól do miarki i uzupełnić wodą do żądanej objętości).

Sorry za zamieszanie ale jak widać dobrze że temat został poruszony bo zostałem wyprowadzony z kolejnego błędu :-) ale nie napisałeś co mam wpisać w tej rubryce :-) ilość wody którą uzupełniam do wsypanej soli,czy ilość roztworu który chcę uzyskać?
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » Pn 05 mar, 2012

Ilość roztworu do uzyskania.
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Lozin » Pn 05 mar, 2012

Ilość roztworu do uzyskania.
tak też myślałem.Dziękuję za pomoc.Jednak opis tej rubryki wprowadził mnie w błąd, wydaje mi się że jaśniej by było wpisać "gotowy roztwór" a nie "woda" jak jest teraz wpisane.
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » N 18 lis, 2012

Może mi ktoś po chłopsku wytłumaczyć obsługe tego kalkulatora , bo ja wgl nie kapuje ;(
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » N 18 lis, 2012

Ściągnij sobie kalkulator Zulixa jest wygodniejszy i łatwiej wszystko obliczyć. Poszukaj w google, a napewno znajdziesz :wink: .
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » N 18 lis, 2012

To chodzi ci o ten otwierany w office ?
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » N 18 lis, 2012

Dużo jest kalkulatorów otwieranych w office, ale jeśli jest podpisany Zulix to powinieneś sam się domyślić :roll:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez webspy » N 18 lis, 2012

Tu masz jeszcze kalkulator własnej roboty (w jednej zakładce podajesz dane do roztworu jaki zrobisz a w drugiej jakie akwarium i jakie stężenie chcesz uzyskać)

http://webspy.strefa.pl/akwarium/downlo ... tor_EI.xls
Avatar użytkownika
webspy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 02 mar, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kajo » Pt 08 lut, 2013

Witam. Jestem początkujący i mam pytanie . Zakupiłem taki zestaw ( http://(link).pl/show_item.php?item=2927196796 ). Mam pytanie , chciałbym to razem wymieszać , na jeden nawóz płynny ale nie mam zielonego pojęcia co mogę z czym wymieszać i z jaką ilością wody i w jakich ilościach dawkować do 370L akwarium ? Proszę o wyrozumiałość. Dziękuję , pozdrawiam. Jeżeli nie napisałem w tym wiele to sorry.
kajo
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 14 sty, 2012
Lokalizacja: Rypin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez webspy » Pt 08 lut, 2013

kajo napisał(a):chciałbym to razem wymieszać

Moim zdaniem lepiej jest wymieszać wszystko osobno, masz wtedy kontrolę w dawkowaniu i bez problemu możesz zwiększać i zmniejszać stężenie każdego składnika.

kajo napisał(a):nie mam zielonego pojęcia co mogę z czym wymieszać

Mikro - czyli CSM+B osobno i MAKRO czyli reszta razem.

kajo napisał(a):w jakich ilościach dawkować do 370L akwarium

Zależy jakie stężenie chcesz osiągnąć w swoim akwa

Ściągnij sobie kalkulator spidera lub też post wyżej masz kalkulator mojej produkcji :)
Avatar użytkownika
webspy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr 02 mar, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kajo » Pt 08 lut, 2013

Witam. W jakiej ilości wody rozrobić zawartość tych woreczków mikro oraz makro? W jakich programach , otwieracie te kalkulatory ? Pozdrawiam.
kajo
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 14 sty, 2012
Lokalizacja: Rypin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 3bit » Pt 08 lut, 2013

Masz opis na każdym woreczku ,jak rozrobić i jak dawkować.
3bit
Poznaje temat
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 13 maja, 2012
Lokalizacja: ...
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kajo » Pt 08 lut, 2013

Chodzi mi o to czy mogę zmieszać razem te proszki , jeśli tak to wtedy w jakiej ilości wody , jaką ilość proszku aby uzyskać jeden płyn ? A te CSM+B ? Na tym nie mam nic podane tylko jakie są składki , w więc w jakiej ilości wody to rozrobić ?
kajo
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 14 sty, 2012
Lokalizacja: Rypin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 3bit » Pt 08 lut, 2013

kajo napisał(a):Chodzi mi o to czy mogę zmieszać razem te proszki , jeśli tak to wtedy w jakiej ilości wody , jaką ilość proszku aby uzyskać jeden płyn ? A te CSM+B ? Na tym nie mam nic podane tylko jakie są składki , w więc w jakiej ilości wody to rozrobić ?

Raczej nie mieszaj tych woreczków,rozrób każdy w osobnej butelce.Niestety nie da się rozrobić trochę soli z woreczka.Powód jest prosty w skład takiego woreczka wchodzi kilka soli ,więc nie jest możliwością nabrać sobie trochę tego proszku, aby mieć odpowiedni stosunek tych soli(jaki założył sprzedawca)Dlatego musisz rozrobić cały woreczek.Prawdopodobnie w 500ml wody demineralizowanej.
3bit
Poznaje temat
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 13 maja, 2012
Lokalizacja: ...
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kajo » Pt 08 lut, 2013

Dzięki za radę. Jeszcze jedno , na wszystkich woreczkach jest napisane w jakiej ilości rozrabiać tą sól , ale na woreczku z CSM+B nie ma tego podanego?
kajo
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 14 sty, 2012
Lokalizacja: Rypin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 3bit » Pt 08 lut, 2013

To ile masz tych woreczków?,bo chyba wprowadzam w błąd,jeśli to więcej jak 2 woreczki.
3bit
Poznaje temat
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 13 maja, 2012
Lokalizacja: ...
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kajo » Pt 08 lut, 2013

kajo
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 14 sty, 2012
Lokalizacja: Rypin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 3bit » Pt 08 lut, 2013

kajo napisał(a):Mam oto taki zestaw : http://(link).pl/show_item.php?item=2927196796 .

No widzisz teraz to co innego.
Do soli makro używam kalkulatora zulixa (wpisz w gogle kalkulator zulixa i masz)te sole rozrabiasz w dowolnej ilości wszystko zależy od ciebie jakie sobie ustalisz dawkowanie i stężenie. Nie rozrabiaj większej ilości bo się zepsują.(najlepiej powiedzmy na 50 dawek podawanych codziennie).
Nie idź na łatwiznę i nie mieszaj soli razem każda w osobnej buteleczce(aptecznej) zaoszczędzi w przyszłości kłopotów z nawożeniem ,gdyby zaistniała potrzeba podniesienia stężenia np.fosforu masz taka możliwość .Mieszając razem tej możliwości brak.
CSM+B rozrabiasz w 500ml stężenie Fe =? w zależności od litrażu i dawki.(znajdziesz w sieci.)
3bit
Poznaje temat
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 13 maja, 2012
Lokalizacja: ...
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kajo » Pt 08 lut, 2013

Nie mogę ogarnąć tego kalkulatora , mam akwarium 370 litrów mógłbyś coś obliczyć ? Jakie dawki , bo ja szczerze co i jak z tym kalkulatorem . Nie wiem może mam zły program.
kajo
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 14 sty, 2012
Lokalizacja: Rypin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 3bit » Pt 08 lut, 2013

kajo napisał(a):Nie mogę ogarnąć tego kalkulatora , mam akwarium 370 litrów mógłbyś coś obliczyć ? Jakie dawki , bo ja szczerze co i jak z tym kalkulatorem . Nie wiem może mam zły program.

Mogę ,ale nie w tym temacie.Pisząc temat podaj dokładny opis akwa: podłoże,oświetlenie itd. i testy wody w kranie i w akwa na NO3,PO4,Kh ,Ph.
3bit
Poznaje temat
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 13 maja, 2012
Lokalizacja: ...
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron