Pomiar poziomu CO2 i jego dystrybucja w zbiorniku.

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Postprzez Zbyszek17 » Pn 05 kwi, 2010

I o tym jak byk jest napisane w kilku postach wyżej.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Green-Project » Pn 05 kwi, 2010

Powie mi ktoś czemu mój test jest żółty?
Nie jest to możliwe abym miał mało co2.
Green-Project
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 30 mar, 2010
Lokalizacja: Białytstok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marek Franke » Pn 05 kwi, 2010

Kolor żółty wskazuje za dużą zawartość dwutlenku węgla,jest za duża kwasowość wody w twoim akwarium,zmierz jeszcze wodę o wartości ph jeżeli będzie za niska to zmniejsz podawanie co2 i podmień 30% wody,jeżeli ph się nie zmniejszy przyczyn trzeba szukać gdzie indziej/filtracja,podłoże,korzenie,przerybienie/.
Marek Franke
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr 11 sie, 2004
Lokalizacja: Łaziska Górne
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marek Franke » Pn 05 kwi, 2010

Jeszcze może być za niska twardość węglanowa,poniżej 2 KH,nie ma wtedy woda bufora i ph jest wtedy niestabilne.
Marek Franke
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr 11 sie, 2004
Lokalizacja: Łaziska Górne
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Green-Project » Pn 05 kwi, 2010

w akwarium nie mam nic oprócz 18L amazoni która puszcza jakieś kwasy tak pisał spider, ale chyba to kwasy obniżają ph, ale nie wpływają na ilość co2.

no i kilka kamieni, oraz rośliny. Więc mogę wykluczyć niedobory co2 ;]

PS. Czy za dużo co2 szkodzi roślinom?
Green-Project
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 30 mar, 2010
Lokalizacja: Białytstok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 05 kwi, 2010

Green-Project napisał(a):S. Czy za dużo co2 szkodzi roślinom?
nie - ale współlokatorom na pewno.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Green-Project » Pn 05 kwi, 2010

na razie brak rybek
Green-Project
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 30 mar, 2010
Lokalizacja: Białytstok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marek Franke » Pn 05 kwi, 2010

Piszesz że jako podłoże zastosowałeś AMAZONIĘ.Jeżeli użyłeś amazonie II to ma ona zdolności do obniżania twardości wody i tak jak wcześniej pisałem twardość poniżej 2 KH jest bardzo niekorzystna w akwarium i może stąd nawet przy małym podawaniu co2 masz takie skoki ph.Jeżeli doprowadzisz do podawaniem dwutlenku węgla do bardzo niskiego ph to rośliny tez tego nie przeżyją.
Marek Franke
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): Śr 11 sie, 2004
Lokalizacja: Łaziska Górne
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 05 kwi, 2010

Marek Franke
nie wiem o jakich poziomach niskiego pH myślisz / chyba jakieś ekstrema / ale poczytaj od początku ten temat / dużo o tym właśnie pisze / Znam baniaki w których KH2 i niższe to normalność i nic złego się nie dzieje :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polakko 78 » Wt 20 kwi, 2010

witam.podłącze się pod temacik. ma baniak 54l. wczoraj uruchomiłem bio co2 jbl. dzisiaj zaczęło się :mrgreen: bąble idą. mam jednak jedno pytanko. mam filtr Fan 1, zaworek doprowadzający powietrze do filtra mam zakręcony na maksa, jednak mała ilość bąbli wydostaje się z wylotu filtra.czy tak to pozostawić, czy małe napowietrzanie nie wytrąci mi co2 o które tak bardzo się ostatnio staram.pozdrawiam.
polakko 78
Aktywny użytkownik
 
Posty: 564
Dołączył(a): N 04 kwi, 2010
Lokalizacja: Pilaszków/OżarówMaz.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Green-Project » Wt 20 kwi, 2010

mylęślę, że takie małe napowietrzanie nie wiele da, więc zrób tak jak ja kiedyś - zamiast zasysać powietrze podłącz rurką co2 - świetna dystrybucja po akwa

a za napowietrzanie dużo lepiej niż najlepszy napowietrzasz służy ruch tafli wody
Green-Project
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 30 mar, 2010
Lokalizacja: Białytstok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polakko 78 » Wt 20 kwi, 2010

Green-Project, jestem początkującym, ale ostatnio bardzo dużo czytam na Forum,trochę z obawy żeby nie strzelać za dużo gaf :razz: .ale wracając do tem. czy tego co2 nie będzie za dużo i czy mi z buli nie zasie, co wielokrotnie jest opisywane na postach.
polakko 78
Aktywny użytkownik
 
Posty: 564
Dołączył(a): N 04 kwi, 2010
Lokalizacja: Pilaszków/OżarówMaz.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Green-Project » Wt 20 kwi, 2010

masz bimbrownię czy butlę wysoko ciśnieniową ?
Green-Project
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Wt 30 mar, 2010
Lokalizacja: Białytstok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polakko 78 » Wt 20 kwi, 2010

mam bimbrownie Bio co2 JBL-a. to właśnie jest pojedyńcza butla z bezpośrednim wężykiem do dyfuzora,dla tego obawiam się zassania. na razie zakręciłem wężyk doprowadzający powietrze do filtra "na supeł" :lol: , i pozostał sam ruch wody.
polakko 78
Aktywny użytkownik
 
Posty: 564
Dołączył(a): N 04 kwi, 2010
Lokalizacja: Pilaszków/OżarówMaz.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polakko 78 » Cz 22 kwi, 2010

cześć Forumowicze. mam kolejne pytanie dotyczące rozprowadzania co2. staram się najpierw czytać Wasze posty dopiero zadawać pytania. lecz nie na wszystko potrafię odszukać odpowiedź.
zbiornik 54l, filtr Fan 1 (odkręcony na maksa),oświetlenie 2x15w(aqua glo,flora glo) 12h na dobę
parametry ph-7,5
kh-4(co2 wychodzi 3,794-za mało :???: )
no3-15mg/l
no2-0,05mg/l
fe-0,6mg/l
po4-1mg/l

nawożenie macro 0,6ml/dzień,micro 0,2 ml/dzień,co drugi dzień kno3-0,3ml ldo podmian Planta Gainer Fe+,classic
bimbrownie(bio co2 JBL) załączyłem wczoraj około 16. zdjąłem wylot napowietrzający z filtra. dyfuzor umieściłem przy dnie akwarium przed wylotem z filtra. zauważam, że bąble co2, zostają wyrzucane wgłąb akwarium przez strumień z filtra. wydaje się wszystko ok.)widzę, że tafla wody "krąży" a bąble co2 przez chwilę po niej pływają. pytanie jest następujące: po jakim czasie powinienem zaobserwować spadek ph(pożądane 7,0) :?:
polakko 78
Aktywny użytkownik
 
Posty: 564
Dołączył(a): N 04 kwi, 2010
Lokalizacja: Pilaszków/OżarówMaz.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Siara » Cz 22 kwi, 2010

polakko 78 napisał(a):pytanie jest następujące: po jakim czasie powinienem zaobserwować spadek ph(pożądane 7,0)

2-3h powinno już dać widoczne rezultaty na teście
Avatar użytkownika
Siara
Znający temat
 
Posty: 1419
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Gliwice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polakko 78 » Cz 22 kwi, 2010

cześć Siara.przed chwilą zrobiłem testy na ph (jbl,zoolek) oba wskazują nadal 7.5. jestem w kropce. :???: gdy podniosłem pokrywę akwa, widać jak bąble co2 pływają po powierzchni. z dyfuzora bimbrowni wyskakuje ok 2b/s. może podłoże mi podnosi ph. mam mieszankę Hanza Green i floran start filtusa pokryte 2cm drobnego żwiru. sprawdzałem żwir aquacidem-nie reagował. dalej nie wiem co z moim ph i co2. :?: może zmniejszyć moc filtra o 1/3?
polakko 78
Aktywny użytkownik
 
Posty: 564
Dołączył(a): N 04 kwi, 2010
Lokalizacja: Pilaszków/OżarówMaz.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez robal_ag » Cz 22 kwi, 2010

Nie zmniejszaj mocy filtra bo spadnie Ci cyrkulacja w akwa, a co za tym idzie dostepnosc CO2. Poczekaj dzien... najlepiej dwa. Wykonaj nastepny pomiar. Mam testy "zoolek" i gdy mialem bimbrownie tez mi test nie pokazywal spadku pH. Dopiero gdy podlaczylem butle i podkrecilem CO2 na maxa zauwazylem spadek na tescie o 0.2pH. Nie sugeruj sie testami i licznikiem babelkow, lepiej obserwuj ryby i rosliny.
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zdziebal » Pt 23 kwi, 2010

być może podczas pomiaru ph za bardzo "trzepiesz" probówką przez co wytrącasz CO2 z tej wody i (Choć to kwas węglowy zakwasza wodę, ale on też łatwo ulega wytrąceniu o ile mi wiadomo), spróbuj delikatnie zamieszać probówką z odczynnikiem. Ja taki błąd popełniałem.
zdziebal
Poznaje temat
 
Posty: 135
Dołączył(a): Śr 18 lis, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Markky21 » Pt 23 kwi, 2010

kwas węglowy, to nic innego jak "gaz" w wodzie gazowanej lub coli. Jak potrzepiesz wodą gazowaną i otworzysz zakrętkę to gaz ucieka... nie? :wink: pozdrawiam
Avatar użytkownika
Markky21
Zainteresowany tematem
 
Posty: 154
Dołączył(a): Pt 07 lis, 2008
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron