Aqua Rebell Special N

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Re: Aqua Rebell Special N

Postprzez plutonow » Pn 01 lut, 2016

ak3w.pl napisał(a):trochę czasu upłynęło od aktywności w tym wątku - czy po takim czasie potwierdzacie że dawkowanie Azotu w taki sposób jak w Aqua Rebell Special N spowodowało u Was że problem z spalonymi stożkami zniknął?


Nie
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Aqua Rebell Special N

Postprzez ak3w.pl » Wt 02 lut, 2016

Michał a próbowałeś samego mocznika? A może w Swoim akwarium znalazłeś jakiś inny sposób na spalone stożki?

pozdrawiam
Arek
Avatar użytkownika
ak3w.pl
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011
Lokalizacja: Piaseczno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Aqua Rebell Special N

Postprzez plutonow » Wt 02 lut, 2016

ak3w.pl napisał(a):Michał a próbowałeś samego mocznika? A może w Swoim akwarium znalazłeś jakiś inny sposób na spalone stożki?

Arku, kombinowałem różne źródła azotu, z tego co pamiętam nigdy nie stosowałem samego mocznika (CH4N2O), był sam azotan amonu (NH4NO3) i różne mixy.

Obecnie i od dłuższego czasu do teraz stosuje SPZN wg. oryginalnej receptury Tobiego.

Dla mnie prawdziwym sukcesem było wyhodowanie łanego Pogostemona Erectus (od niewielkiej łodygi po wysoką ani razu nie sapliło, gdzie wcześniej paliło na potęgę), efekt po zejściu z azotem i potasem oraz podbiciu mikro.

Niestety spalone stożki to nie tylko kwestia azotu.
Im dłużej się nad tym tematem pochylałem to doszedłem do wniosku iż to nie tyle kwestia samego N a całego eksostemu w akwarium (Gh, Kh, Ca:Mg:K, światło, CO2).

Ostatnio popaliło mi Rotala araguaia (Cuphea anagalloidea) ale tylko część no i akwa "rozjechane".

W tej chwili w domu są podejścia do akwarium roślinnego:
-coś w rodzaju low techa (rewelacja w kwestii obsługi a efekty zaskakujące)
- high tech Eriottuttulum, dopiero od tego tygodnia przeszedłem na RO aby mieć większą kontrole nad Gh i Kh.

Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Aqua Rebell Special N

Postprzez ak3w.pl » Pt 05 lut, 2016

Dzięki Michał za odpowiedź. U mnie problemem jest z ammania gracilis - nie chce współpracować (chyba że naprawdę jest mało makro). Długo też walczyłem o ładny wzrost brata Pogostemona Erectus tzn. Eusteralis stellata. Obecnie jest ok - ale podejrzewam że nowe podłoże na ziemi też robi swoje. Spróbuje jednak z Aqua Rebell Special N - lubię to jest to frajda gdy będzie jakiś efekt. Podzielę się spostrzeżeniami. Michał co to jest "SPZN"? Czeski błąd i chodziło Ci o Aqua Rebell Special N?

I jeszcze jedno pytanie (przepraszam że tak się dopytuje) jaką formę stosujesz Potasu i ile na tydzień?

Dobry pomysł z RO ja wracam powoli do RO - pamiętam że jak miałem wodę z RO i generalnie bardziej miękką było mniej problemów tzn. - mniej problemów ze stożkami, z wybarwieniem jak i z glonami....

Pozdrawiam
Arek
P.S.
Dzisiaj podmieniłem wodę i dałem pierwszy raz azot w formie mieszanki Aqua Rebell Special N.
Avatar użytkownika
ak3w.pl
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2011
Lokalizacja: Piaseczno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Aqua Rebell Special N

Postprzez plutonow » So 06 lut, 2016

ak3w.pl napisał(a):Michał co to jest "SPZN"? Czeski błąd i chodziło Ci o Aqua Rebell Special N?
I jeszcze jedno pytanie (przepraszam że tak się dopytuje) jaką formę stosujesz Potasu i ile na tydzień?

Haha masz racje SPCN :)
Odstawiłem potas, a jak podawałem to nie więcej jak 10ppm, a stosowałem KCL przedewszyskim mniej siarczanów, choć mówi się iż nie szkodzą.
Ja póki co nie mam za bardzo efektu z RO ale myślę iż muszę poczekać jeszcze z 3 tyg.
Chce zejść z 1>Kh, GH około 6 nawet mniej, tylko dla moich pupili Eriocaulonów :), przy tak miękkiej wodzie lepiej nie przesadzać a ostatnio dokopałem się do metody nawożenia która jest przeciwieństwem EI :)

A i jeszcze jedno nie masz za co przepraszać.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron