Przedobrzenie Nawożenia ?

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Re: Przedobrzenie Nawożenia ?

Postprzez thomas.bham » Cz 22 sty, 2015

piksel123 napisał(a):Problem jest na pewno w kumulacji nawożenia.
Wtrącam się,ale K + Mg należy podawać licząc ppm na podmienianą wodę.
Gh 16 a co to za problem?. Wapnia masz na pewno ok 85 do 100mg/l, mniej na pewno lać mikro.
Mg ok.15mg/l ale tylko na wodę podmienianą.K max 15 ppm/l ale tylko ,licząc na podmienianą wodę.
Azotu w szkle nie więcej niż 10mg/l i resztę makro dopasować.
Żelaza 0,2 do 0.4 na całość baniaka na tydzień 2-3 razy w tygodniu po zgaszeniu światła.
Żelazo i mikroelementy dobre.a nie Intermag.
Światło przy tym ok 0,6W/l
CO2 oczywiście na poziomie 20-30 mg/l
Filtacja na poziomie 1500l/ godź. na 200l akwarium.
Tak staram się prowadzić akwa i muszę powiedzieć,że kłopoty to miałem, jak głupio stosowałem nawożenie,a teraz wszystko gra.
Wodę mam 17 gH i wymiany robię 30 % co trzy tygodnie,żadnego pyłu i kropek zero paskudztwa.
Fakt rośliny rosną wolniej Przycinka raz na miesiąc.ale mają dobrą barwę i nic złego się nie dzieje.
Ryby ławicowe w ilości optymalnej do zbiornika,mają się też dobrze,jak źle nawoziłem były często zgony.
Pozdrawiam!.

Genialne :-)
Myślę ze test post powiniem znaleźć sie na głównej stronie forum a dział nawożenia powiniem być usunięty.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Przedobrzenie Nawożenia ?

Postprzez Widmo80 » Cz 22 sty, 2015

Dzięki za konkretne odpowiedzi . Teraz moje akwa zrobiłem na ziemi ogrodowej i wróciłem do świetlówek - przy hqi miałem wysyp glonów wszelkich - głównie sinic . Czyli upraszczając mocno to - nawozić ale umiarkowanie . Dobrze że mam testy na azot i fosfor
Widmo80
Poznaje temat
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pn 01 kwi, 2013
Lokalizacja: Piława górna
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Przedobrzenie Nawożenia ?

Postprzez piksel123 » Cz 22 sty, 2015

thomas.bham napisał(a):
piksel123 napisał(a):Problem jest na pewno w kumulacji nawożenia.
Wtrącam się,ale K + Mg należy podawać licząc ppm na podmienianą wodę.
Gh 16 a co to za problem?. Wapnia masz na pewno ok 85 do 100mg/l, mniej na pewno lać mikro.
Mg ok.15mg/l ale tylko na wodę podmienianą.K max 15 ppm/l ale tylko ,licząc na podmienianą wodę.
Azotu w szkle nie więcej niż 10mg/l i resztę makro dopasować.
Żelaza 0,2 do 0.4 na całość baniaka na tydzień 2-3 razy w tygodniu po zgaszeniu światła.
Żelazo i mikroelementy dobre.a nie Intermag.
Światło przy tym ok 0,6W/l
CO2 oczywiście na poziomie 20-30 mg/l
Filtacja na poziomie 1500l/ godź. na 200l akwarium.
Tak staram się prowadzić akwa i muszę powiedzieć,że kłopoty to miałem, jak głupio stosowałem nawożenie,a teraz wszystko gra.
Wodę mam 17 gH i wymiany robię 30 % co trzy tygodnie,żadnego pyłu i kropek zero paskudztwa.
Fakt rośliny rosną wolniej Przycinka raz na miesiąc.ale mają dobrą barwę i nic złego się nie dzieje.
Ryby ławicowe w ilości optymalnej do zbiornika,mają się też dobrze,jak źle nawoziłem były często zgony.
Pozdrawiam!.

Genialne :-)
Myślę ze test post powiniem znaleźć sie na głównej stronie forum a dział nawożenia powiniem być usunięty.

Kolego, uważam,że to jest forum dla wszystkich i również na podstawie moich doświadczeń mogę się wypowiadać i proszę nie wstawiaj na przyszłość tej bużki bo nie oto koledzy pytali.
Widać ,ze nie masz nic konkretnego do powiedzenia oprócz tego ,ze może chcesz zarzadzać forum.
Nie będę więcej odpowiadał na głupie zaczepki.
piksel123
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 21 wrz, 2013
Lokalizacja: Wartkowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron