Nawożenie roślin -

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Nawożenie roślin -

Postprzez wisel1 » So 30 sie, 2014

Witam,
Mam pytanie odnośnie terminu nawożenia otóż, wychodzę z domu o godzinie 5 30 (światło zapala się o godzinie 11), wracam o ok. 17 i wtedy dawkuję nawozy aqua-art. (zgodnie z m.in. informacjami znalezionymi na forum, stosuję również dawkowanie co2).
W związku z tym, czy mogę dawkować nawozy o 5 30 czy lepszym rozwiązaniem jest dawkowanie o 17 ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
wisel1
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): So 30 sie, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Nawożenie roślin -

Postprzez kyle » So 30 sie, 2014

Proponuję 5:30 ;)
Ja podawałem 8:00, światło od 14:00, ogólnie podaje się raczej przed zapaleniem światła.
kyle
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Nawożenie roślin -

Postprzez Marcin Bielak » N 31 sie, 2014

Opinie są podzielone, ja zawsze wolę podawać wcześnie rano*, kilka godzin przed zapaleniem światła, by rośliny miały papu na dzienną fazę fotosyntezy kiedy tego potrzebują.


*Co również wynika z wstawania do pracy mojej żony, czy mnie by odwieźć dzieciaki do szkoły itp.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Nawożenie roślin -

Postprzez radeqs » N 31 sie, 2014

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem byłoby podawanie mikro wieczorem po zgaszeniu światła, a rano o 5:30 makro. Mikro będzie mogło być pobierane przez noc kiedy nie ma ryzyka jego degradacji przez światło, glony zdaje się, że też w nocy nie są w stanie skorzystać z mikro. Rano kilka godzin przed światłem makro - rośliny zdążą się nakarmić przed fazą fotosyntezy i fosfor nie będzie wytrącał żelaza, które powinno być już w dużej części zszamane wcześniej przez rośliny.
radeqs
Poznaje temat
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 31 lip, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron