Microsorium pteropus - jak uprawiać?

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Microsorium pteropus - jak uprawiać?

Postprzez sajmon1973 » Pn 01 gru, 2014

Witam
Od 2 miesięcy mam w akwarium Microsorium pteropus. Roślinka (duża, matecznikowa) nie dość, że praktycznie nie rośnie ( nie widać nowych listków), to część z nich obumiera - robią się czarne po brzegach. :( Oświetlenie 7 h 0,4 W/l. Nawożenie Easy-life Nitro codziennie 3 ml/120 l. Nie stosuję CO2, tylko carbo w płynie w ilości 10ml na tydzień.
pozdrawiam
sajmon1973
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Microsorium pteropus - jak uprawiać?

Postprzez Artur1987 » Pn 01 gru, 2014

Być może nie robisz żadnego poważnego błędu - hodowałem tą roślinę i miałem bardzo okazałe zdrowe okazy na korzeniach. Co znamienne roślina ta nie lubi zmiany warunków - tak jak u Ciebie nowe akwarium i parametry. Dla przykładu tej tendencji: Mi potrafiła cała mateczna roślina obumierać gdy przenosiłem korzeń [z rośliną] w obrębie jednego akwarium z kąta w drugi kąt ! ;) Równolegle inne okazy których nie ruszałem były bez zmian ;P
Bardzo kapryśna roślina.
Swoją drogą czerniejące końcówki to jeszcze nie dramat - częsty objaw i chyba wciąż ciągle nie zdefiniowano przyczyn takich końcówek liści.
Artur1987
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 05 wrz, 2013
Lokalizacja: Cegłów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Microsorium pteropus - jak uprawiać?

Postprzez sajmon1973 » Pn 01 gru, 2014

W jakich warunkach uprawiałeś u siebie microsorium (światło, nawozy) i jak szybko rosła? U mnie przez 2 miesiące nie dała żadnego nowego liścia, a czarne robią się nie tylko brzegi, a już całe liście ( niektóre). Nie wygląda to dobrze. Dziwne, bo rośliny trzymam w tych samych miejscach. Może carbo za dużo?
sajmon1973
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Microsorium pteropus - jak uprawiać?

Postprzez Artur1987 » Wt 02 gru, 2014

U mnie najlepiej rosła w zbiornikach rślinnych - CO2, sole, również Carbo, ph ok 7, kh 8-9 gh11-13. Oświetlenie 0,7W/l.
Artur1987
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz 05 wrz, 2013
Lokalizacja: Cegłów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron