Ciągłe braki potasu?

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Re: Ciągłe braki potasu?

Postprzez Grzegorz Pelczar » Śr 11 lut, 2015

mayaca napisał(a):
Moim zdaniem , masz o wiele za dużo magnezu .

Zgadza się, ale to nie mój wybór, taką mam kranówkę. Z RO nie chcę się bawić.
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ciągłe braki potasu?

Postprzez mayaca » Śr 11 lut, 2015

Grzegorz Pelczar napisał(a):
mayaca napisał(a):
Moim zdaniem , masz o wiele za dużo magnezu .

Zgadza się, ale to nie mój wybór, taką mam kranówkę. Z RO nie chcę się bawić.


Stad mogą pojawiać się problemy.
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ciągłe braki potasu?

Postprzez Bartosz Grela » Śr 11 lut, 2015

mayaca napisał(a):[
Bartku, jak już wiesz tak jak Ty, podaję w sumie 30 i więcej potasu licząc na cały zbiornik. Jak to wytłumaczyć, że innym wystarczają niższe poziomy, czego dowodem są przedstawione zbiorniki? Może jakiś inny pierwiastek, oprócz Ca i Mg (magnez mam na poziomie 15-20), ma na to wpływ?


Moim zdaniem , masz o wiele za dużo magnezu .[/quote]
TWO też ma na to wpływ. Przy wyższej twardości mniejsze zapotrzebowanie na K. Generalnie reguły nie ma, bo jest sporo zmiennych w tym równaniu.
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ciągłe braki potasu?

Postprzez mayaca » Śr 11 lut, 2015

Bartosz Grela napisał(a):
mayaca napisał(a):[
Bartku, jak już wiesz tak jak Ty, podaję w sumie 30 i więcej potasu licząc na cały zbiornik. Jak to wytłumaczyć, że innym wystarczają niższe poziomy, czego dowodem są przedstawione zbiorniki? Może jakiś inny pierwiastek, oprócz Ca i Mg (magnez mam na poziomie 15-20), ma na to wpływ?


Moim zdaniem , masz o wiele za dużo magnezu .

TWO też ma na to wpływ. Przy wyższej twardości mniejsze zapotrzebowanie na K. Generalnie reguły nie ma, bo jest sporo zmiennych w tym równaniu.[/quote]


Twardość ma oczywiście wpływ na przyswajalność niektórych pierwiastków , a nadmiar magnezu może blokować wchłanianie wielu czynnych elementów .Nie ma jednak dużego wpływu na poziom potasu, a to w pytaniu było chyba istotą . blokować przyswajalność potasu mogą molibden, mangan,bor, to te mikroelementy które są niezbędne w pielęgnacji roślin. Również skład wody z kranu , może mieć istotny wpływ na poziom przyswajalności potasu . Np fluor, chrom, kadm. Zdarza się, ze w wodzie wodociągowej mogą się one okresowo pojawiać .zdarza się to niezwykle rzadko . Ale wykluczyć się nie da.
Nie wiem jak zachowują się sole pierwiastków stosowane np w metodzie EI. Jak ich rozpuszczalność wpływa na poziomy, bo chyba nie są chelatowane , wiec uwalniane są szybko i obficie ?
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron