Problem z dobraniem ilości nawozów

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Problem z dobraniem ilości nawozów

Postprzez SIWYSUL » Śr 04 lut, 2015

Opis
Restart 20.09.2014
zbiornik 112l
oświetlenie t5 2x24 wat sylvania AQUASTAR, sylvania grolux, t8 2x20wat taki same
Podłoże jbl manado+ JBL AQUABASIS PLUS
filtr wewnętrzny eheim 2215 wewnętrzny AQUAEL 500
co2 butla rozpuszczam przez filtr narurowy induktor jasno zielony
czas świecenia od 11 do 20 t 5 załącza się z co2,i od nie dawna włączam t 8 na 2 godziny od 12 do 14
podmiana co tydzień 20 ro + mineralizator HYDRO MINERAL AQUA ART 5ml
Parametry wody
kh-8
gh-8
no3-1
no2-0
po4-0,5-1
ph robione testem skala od 3,0 do 10 wynik 6,5 -7
nawożenie easy life
dawki tygodniowe
po4-20ml
no3-10ml
kalium-10ml
dawki dzienne
carbo-3ml
profito-1ml
Początkowo uzywałem wody kranowej 50% i 50% ro od dwóch miesięcy używam 100% ro ponieważ nie mogłem sobie poradzić z glonami,jakiś czas było ok! glony znikły w akwa w miarę rosło. problem jest taki rosliny robią się czarne,liście karłowate,ryby (przy mulone) nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Proszę o pomoc!!!
SIWYSUL
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Problem z dobraniem ilości nawozów

Postprzez Magma » Pt 13 lut, 2015

Za mało azotu w stosunku do fosforu, zejdź z fosforem zwiększając azot tylko stopnipwo żeby rośliny skumały, że mają co jeść, inaczej glony będą pierwsze. Poczytaj o stosunkach N:P:K (tylko nie trzymaj się tego kurczowo) Nic nie piszesz o gatunkach i ilości roślin, ani o rybach nic nie wiemy. Dlaczego był restart? nuda czy glony? Dodam, że moje gupiki bywały przymulone właśnie przy za wysokiej wartości fosforanów, podejrzewam, że możesz mieć podobkie. Pamiętaj jeśli życie zwierząt nie jest zagrożone postępuj powoli, etapami i uzbrajając się w cierpliwość
Magma
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 13 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Problem z dobraniem ilości nawozów

Postprzez SIWYSUL » Pn 16 lut, 2015

Witam
Restart zbirnika był spowodowany zmianą podłoża z żwiru rzecznego na to co wcześniej pisałem ponieważ słabo rosły rośliny.
Obecnie mam takie rośliny w akwa: Cryptocoryne wendtii ,Bacopa monnieri - Bacopa drobnolistna , Ludwigia repens , Cabomba caroliniana , Hygrophila difformis , Hygrophila difformis i to by bło na tyle.
Obsada:
12 x neon inessa
2 x Kirysek spiżowy czarny
2 x otosek
5 x Razbora Klinowa
1 x danio
6 x neon czarny
Proszę o przybliżenie tematu Poczytaj o stosunkach N:P:K (tylko nie trzymaj się tego kurczowo) bo nie bardzo wiem o co chodzi :oops:
Czekam na dalsze podpowiedzi :(
SIWYSUL
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Problem z dobraniem ilości nawozów

Postprzez Magma » Pn 16 lut, 2015

no3-1? naprawdę tak nisko pomimo tego, że masz jednak troche rybek? Ja na Twoim miejscu na początek zwiększyłabym azot, a zrezygnowała chwilowo z mikroelementów ponieważ procentowo ich najmniej potrzeba. Zamiast profito dała bym samo żelazo.
Magma
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 13 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Problem z dobraniem ilości nawozów

Postprzez SIWYSUL » Pn 16 lut, 2015

Podmiana w sobotę 20l ro nawozy jak wcześniej pisałem,testy dzisiaj o 22 godzinie
po4-0,6-0,8 no3-10 gh-6, gh-7
Moje pytanie, jakie parametry utrzymywać żeby było w miarę stabilnie.
SIWYSUL
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Problem z dobraniem ilości nawozów

Postprzez Przemek482 » N 01 mar, 2015

SIWYSUL napisał(a):Moje pytanie, jakie parametry utrzymywać żeby było w miarę stabilnie.


zrob sobie dawke wyjsciowa tak jak kolega wyzej radzi wlasnie zeby bylo w miare stabilnie czyli po4:kno3:k2so4 1:10:15 po tyogdniu testy i zobaczysz co i jak ubywa . Biore pod uwage twoje oswietlenie i jest spory problem bo jezeli nie masz doswiadczenia w nawozeniu zbiornika to przy tym oswietleniu bedziesz mial wielkie trudnosci bo błedy w nawozeniu nie beda tak łatwo wybaczlane jak np przy 0,5W na litr ja mam u siebie 8x36 watt to jest lekko ponad 1w na litr i uwierz mi ze czasami jak sie zapomne dodac mikro wieczorem to po uplywie okolo 24 juz widac roznice na roslinach wiec twoj margines bledu jest bardzo mały z tymi lampami , ale strach ma wielkie oczy i nie ma rzeczy nie mozliwych wes siew garsc poczytaj watki na forum i dasz rade :)
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron