Uporządkowanie nawożenia,oraz inne problemy

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Uporządkowanie nawożenia,oraz inne problemy

Postprzez xXKrystianXx » Cz 02 kwi, 2015

Witam.

Zbiornik 30l stoi od 4 tygodni.
Przed podmianą badam parametry:
Ph - 7
NO3 - ok.20
PO4 - 0,25
Nawożenie:

CO2 z butli wysokociśnieniowej
AquaGainer,AquaMakro,AquaCarbo<--rozrobione w butelkach AquaPlast,fosfor Seachem,potas EasyLife,żelazo AquaArt.

Dawkowanie:
Żelazo - 1ml/dziennie
Potas - 3ml/co tydzień po podmianie
Fosfor - 4ml/co tydzień (według testu przed podmianą cotygodniową wynosi 0,25 ,leje 4ml według wzoru o,2vp=m żeby podnieść stężenie o 1,0)
AquaCarbo - dawkuje więcej 2ml/dziennie ,żeby pozbyć się częściowo glonów(jaki w tym sens nie wiem,różnicy nie zauważyłem)
AquaGainer - 0,5ml/dziennie (według składu znajduje się tam Mg,K,B,Mn,Zn,Cu,Fe,Mo-->czy podawać to wogóle?
AquaMakro - 0,5ml/dziennie (czy bawić się w dawanie tego 0,5 czy lać 1ml ,nawóz zawiera Potas,Azot,Fosfor,Magnez,konserwanty)

Flora:

Hydrocotyle leucocephala
Hemianthus callitrichoides cuba
Eleocharis parvula
Bacopa caroliniana
Nurzaniec
Rotala rotundifolia

Oświetlenie:
Aquael Leddy Smart 6W Plant(10h-8.00-18.00)
Aquael Leddy Tube 6W Sunny(10h10min-8.00-18.10)

Nawoże takim sposobem od 4 tygodni,podmiany co tydzień 30%(odstana kranówa z dodatkiem Tetra AquaSafe),miałem problem z okrzemkiem,delikatne krasnale się pojawiły w ilości paru sztuk,jakiegoś straszliwego wysypu glonów nie miałem.

Problem mam z heniem,który miejscami brązowieje,oraz z hydrocotyle,gdzie na liściach pojawiają się czarne kropki i na niektórych brązowe plamy,w czym problem i jak temu zaradzić?

W podłoże Filtus-Floran powkładałem pałeczki nawozowe.

W najbliższym czasie wstawię zdjęcia.
Pozdrawiam!!
xXKrystianXx
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 02 kwi, 2015
Lokalizacja: Andrychów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron