Nawożenie roślin przy hydroponice

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Nawożenie roślin przy hydroponice

Postprzez Horke » Pt 18 lis, 2016

Witam
Posiadam akwarium z działającym filtrem hydroponicznym. Chciałbym posadzić więcej roślin możne zrobić jakiś trawniczek i mam w związku z tym pytanie ponieważ nic nie znalazłem na ten temat.
Czy przy nawożeniu do słupa wody roślin w akwarium powinienem jakoś zwiększyć zalecane dawki z racji że pracuje hydroponika? Czy w ogóle nawożenie roślin akwariowych w takim układzie daje jakieś efekty czy wszystko wyciągną rośliny znajdujące się w hydroponice ?
Horke
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 18 lis, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Nawożenie roślin przy hydroponice

Postprzez Bartosz Grela » Śr 23 lis, 2016

Rośliny nadwodne zawsze wygrają konkurencję pokarmową o składniki odżywcze. A to dlatego że mają dużo większy dostęp do CO2 z powietrza niż rośliny akwariowe nawet przy mocnym dozowaniu CO2. Z pewnością będziesz musiał zwiększyć dawkowanie NPK zwłaszcza N i P. Ile? Nie wiem. Sprawdzaj i obserwuj. Swoją drogą nie widzę sensu stosowania hydroponiki do akwarium roślinnego. Hydroponika usuwa z wody NO3 i PO4. A chcesz mieć rośliny które go potrzebują więc będziesz nawozić...
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Nawożenie roślin przy hydroponice

Postprzez Horke » Cz 24 lis, 2016

Hydroponika została założona ponieważ przy Dyskowcach miałem bardzo duże stężenia NO3 teraz została tylko dobrana parka a ja chciałem przemeblować akwarium na roślinniaka jednak szkoda mi odłączać hydroponike bo wszystko pięknie rośnie.
Czy żeby utrzymać rośliny akwariowe i te w hydroponice w dobrej kondycji byłoby np. puszczanie hydroponiki tylko czasowo a nie 24/h?
Horke
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 18 lis, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron