Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez nazer » Pt 13 sty, 2017

Witam...
Moja roślinka jak w temacie nie chce rosnąć ku górze tylko płoży się po dnie, próbowałem wielu metod nawożenia i nic nie pomaga
akwarium 150 L
oświetlenie HQI 150 W
azot 10 ppm tydzień
fosfor 0.6 ppm tydzień
potas 10 ppm
gazowanie z butli wysokociśnieniowej
micro obecnie tropica oryginalne to pomarańczowe 12 ml tydzień, w ogóle bardzo wolno rośnie...
Opisy, które czytałem na Internecie to jakby nie o tej roślinie :/
Macie może jakieś pomysły dlaczego tak może być ??
I jeszcze pytanie o didiplis diandra, po każdej przycince czernieje i obumiera, jak go nie ruszam to rośnie bardzo dobrze i tak wędrują co jakiś czas sadzonki z jednego akwarium do drugiego, by utrzymać tą roślinę u siebie... Czytałem wiele w internetach, że niby tak ma ale jakoś mało mi to wyjaśnia, byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki...
Avatar użytkownika
nazer
Aktywny użytkownik
 
Posty: 525
Dołączył(a): N 22 paź, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez defqonq87 » So 14 sty, 2017

Witam, ja Didiplis Diandre kosze równo z podłożem a potem ucinam w połowie i wsadzasm spowrotem. Może troszkę żmudna praca ale ładnie rośnie i nie traci na kolorze. Kilka dni po takim zabiegu nie rośnie szybko ale później nadrabia. Pozdrawiam

by TapTalk
defqonq87
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 27 sie, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez DefqoN87 » So 14 sty, 2017

Witam, jeżeli chodzi o didiplis diandra to ja robię taki zabieg, że kosze roslinke równo z podłożem a później skracam o połowę i wsadzam spowrotem. Może to żmudna praca ale roślinka nie traci na kolorze i nie widać żadnych ubytków w liściach. Pierwsze dni po takim zabbiegu didiplis nie rośnie zbyt szybko ale pozniej nadrabia.
Pozdrawian

by TapTalk
DefqoN87
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): So 14 sty, 2017
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez Przemek482 » Pt 20 sty, 2017

didek tak nie ma cos mu dolega z nim jest tak po okolo 3 przycinkach dopiero a nie po 1 co do ludwigi nie pomoge ale ciekawe jakie stezenie masz zelaza w baniaku i ten fosfor troche limitujesz z tej dawki co widze a ogolnie didek to dobry wskaznik no3 jak z nim sie cos dzieje zazwyczaj dzieje sie i z tym pierwiastkiem cos w baniaku , powiem ci ze trudno cos wywruzyc i moze jakies testy zorbilbys no3,po4,fe dawki dawkami a stezenie w baniaku druga sprawa :wink:
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez mayaca » Śr 25 sty, 2017

Ludwigia sie płozy najprawdopodobniej bo masz mocne światło z przewaga widma niebieskiego .tak sadze , bo nie znam widma HOI w twoim baniaku . Didiplis , no cóż chimera kiedy ma wokół siebie zbyt duzo detrytusu , lub zbyt bogate w detrytus podłoże . spróbuj odmulać regularnie wokół łodyżek. Najlepiej kilka razy w tygodniu .delikatnie wokół łodyzek . powinno pomóc .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez nazer » Śr 25 sty, 2017

Dzięki za odpowiedź, co do didka spróbuję z tym odmulaniem. Co do żarnika to posiadam taki VENTURE LIGHTING ŻARNIK HQI 6500K 150W



Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
nazer
Aktywny użytkownik
 
Posty: 525
Dołączył(a): N 22 paź, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Ludwigia acurata się płoży i problem z didiplisem

Postprzez Zbyszek17 » Śr 25 sty, 2017

Ludwigia arcuata jest trochę chimeryczna i z doświadczenia wiem że lubi rosnąć na zasadzie "jak jej się podoba"
Potrafi długi czas rosnąć pionowo do góry, by nagle zawrócić i rośnie w dół, lub płoży się na boki, co też ma swój urok..
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron