Symfonia Złota - pełny skład

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Postprzez Bogdan » Śr 06 maja, 2009

Strzykawkę do odmierzania kupisz w każdej aptece- b. dokładną tzw. insulinówkę, może być również 2ml.
Dokładność ich całkowicie wystarcza. Cena ok 50gr/szt.
Bogdan
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr 19 sty, 2005
Lokalizacja: Jędrzejów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez toXic » So 01 sie, 2009

Witam!
Mam pytanie co do symfoni zlotej. Obecnie uzywam nawozow firmy Planta Gainer. Mam problem z Planta Gainer ferro+ i Planta Gainer Classic. Kiedy daje nawet 1 ml na tydzien to od razu pojawiaja sie dlugie zielone nitki! Chyba tak sie dzieje jezeli jest nadmiar zelaza tak? Wyczytalem, ze w symfoni zlotej jest zelaza za malo i trzeba dodatkowo nim nawozic. Czy moglbym ja zastosowac u siebie bez obawy o pojawienie sie nitek? Wiem, ze odpowiedz na to pytanie jest trudne bo w kazdym akwarium jest inaczej ale moze ktos mial podobne doswiadczenia.
toXic
Zainteresowany tematem
 
Posty: 191
Dołączył(a): Śr 22 kwi, 2009
Lokalizacja: Gniezno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez spider72 » So 01 sie, 2009

Ja bym raczej powiedzial, ze moze to byc niedobor jakiegos makroelementu przy zelazie obecnym w wodzie. Jezeli najmniejsze nawet dawki mikro powoduja u Ciebie nitki, to moim zdaniem masz problem albo z makro albo z CO2 i zmiana nawozu mikro moze Ci nie pomóc.
Avatar użytkownika
spider72
Znający temat
 
Posty: 1063
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Wick, Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez toXic » So 01 sie, 2009

Podaje Planta Gainer Macro, a CO2 mam z butli. PH 6,8 KH 4-6 wiec z CO2 raczej wszystko OK. Jak podam nawet 1 ml micro to od razu nitki szaleja i rosliny robia sie brazowe. Nie wiem co jest nie tak.
toXic
Zainteresowany tematem
 
Posty: 191
Dołączył(a): Śr 22 kwi, 2009
Lokalizacja: Gniezno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lukaszraa » Cz 17 wrz, 2009

lukaszraa
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: 3miasto G/d
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Złota symfonia

Postprzez marianski » Pn 04 sty, 2010

Witam. Mam pytanie w sprawie nawozu Złota Symfonia. Czy jest możliwe ze stosowanie tego środka znacząco wpływa na wzrost i rozwój glonów. Bo zauważyłem że odkąd to stosuje to rośliny zaczynają wykazywać wyżej wymienione zagadnienia.?
marianski
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Cz 05 lis, 2009
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 04 sty, 2010

marianski napisał(a): Mam pytanie w sprawie nawozu Złota Symfonia. Czy jest możliwe ze stosowanie tego środka znacząco wpływa na wzrost i rozwój glonów. Bo zauważyłem że odkąd to stosuje to rośliny zaczynają wykazywać wyżej wymienione zagadnienia.?
Jak najbardziej. Powodów może być wiele. Jednym z najczęściej spotykanych to zbyt duze dawki SZ / mikro / w stosunku do podawanego makro lub nie podawanie go wcale :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez rodia » Pt 11 cze, 2010

Witam
Rozrobiłem właśnie symfonie złota wg przepisu i dodałem 1ml HCL jak radzą niektorzy na hamowanie rozwoju bakterii. Przed dodaniem HCL roztwor miał kolor rudo-rdzawy. Po dodaniu zrobił się zielony. Czy jest to prawidłowa reakcja i nei zmieniła własności nawozu ?

Pozdrawiam, R.
Avatar użytkownika
rodia
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt 11 cze, 2010
Lokalizacja: Koszalin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pt 11 cze, 2010

rodia napisał(a):Rozrobiłem właśnie symfonie złota wg przepisu i dodałem 1ml HCL jak radzą niektorzy na hamowanie rozwoju bakterii. Przed dodaniem HCL roztwor miał kolor rudo-rdzawy. Po dodaniu zrobił się zielony. Czy jest to prawidłowa reakcja i nei zmieniła własności nawozu ?
wszystko jest w porządku, nawóz nadaje się do użycia.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez slawekcavan » So 11 wrz, 2010

Skład:

B - 0,188
Mn - 0,718
Zn - 0,189
Cu - 0,163
Fe - 1,174
Mo - 0,024
Co - 0,004
O - 35
N - 6
Mg - 10
S - 14
C - 5
H2O (krystaliczna i wilgoć) - 27,5

co daje 99,96 %


czy ten skład jest podany w % czy gramach
slawekcavan
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Wt 24 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 11 wrz, 2010

slawekcavan napisał(a):czy ten skład jest podany w % czy gramach
w %
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez slawekcavan » So 11 wrz, 2010

dzięki Zbyszek za pomoc noobowi :)
slawekcavan
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Wt 24 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bulkas » Cz 04 lis, 2010

Witam.

Jeśli co tydzień będę podmieniał 20% wody, to ile nawozu mam wlać po tygodniu, skoro codziennie miałem wlewać 0.5 ml?
Czy wlanie na raz np. 3,5ml (7x0.5ml) dopiero nie spowoduje ataku glonów?
Avatar użytkownika
Bulkas
Początkujący
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr 22 kwi, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez rodia » N 07 lis, 2010

Zbyszek17 napisał(a):
rodia napisał(a):Rozrobiłem właśnie symfonie złota wg przepisu i dodałem 1ml HCL jak radzą niektorzy na hamowanie rozwoju bakterii. Przed dodaniem HCL roztwor miał kolor rudo-rdzawy. Po dodaniu zrobił się zielony. Czy jest to prawidłowa reakcja i nei zmieniła własności nawozu ?
wszystko jest w porządku, nawóz nadaje się do użycia.


Natknąłem się ostatnio na informacje o nietrwałości chelatów dla pewnych zakresów ph. I zastanawia mnie teraz czy dodanie HCL nie spowoduje spadku ph, ktory spowoduje rozpad chelatów ? W końcu dolny próg to chyba ph 4. Co o tym myślicie ?


Oprócz powyższego co wiecie o trwałości chelatów w Symfonii złota? Przeczytałem ostatnio informacje, że ktoś prowadził labolatoryne badania i okazue się, że chelaty symfonii w środowisku wodnym ulegają ~80% rozpadowi. Coś wam o tym wiadomo ?


Pozdrawiam, R.
Avatar użytkownika
rodia
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt 11 cze, 2010
Lokalizacja: Koszalin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron