Symfonia Złota - pełny skład

Tematy związane z dokarmianiem, czyli nawożenie roślin wodnych.

Postprzez Karpa » Śr 22 gru, 2004

wszystko zalezy od tego co jest potrzebne w akwa ... jezeli masz duzo PO4 to lepiej sierczan, poza tym z reguly sa problemy z nadmiarem fosforanow w wodzie
Karpa
Poznaje temat
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Lokalizacja: Żuromin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Richy » Śr 22 gru, 2004

dzięki za radę, więc jutro ide kupić K2SO4 ... i zrobic nawóz ...
Avatar użytkownika
Richy
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 24 lut, 2004
Lokalizacja: Włocławek
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Richy » Śr 22 gru, 2004

cześć wątpliwości rozwiałem, ale mam jeszcze jedno pytanie, otóż, czy K2SO4 i symfonię musze rozpuszczać w wodzie destylowanej, czy może to być to zwykła woda kranowa ... ??

_______________________________________________________

Moje wątpliwości wynikają z tego, że chodzę do 2 gimnazjum i uczę się chemii od dwóch lat, więc prosze was o pomoć, z góry dziękuję ...
Avatar użytkownika
Richy
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 24 lut, 2004
Lokalizacja: Włocławek
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plto » Śr 22 gru, 2004

Karpa napisał(a):wszystko zalezy od tego co jest potrzebne w akwa ... jezeli masz duzo PO4 to lepiej sierczan, poza tym z reguly sa problemy z nadmiarem fosforanow w wodzie


Karpa propagujesz jeden z najstarszych mitów, na fofum juz bylo ze fosfor wcale nie jest taki straszny jak by sie wydawalo, w dobrze utrzymanym akwarium mozna go podawac nawet 1mg/l dziennie bez negatywnych skutkow (pod warunkiem ze rosliny sa zdrowe i prawidlowo sie rozwijaja)
Avatar użytkownika
plto
Poznaje temat
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2003
Lokalizacja: Chorzów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Richy » Cz 23 gru, 2004

K2SO4 kosztuje ok. 32 zł/kg, nie orientujecie się ile może kosztować KH2PO4 (diwodorofosforan potasu) ?

____________________________________________________________

czy mogę go i symfonię rozpuśćić w zwykłej wodzie z kranu ??
Avatar użytkownika
Richy
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 24 lut, 2004
Lokalizacja: Włocławek
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plto » Cz 23 gru, 2004

symfonie i K2SO4, KH2PO4 i inne sypkie nawozy powinno sie rozpuszczac w wodzie destylowanej,
po co kupowac caly kilo lepiej kup na (link), sprzedaja w mniejszych porcjach,
i radze na paczatek zastosowac K2SO4 a dopiero jak zauwazysz niedobory fosforu wtedy KH2PO4, stosowasnie KH2PO4 jako uzupelnienie potasu nie jest dobrym rozwiazaniem wiec K2SO4 na poczatek
Avatar użytkownika
plto
Poznaje temat
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2003
Lokalizacja: Chorzów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Karpa » Cz 23 gru, 2004

plto ... chyba nie zrozumiales o co mi chodzilo, jak napisalem "z reguly", poziom PO4 zalezy tez od samej wody (ja przynajmniej raz w roku robie analize wody, bynajmiej nie ze wzgledu na akwarium) ... zgadzam sie z toba w zupelnosci ze mozna podawac fosfor na poziomie 1mg, sa publikacje gdzie padaja rowniez wyzsze wartosci, ale wszystko zalezy od oswietlenia i odzywienia mineralnego i CO2 roslin
Karpa
Poznaje temat
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Lokalizacja: Żuromin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin42 » Pn 03 sty, 2005

Mam pewne pytanie. Znalazlem na symfonie taki przepis na (link):

W 0,7 l. wody destylowanej rozpuszczamy ok.40 g nawozu Symfonia Złota oraz 20 g K2SO4, dodajemy 1 opakowanie (30 ml) preparatu Ferro-Activ firmy Tropical. Całość dopełniam do obiętości 1l. Stosujemy 1cm3 na 60l. wody w akwa."

Co o nim sadzicie ??
Marcin42
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 30 gru, 2004
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kosek » Pt 05 sie, 2005

Grzegorz Guzik napisał(a):codziennie ok. 1ppm NO3 i tylez PO4

Marcin Baranowski napisał(a):1ppm PO4 dziennie :shock: kurcze to kosmiczna dawka. Ja dawałem 0,37ppm dziennie. Gdy zakupiłem pożądny test na PO4 okazało się że jego poziom wynosił ponad 3ppm. U ciebie może on wynosić ze dwa razy więcej. Jakie kożyści wynikające z tak dużej dawki PO4 zaobserwowałeś?


Marcinie, a możesz pwiedzieć co to za test na PO4. Jeżeli jest wiarygodny to chętnie bym go nabył (oczywiście cana może mnie od tego zamiaru odwieźć ;-))
Avatar użytkownika
Kosek
Poznaje temat
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pt 10 wrz, 2004
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Cz 26 sty, 2006

Zadałem sobie troche trudu by rzetelnie porównać skład Symfonii Złotej i TMG.
Oba składy były podawane w różnych zestawieniach. Symfonia ma postać proszku a TMG to gotowy do użycia płyn. W przypadku tej drugiej w procentowy skład wliczona była więc woda ( w symfonii również ale znacznie mniej). W składzie Symfonii brak było siarki i potasu, a w TMG kobaltu. Dlatego wyłączyłem te trzy składniki z wyliczeń.
Policzyłem procentowy udział pozostałych pierwiastków względem siebie, w obu nawozach. Wynik:

TMG
[%]
Mg 75,87
B 0,77
Cu 1,16
Fe 13,62
Mn 7,78
Mo 0,39
Zn 0,39

SZ
Mg 78,32
B 1,74
Cu 1,39
Fe 10,44
Mn 6,09
Mo 0,26
Zn 1,74
Ostatnio zmieniony So 28 sty, 2006 przez Bartosz Grela, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Pelczar » Cz 26 sty, 2006

Witam
Jeśli Twoje wyniki są wiarygodne, to wychodzi na to że Symfonia wcale nie ma za dużo magnezu, a na forum czytałem wiele informacji o podstawowej wadzie jaką ten nawóz ma, czyli nadmiar magnezu i brak możliwości wystąpienia niedoborów tego pierwiastka dla stosujących Symfonię :!:
Tak sobie to wziąłem do serca, że długo walczyłem z niedoborami, nie wiedząc że właśnie mam niedobory magnezu. Wysoki stosunek Ca:Mg w wodzie kranowej pewnie dodatkowo spotęgował braki tego pierwiastka. :(
Z Twoich obliczeń wynika, że spokojnie można (a raczej należy) dodawać Żelazo z Manganem.
Właściwie, tylko cynk może być problemem, ale jeśli rozcieńczymy nawóz w/w pierwiastkami, to Symfonia jest OK. :)
Ciekawy jestem ile jeszcze osób używa Symfonii, z Tych co byli prekursorami w jej stosowaniu :) Czy wszyscy przeszli już na gotowe nawozy? Może ktoś ma nowe doświadczenia z Symfonią, chyba że już wszystko zostało napisane. :wink:
Grzegorz
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Cz 26 sty, 2006

Gdybym nie stosował symfonii niechciało by mi się liczyć :wink:
Miałem wątpliwości odnośnie zawartości Mn i Mo, i przekonałem się że nie jest źle.
Symfonie stosuje od kilku miesięcy, za krótko by stwierdzić czy kumulujący Zn robi jakieś problemy. Robie regularne podmiany więc moge tego uniknąć.

Zastanawia mnie dlaczego firma Pro Lab idąc za popularnością swego nawozu ogrodniczego wśród akwarystów, nie wystartuje ze specjalnie ku nim przeznaczonym.

Cu obniżyć do 1,2
B do 1,0
Zn do 0,8

Fe podwyższyć do 13,0
Mn do 7,5
Mo do 0,35
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Pelczar » Cz 26 sty, 2006

Z tego co czytałem kiedyś na forum, to po licznych zapytaniach do firmy PROLAB, ich przedstawiciel stwierdził że mogą stworzyć nawóz o każdym określonym składzie. Oczywiście ktoś musiałby im podać wzorcowy skład. Jak się sprawy potoczyły to nie wiem.
Jedno jest pewne ,jeśli pojawi się nawóz akwarystyczny w ofercie tej firmy, to cena nie będzie na pewno już taka atrakcyjna i nie będzie kosztować złotówkę :( , bo hasło akwarystyczny zrobi swoje. Prosty przykład Philips Aquarelle i TLDXXX.
Druga sprawa, to kto miałby im podać ten wzorcowy skład? Komu mieliby uwierzyć? Może spróbujesz?
No i dla wielu byłaby to przecież konkurencja :!: :?
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Cz 26 sty, 2006

Heh :) A jaki to ze mnie autorytet :wink: , są lepsi bardziej doświadczeni.
Do tego co już wspomniałem powinni dołożyć K2SO4 i ewentualnie KNO3.
Oraz zmnienić chelat bo niektórzy boją się EDTA (pochodna amonowa).
Symfonia Złota jest nawozem ogrodniczym, a akwarystyczne muszą być lepiej rozpuszczalne. I pytanie też czy miałby postać proszku czy w płynie.
Zmnieć opakowanie w formie i wielkości.
Również jestem zdania że wywindowali by cene :( . Pewnie byłby by tańszy do konkurencyjnych, ale nie dużo (marketingowe ustalanie ceny).
Ostatnio zmieniony Cz 26 sty, 2006 przez Bartosz Grela, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Geming » Cz 26 sty, 2006

Aloo
Bartek G napisał:
Zastanawia mnie dlaczego firma Pro Lab idąc za popularnością swego nawozu ogrodniczego wśród akwarystów, nie wystartuje ze specjalnie ku nim przeznaczonym.
Ad 1.Bo pewnie zrobiła badania rynku i wyszło im że,sprzedaż 1 tony trwałaby 100 lat
Ad 2.Nie są w stanie konkurować z allegrowiczami od Roślinexu :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz
Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Poznaje temat
 
Posty: 114
Dołączył(a): Śr 04 lut, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Cz 26 sty, 2006

Grzegorz Geming napisał(a): Ad 1.Bo pewnie zrobiła badania rynku i wyszło im że,sprzedaż 1 tony trwałaby 100 lat
Ad 2.Nie są w stanie konkurować z allegrowiczami od Roślinexu :wink:

Rozumiem że to żart :wink:

Ad.1' Pro-Lab ma w swej ofercie nawozy monoskładnikowe
( http://www.prolab.pl/html/symfonia.htm ) , nie sądze by dobrze schodziły, a jednak są w ofercie.
Ad.2' A inne jednak potrafią ;) Już to że wielu z nas decyduje się na Symfonie Złotą która nie jest idealna, można sądzić że udoskonalona na potrzeby akwarystyki roślinnej "Symfonia Aqua" :wink: będzie miała spore wzięcie.

Jak na razie można zamówić indywidualnie, realizację własnej recepty. Jednak opłacalne jest to chyba tylko na potrzeby prawdziwej plantacji...
http://www.prolab.pl/html/nawozy5.htm
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Geming » Cz 26 sty, 2006

Aloo

Policzmy to" wzięcie" w ciągu roku
160kg SZ to są wszyscy forumowicze (500ml.=30g SZ) jednorazowo - razy ile wciągu roku :?: odpowiedz i będziemy liczyć dalej
Grzegorz
Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Poznaje temat
 
Posty: 114
Dołączył(a): Śr 04 lut, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » Pt 27 sty, 2006

Nie wszyscy forumowicze są gotowi rzucić się na nowy produkt, jak i nie tylko forumowicze są potencjalnymi odbiocami.
Nie podejme się takiego liczenia bo to przysłowiowe pi razy drzwi.
Wystarczy już to że dotychczasowi użytkownicy z pewnością przejdą na nowy produkt [minus ci którym nie będzie odpowiadała (przypuszczalnie) większa cena, plus ci którzy będą zachęceni bardzo dobrą jakościowo ofertą przejdą na strone Symfonii].
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Geming » Pt 27 sty, 2006

Aloo

No tak masz rację to jest forum o akwariach roślinnych a nie szkoła marketingu.
Myślałem że , tylko raki chodzą ..... tak jak chodzą.
Grzegorz
Avatar użytkownika
Grzegorz Geming
Poznaje temat
 
Posty: 114
Dołączył(a): Śr 04 lut, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Karpa » Pt 27 sty, 2006

Grzegorz Geming napisał(a):Aloo
Zastanawia mnie dlaczego firma Pro Lab idąc za popularnością swego nawozu ogrodniczego wśród akwarystów, nie wystartuje ze specjalnie ku nim przeznaczonym.
Ad 1.Bo pewnie zrobiła badania rynku i wyszło im że,sprzedaż 1 tony trwałaby 100 lat
Ad 2.Nie są w stanie konkurować z allegrowiczami od Roślinexu :wink:

Grzegorz



hmmmmmm 1 tona 100 lat moze i prawda. Jestem ogrodnikiem mam szklarnie i używam mikroelementy prolabu, akurat nie symfonie zlota lecz symfonie mikrovit zuzywam tego okolo 6000l litrow wiec chyba strzeliles w 10 (oczewiscie prolab wykonuje mieszanki na zamowienie ale realne ilosci to okolo 5000l)

jezeli chodzi o roslinex to tak jak z elektronika czyli panasonixem :D muslisz ze z czego oni to robia ?? z tego samego co my wszyscy. Faktycznie kilka gramów nawozu w 500ml wody ktore rozpuszczamy kosztuje nas moze 50gr wiec sprzedawanie tego za 5 zł jest geniuszem (ja tyle nie zarabiam)
Poza tym Roslinex jest nawozem plynnym wiec zgodnie z ustawa o nawozach i nawozeniu producent powinien dostac zgode z ministerstwa rolnictwa na obrot tym nawozem w kraju ---- podsumowujac Roślinex jak spora część nawozów z (link) produkowana jest NIELEGALNIE, a prz okazji zdzieraja kupe kasy

wspomne jeszcze o aukcjach gdzie mozna kupic np chelat miedzi za 50G płacimy 1,60 podczas gdy ja kupuje to za 0,03 zł za ta sama ilosc - przebitka 53razy, K2SO4 200G - 1zł ja 200G mam za 0,21zł przebitka troche gorsza bo w sklepie siarczan potasu mozna kupic w kilogramowych opakowaniach

Chociaż powinienem moze pozostawic bez komentarza Roślinexy compesolexy etc etc
Karpa
Poznaje temat
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Lokalizacja: Żuromin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawożenie roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron