Choroba w akwarium

Tematy ogólne akwarystyczne.

Choroba w akwarium

Postprzez NaH » Śr 29 wrz, 2021

Dzień dobry. Założyłam konto na holenderskie.pl żeby prosić o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny zgonów moich ryb.
Mam akwarium 120l niedawno powiększyłam zbiornik. Kirysy Julii, pielęgniczki electric blue, babki tęczowe, babki blue stiphodon semoni, loricarie, zbrojnik... Najpierw padła pielęgniczka bez żadnych wcześniejszych objawów, ok, może była słaba, krótko ją miałam. Kirysy i babki zaczęły ocierać się o piasek i ,,wzdragać się", zastosowałam kurację preparatek CMF Tropical w obawie, że to kulorzęsek. Pod koniec kuracji ryby nadal się ocierały. Jedna babka zeszła w trakcie. Przedłużyłam terapię. Kirysy mają czerwone, blade plamy i poranioną skórę. Najmniejszy padł, miał jedynie za skrzelami lekko brązowe stwardnienie z jednej strony. Drugi właśnie umiera, jest bardzo chudy, stary kirys jakby spuchł. Silna i niemłoda babka tęczowa ociera się o piach. Co robić? Mam zdjęcia, nie wiem jak je tu wstawić, poszukam opcji. Proszę o pomoc!
NaH
NaH
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 28 wrz, 2021
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron