Sklepy akwarystyczne - uwagi i opinie

Tematy ogólne akwarystyczne.

Sklepy akwarystyczne - uwagi i opinie

Postprzez Mrozen » Pn 24 wrz, 2012

Chciałbym się Was zapytać o doświadczenia w sklepie internetowym Rybarium z Łodzi. Co zakupy to problem. Dzisiaj w paczce brakowało 1 szt Femangi Algen Stopp General. Zrobiłem zakupy dla mnie i dla kolegi, żeby zaoszczędzić na przesyłce. Zamówiłem kilka rzeczy, dla mnie i dla niego. Niektóre były podwójne, niektóre pojedyńcze. Brakowało tylko tej Femangi za 44,62 zł. Kurier z firmy Siódemka. Mój błąd że nie sprawdziłem przy kurierze, bo się jak zwykle spieszył. Czy Was spotyka to samo, czy to tylko mnie spotyka? :sad:
Ostatnio zmieniony Wt 25 wrz, 2012 przez Mrozen, łącznie zmieniany 1 raz
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Pn 24 wrz, 2012

Najlepiej takie rzeczy rozwiązywać bezpośrednio ze sklepem, chyba że nie chcą współpracować? :twisted:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Pn 24 wrz, 2012

ZANDAR, Kamil, to nie jest pierwszy raz. Nie wiem czy mam pecha, czy to teraz norma. Teraz na pewno czy się kurierowi spieszy czy nie, jak nie pozwoli sprawdzić po zapłaceniu przy nim to po prostu nie odbieram przesyłki i finał. :evil:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Pn 24 wrz, 2012

Zenek,

Jak wiesz kupowałem kilka razy w rybarium. Za pierwszym razem czekałem 2 tygodnie na przesyłkę, ale przyszła kompletna. W sumie każda następna przychodziła po 2 czy 3 dniach i zawsze kompletna. Napisz maila do obsługi. Odpowiadają i myślę, że sprawę wyjaśnisz.

sklep@rybarium.pl
Jarek Dyrkacz
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Pn 24 wrz, 2012

michu:/, Michał, napisałem do nich jak tylko kurier wyszedł i otworzyłem paczkę. Kupowałem dla mnie i Grześka. Jak nie uwzględnią reklamacji to więcej u nich nic nie kupię. Paragon też jakiś dziwny. Pod pozycją Microbe Lift pozycja bez nazwy 2x 44,62. I jednej szt Femangi za 44,62 brakowało. Poza tym z resztą zamówienia wszystko ok. Jakby kurier coś kombinował to wziąłby inne droższe rzeczy. Ogólnie jestem wk...... Takie rzeczy strasznie mnie dołują, niezależnie od wartości na którą mnie przewalą. :evil:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Pn 24 wrz, 2012

Dlatego wszystkie zakupy robię na (link), tam Ci doślą w 24h na ich koszt bo się będą bali złej opinii.
Poza tym i femanga tańsza na (link)...
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Pn 24 wrz, 2012

adeptmarine, Marcin, ale jak się kupuje kilka rzeczy to prościej jest kupić w sklepie internetowym, po prostu mają większy wybór. Przerabiałem już niekompletny filtr (Iquitos), niezgodny towar z opisem ((link)), brak zamówionego asortymentu w paczce (Rybarium), teraz ta Femanga, a raczej jej brak (też Rybarium). Powoli moja cierpliwość się kończy. Ciekawe co mi pan Jarek odpisze. O rezultacie poinformuję. Smutno mi, bo na nikim nie można polegać. Cały czas trzeba być czujnym. Jak mam coś do zamówienia to już mam stresa. Morał z tego taki: nigdy, ale to nigdy nie odbierać przesyłki bez uprzedniego sprawdzenia przy kurierze. Bez tego reklamacja niepewna. Uczyć się koledzy najlepiej na błędach innych. :sad:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Pn 24 wrz, 2012

Nie każdy kurier ma czas i chce czekać na otwarcie paczki. Najlepiej wziąć numer od niego i dzwonić jak zostać nie chce...ja też miałem nieprzyjemności z (link), czy (link) czy plantica- braki itp ale dosyłali szybko.
Może zróbmy post właśnie o takich nie przyjemnościach? Wtedy może się wezmą za Siebie ;)
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Pn 24 wrz, 2012

adeptmarine, Marcin, masz bardzo dobry pomysł. Może Bartek by wstawił stały temat pt. Sklepy akwarystyczne. Widziałem taki na innym forum akwarystycznym. Można tam zamieszczać opinie i przypadki za i przeciw. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kier » Pn 24 wrz, 2012

Oprócz tego, że dłuuuugo czekałem na przesyłki, to większych problemów nie miałem.
Avatar użytkownika
kier
Stały bywalec
 
Posty: 395
Dołączył(a): N 13 lis, 2005
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Pn 24 wrz, 2012

kier, z długimi terminami to już się przyzwyczaiłem. Za to mają przystępne ceny. Ale takie przewałki kompletnie człowieka dołują, że się odechciewa zakupów. Trzeba się poważnie zastanowić, czy nie dołożyć paru groszy i nie zacząć kupować gdzieś indziej. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chodysvr6 » Pn 24 wrz, 2012

Ja w rybarium nie zamawiałem bo jestem z Łodzi ale mam kiepska opinie o nich ciągle sie przenoszą i jak chcialem , potrzebowałem cos kupic na stronie mieli a jak zadzwoniłem to mi powiedzieli ze bedzie za 2 tyg i to nie z jednym produktem tak. Z trzmielem nie mialem zadnych problemów. Z Planticą były przechery wysłali mi zgnite szczepki in vitro ale posłali nastepne jak im wysłalem zdjecia co dostałem a najgorzej z akwarystycznym kontakt straszny niezgadza sie opis z towarem no nie mowiąc o roslinach akwariowych ktory sklep jest nastawiony na jak najwiekszy zysk.
Avatar użytkownika
chodysvr6
Zainteresowany tematem
 
Posty: 226
Dołączył(a): So 23 kwi, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pn 24 wrz, 2012

Witam nie miałem styczności z wymienionymi wyżej sklepami internetowymi ponieważ robię zakupy w aquariumsklep nie miałem tam nieprzyjemności a zostawiłem u nich już około 1500zł dlatego trzymam się tylko tego sklepu, mają nawet rabaty dla stałych klientów.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Prospero » Wt 25 wrz, 2012

AquariumSklep także mogę polecić mimo, że zbyt dużo tam nie kupiłem ale to co kupiłem było wysłane względnie szybko (po 2 dniach od wpłaty) więc tragedii nie ma. Kontakt był zerowy niestety ale co zrobić ważne, że towar był ok a rośliny w doskonałej kondycji.

Co do Rybarium to... kupuję tam jak muszę mieć coś od ręki i akurat mają to co potrzebuję a że prawie nic nie mają (często potrzebuję mniej popularne rzeczy co nie znaczy, że są to jakieś wynalazki) i często trzeba zamawiać to omijam jak mogę (mam dość blisko szczególnie po przeprowadzce) kontakt średni do słabego ale jak się napisze ze 2-3 maile to i się odpowiedź dostanie.

RA - Szybkość powalająca - myślę, że zamawiają czasem na Marsie towar stąd tak długie okresy oczekiwania oraz ceny i dość często gęsto pakują coś na siłę (zamienniki) a o utargowaniu nie ma co marzyć. Kontakt bezproblemowy ale raczej będę omijał.

(link) - szybkość to mało powiedziane tyle, że są na zadupiu więc jak już coś chcemy mieć na drugi dzień lepiej dogadać się już z samego rana. Ceny przystępne, obsługa ok no i można coś tam urwać z cen więc polecam. Mają może tylko raczej bardziej popularne rzeczy ale mają i nie trzeba czekać lata świetlne na realizację. Ja osobiście dostawałem wszystko na drugi dzień.

Inne sklepy nie są aż tak godne uwagi... czasem pakują inny towar niż się zamawiało bo akurat taki był na magazynie (np. jedna bluetka tej firmy druga innej a wiadomo preparat nie musi działać tak samo więc nie tylko RA ma takie praktyki) raz się uda kupić z dnia na dzień innym razem każą czekać 3-5 dni a jak wiadomo pośpiech jest wskazany w dwóch przypadkach: rozlana woda i... zakupy :mrgreen: bo w końcu kto lubi czekać? :lol:
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MikołajW » Wt 25 wrz, 2012

Od kuriera bierze się numer tel. i niech sobie jedzie. Protokół szkody może sporządzić w ciągu 7 dni od dostarczenia przesyłki, ale wiadomo, że najlepiej dzwonić tego samego dnia. Zawsze najlepiej się zapytać, czy chce czekać, czy da numer i jak by coś było nie tak to przyjedzie.
No to i ja coś dorzucę o sklepach:
Rybarium - nie korzystałem.
Iquitos - Boże chroń ludzkość! Kilka lat temu poznałem ich podejście od podszewki i w tym sklepie po prostu zakupów się nie robi.
AquariumSklep - kupuję i problemów nie ma.
(link) - kupuję i problemów nie ma.
(link) - niedawno dokonałem pierwszego zakupu i 100% zadowolenia (bardzo dobre podejście do klienta).
(link).pl - Kiedyś zdarzyły im się wpadki przy moich zamówieniach, ale to przeszłość. Od jakiegoś czasu powróciłem do ich sklepu i jestem bardzo zadowolony (tu również podoba mi się podejście do klienta) i ceny niektórych produktów mają najniższe - tańszych nigdzie nie znalazłem (po prostu konkurencja robi swoje).
A z (link) też nie jest tak różowo. Są tacy których negatywy nie obchodzą. Np. sprzedawca "filomucha", wysłał mi połowę zamówionych roślin, a niektóre z otrzymanych gnijące, mech brązowy. Wielokrotnie zgłaszana reklamacja bez odpowiedzi. W końcu po 3 tygodniach usłyszałem, że jeśli chcę coś reklamować to mogę odesłać. Piszę więc, że chodzi o to, że nie dostałem, więc ja mam odesłać. Odpowiedź znów ta sama. Ale rozmowa telefoniczna wyjaśniła wszystko, w której usłyszałem: "Koszt tej rozmowy jest większy niż rośliny, których Pan nie otrzymał, wiec czy to się w ogóle Panu opłaca? Jak się nie podoba to proszę iść sobie do prawnika". Z taką bezczelnością nie spotkałem się nigdy i nigdzie kupując jakikolwiek towar. Nawet w Iquitosie nie mówią tak wprost. Dostał 8 negatywów i oczywiście ja także 8 w odpowiedzi. Obym zdążył ochłonąć zanim wybiorę się kiedyś do jego miasta (a nie mam daleko), bo na samo wspomnienie rośnie mi ciśnienie i jak będę miał zły humor mogę zechcieć go odwiedzić, a wtedy nie wiem jak to się skończy. I nie chodzi o parę złotych, ale o sam fakt, że można być takim skur.......
Avatar użytkownika
MikołajW
Poznaje temat
 
Posty: 103
Dołączył(a): So 01 mar, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Prospero » Wt 25 wrz, 2012

@MikołajW nie trzeba szukać na (link) takich artystów na Naszym forum też jest osoba dla której kasa jest najważniejsza. Sam dostałem (kupiłem i to za nie mało bo miała być spora ilość) rośliny, które jak otworzyłem torebki rozszedł się po domu smród (to nawet nie był obornik) a 90% roślin było w stanie dość zaawansowanego rozkładu i prawie nic się nie udało uratować. Sorrki ale ja bym się ze wstydu spalił jakbym miał komuś nawet za darmo coś takiego dać o sprzedaży nie wspomnę.

Od tego momentu mam zasadę:

- Nie kupuj nic od akwarystów! Szukaj dobrych sklepów!
- Jak już bardzo chcesz kupić coś od kolegi z forum to przed wyrwaniem roślin "wproś" się na obejrzenie baniaka. Jeżeli nie ma możliwości patrz punkt wyżej.

Wiadomo - rośliny mógł mieć ładne ale ile czasu się kisiły w misce/słoiku/torebce?

Nawet już nie wspomnę jaką koleś dał mi odpowiedź jak mu powiedziałem co sądzę o tym stanie roślin. :lol: Nie chcę się denerwować.

Dlatego właśnie czasami wolę przepłacić i kupić coś nawet w in-vitro bo te rośliny chociaż mają szansę się przyjąć bo są wizualnie przede wszystkich zdrowe!
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Wt 25 wrz, 2012

Chłopaki, nie uwierzycie... Przed chwilą dostałem meila z Rybarium z odpowiedzią że przepraszają za pomyłkę i że Algen Stopp przygotowany do wysyłki. :shock: Jednak się zastanowię nad zakupami w Rybarium, bo jak wspomniałem mają bardzo konkurencyjne ceny, a na czasie nie bardzo mi zależy. Planuję zakup nowego podłoża jonowymiennego i wcześniej myślałem że kupię go własnie tam. Pan Jarosław zachował się honorowo. Po doświadczeniach z e sklepami akwarystycznymi byłem nastawiony bardzo pesymistycznie. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, koniecznie trzeba sprawdzać kompletność dostawy przy kurierze. Ten wypadek mnie tego bezwzględnie nauczył. Pozdrawiam Was i dziękuję za wypowiedzi. Może Bartek się zastanowi nad wstawieniem tematu Sklepy akwarystyczne, byłoby dobrze. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Wt 25 wrz, 2012

Ciesze się że, udało Ci się polubowanie rozwiązać szybko sprawę.
Sklepy a raczej ich właściciele i pracownicy też korzystają z naszego forum, więc warto założyć taki wątek.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chodysvr6 » Wt 25 wrz, 2012

Prospero , moze napisz kto to taki co wysłal Ci takie rosliny
Warto moze ostrzec ludzi zeby nie kupowali u takich kanciarzy. Ja też kupowałem z tego forum i gosc (PETER 13) wysłał mi rosliny bez kropli wody, gazety wyschły nie było ani kropli (o ile cokolwiek wlał) , jak mu powiedzialem jak ma pakować to stwierdził ze jak moze wyschnąc zapakowana w folie gazeta zeby nie byc gołosłownym wysłałem mu zdjecia gazety ktorą pokropiłem wodą. Powiedział ze pieniądze mi odeśle jednak do tej pory ich na koncie nie zobaczyłem.

Niestety są ludzie i ludzie.

Ogolnie jestem za tym aby na forach było cos takiego jak na (link). Opinie.
Avatar użytkownika
chodysvr6
Zainteresowany tematem
 
Posty: 226
Dołączył(a): So 23 kwi, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marthinez » Wt 25 wrz, 2012

Mrozen napisał(a): Może Bartek się zastanowi nad wstawieniem tematu Sklepy akwarystyczne, byłoby dobrze. :smile:
Każdy z was może założyć taki temat, a któryś z moderatorów go przyklei.
chodysvr6 napisał(a):Ogolnie jestem za tym aby na forach było cos takiego jak na (link). Opinie.
Na niektórych forach bywa dział "Opinie o transakcjach z forumowiczami".
Fajna sprawa.


W kwestii tematu w Rybarium nic nie kupowałem.
W aquariumsklep czasem kupuje z odbiorem osobistym - bezproblemowo, niezłe akwaria OW.
Kiedyś czasem robiłem zakupy w (link) ( www.(link).pl ) i wszystko bywało tak jak powinno.
marthinez
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): So 13 wrz, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron