Sklepy akwarystyczne - uwagi i opinie

Tematy ogólne akwarystyczne.

Postprzez Dominik Gąsiorek » Wt 25 wrz, 2012

MikołajW napisał(a):Iquitos - Boże chroń ludzkość! Kilka lat temu poznałem ich podejście od podszewki i w tym sklepie po prostu zakupów się nie robi.


nie przesadzaj..mają dobre ceny tyle tylko że trzeba lubić ich że tak powiem "specyfikę handlu"...kiedyś w zimę pytałem o grys bazaltowy...powiedzieli że jak sobie odkuję spod lodu to mają a jak mi się nie chce to żebym przyjechał na wiosnę :D mam ich niedaleko więc wszystko kupuję osobiście...wiem że kontakt i wysyłki są beznadziejne ale mimo wszystko warto tam przyjechać...ostatnio wiele się u nich zmieniło na plus (znam właścicieli dość dobrze ale nie wpływa to na mój obiektywizm) i to nie tylko z powodu kryzysu ale i chyba stale uciekających niezadowolonych z obsługi klientów...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MikołajW » Śr 26 wrz, 2012

2pac01 napisał(a):
MikołajW napisał(a):Iquitos - Boże chroń ludzkość! Kilka lat temu poznałem ich podejście od podszewki i w tym sklepie po prostu zakupów się nie robi.


nie przesadzaj..mają dobre ceny tyle tylko że trzeba lubić ich że tak powiem "specyfikę handlu"...kiedyś w zimę pytałem o grys bazaltowy...powiedzieli że jak sobie odkuję spod lodu to mają a jak mi się nie chce to żebym przyjechał na wiosnę :D mam ich niedaleko więc wszystko kupuję osobiście...wiem że kontakt i wysyłki są beznadziejne ale mimo wszystko warto tam przyjechać...ostatnio wiele się u nich zmieniło na plus (znam właścicieli dość dobrze ale nie wpływa to na mój obiektywizm) i to nie tylko z powodu kryzysu ale i chyba stale uciekających niezadowolonych z obsługi klientów...


Ceny nie wszystko są w stanie zrekompensować. Ja miałem okazje m.in. uczestniczyć wtedy w rozmowie z pracownikami sklepu, którzy mieli wielki ubaw z faktu jak to kupujący się na nich wściekają i wystawiają negatywy. Ich to bardzo bawiło, upajali się tym. Poznałem też właściciela, ale publicznie nie będę się na jego temat wypowiadał (on też się cieszył z gwałtownych reakcji klientów). Ja kupowałem osobiście i mimo to też zostałem ofiarą. Sprzedano mi wybrakowany filtr (wtedy kosztował ponad 1200zł) i ponad 2 tygodnie czekałem na dosłanie części mając zalany zbiornik 325L, obsadzony gęsto roślinami i rybami. Telefony, prośby i nic, a w końcu oficjalne pismo i straszenie sądem dopiero pomogły. Negatywy u nich rosną jak grzyby po deszczu i po tych doświadczeniach nic mnie nie przekona. Po prostu ich działanie było w każdym calu takie aby klient do nich nigdy nie wrócił, podobnie jak sprzedawcy "filoucha", który dodał na końcu, że jemu na klientach nie zależy. No cóż, "mówisz i masz".
Avatar użytkownika
MikołajW
Poznaje temat
 
Posty: 103
Dołączył(a): So 01 mar, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » Śr 26 wrz, 2012

Ja z Iquitosem mam identyczne doświadczenia. Przysłali mi niekompletny filtr i żadne perswazje nie pomagały. Z uporem twierdzili że jak mi się nie podoba dostawa to mam załatwić uzupełnienie w Badisie. Badis nie chciał gadać twierdząc że to filtr nie z ich dystrybucji. Zeskanowałem jednak instrukcję i gwarancję oraz oryginalny znaczek Badisa z kartonu i to im wysłałem meilem. Reakcja była natychmiastowa. Przysłali co brakowało. Tylko BTW to Iquitos powinien to zrobić.
Druga sprawa, ta dotycząca Rybarium. Dzisiaj o 15 tej dosłali mi brakujący Algen Stopp General. A więc można szybko... Przecież my klikając na towar zawieramy umowę, a płacąc za towar wywiązujemy się z niej. Czy my akwaryści chcemy aż tak dużo? :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Prospero » Śr 26 wrz, 2012

Mrozen napisał(a):Czy my akwaryści chcemy aż tak dużo?


Ale dla niektórych sklepów to jednak zbyt dużo!

Co do Rybarium to kiedyś kupiłem filtr przez stronkę a że byłem 4-5 dni po tym w mieście i akurat sklep miałem pod nosem stwierdziłem, że wejdę i odbiorę bo 5 dni to dość czasu na wysłanie towaru nawet do Chin! Zgadnijcie....

Musiałem czekać na przesyłkę bo filtra nie mieli na stanie ale za to po mojej wizycie paczka przyszła do mnie po 2 dniach. To jednak było jakieś 2 lata temu. Teraz filtr służy nowemu użytkownikowi.
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Steehead » Śr 26 wrz, 2012

No ja z rybarium to miałem dwie przygody.
1. Szybko czyli po tygodniu towar w domu.
2. 3 tygodnie towaru nie ma piszę maila, dwa dni nic, piszę drugiego w tonie bardziej "zdecydowanym" nazajutrz że nie mają czegoś (o ile pamiętam zaworu do eheim 2075) i mogą mi wysłać bez tego. Ja super ale dzięki doszło po paru dniach. Więcej zakupów nie zrobiłem.
Plantica- Parę razy zamawiałem zawsze szybko i rośliny w dobrym stanie. Ostatnio chyba pomylili rotale. Dostałem nanjenshan a chciałem rotundifolia.
Akwarystyczny 24 raz zamówiłem ok.
Alledrogo póki co ok
RA póki co niedościgniony. Parę razy robiłem zakupi i wszystko ok. Raz reklamacja żaden problem z nią nie było.
Steehead
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz 03 cze, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez king1000 » N 24 lut, 2013

Wild Nature zna to ktoś, może ktoś zamawiał i ma wyrobioną opinie, na (link) same pozytywy, ale czegoś więcej w necie nie mogę wygrzebać?
king1000
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 23 lut, 2013
Lokalizacja: B-B
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez emil82 » Pt 01 mar, 2013

Witam,

Chciałem wam przedstawić sklep, który dwa tygodnie temu otworzył się w Piasecznie.Ceny na prawdę konkurencyjne.
Ostatnio kupowałem razbory galaxy po 6 zł

https://www.(link).com/kameleon.sklepzoologiczny
Avatar użytkownika
emil82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 185
Dołączył(a): So 29 gru, 2012
Lokalizacja: Piaseczno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pawelwaw » So 02 mar, 2013

W Warszawie polecam sklep PeHa 6.8 na ul. Ogrodowej 39/41 (www.(link).pl) jako jedyni w polsce, posiadaja caly asortyment elosa i oczywiscie innych dobrych marek. Poza tym posiadaja bardzo duza wiedze na temat akwarystyki naturalnej.
pawelwaw
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 21 cze, 2012
Lokalizacja: warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kuper » So 09 mar, 2013

Ja z rybarium miałem jeden epizod.
Kupiłem na (link) poprzez ich sklep profito, fakt paczka przyszła normalnie po 3 dniach ale nie było w niej profito tylko ...preparat odrobaczający dla psów :)
Oczywiście szybki mail ( niby) załatwił sprawę, po 3 dniach następna paczka, tym razem easy carbo, kolejny mail, paczka 3 dni i co? i znów easy carbo :) dopiero za czwartym razem dostałem to co zamówiłem.
Jako ze miałem resztki starego mikro to nie zależało mi na ekstra szybkim załatwieniu tej transakcji.

Na obsługę mailowa nie mogę narzekać (odpisywali szybko)
Tylko że oni chyba nie czytają wszystkiego uważnie. Za każdym razem po pierwszej pomyłce pisałem im że zamówiłem PROFITO a nie easy carbo :) Udało mi tez wynegocjować bon w postaci zostawienia sobie pomyłkowo wysłanego easy carbo ;)
Avatar użytkownika
Kuper
Aktywny użytkownik
 
Posty: 521
Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006
Lokalizacja: Bytów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Sklepy akwarystyczne - uwagi i opinie

Postprzez michallomarzec83 » So 25 sty, 2014

witam, odnośnie sklepów polecam, panaqua z płocka. super kontakt, zostawiłem tam wiele pieniędzy, napewno jeszcze zostawię. właściciel sklepu jest naprawdę w porządku, wręcz staje na głowie zeby klient był zadowolony. kupuję u niego cały asortyment azoo z którego jestem zadowolony.
(link), keszeri też sa godne polecenia.
Odnosnie do hodowców roślin to doskonałe rośliny ma planta garden. nie są tanie, ale każdy z nas wie ile kosztuje utrzymanie w idealnej kondycji roslin. pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
michallomarzec83
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz 31 paź, 2013
Lokalizacja: jastrzebia gora
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Sklepy akwarystyczne - uwagi i opinie

Postprzez agnieszkagut » Pn 29 lut, 2016

Czy znacie może dobry, fachowy sklep akwarystyczny w Krakowie?
agnieszkagut
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 29 lut, 2016
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron