Hurtowy zakup lamp LED

Tematy ogólne akwarystyczne.

Hurtowy zakup lamp LED

Postprzez Robert Szostak » Pn 28 paź, 2013

Witam, czy ktoś byłby zainteresowany zakupem lampy z oferty tej firmy:
http://ledes.pl/oferta.php?kat=akwarium

Dostałem od przedstawiciela maila, że cena zależy od ilości zamówionego towaru. Przybliżona ilość osób chętnych do zamówienia jednej z lamp pozwoliła by mi negocjować cenę. W przypadku dojścia do realizacji zamówienia mogą wziąć na logistykę (lampy zamówiłbym z dostawą do Olsztyna). Mnie zainteresowały dwa modele:
LEDAKWA0007 108W
lub
LEDAKWA0006 144W
pozdrawiam
Robert
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Wt 29 paź, 2013

Nie wiem jakie są ceny tych lamp, ale zużycie prądu w stosunku do świetlówek przy tej samej ilości lumenów jest dużo większe.
Więc jaka oszczędność przy tych LEDach?
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Robert Szostak » Wt 29 paź, 2013

Podobno 108W w ledach to tak jak 200W w świetlówkach, z tego co udało mi się wyczytać na forum.
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Hurtowy zakup lamp LED

Postprzez alarmowiec » So 21 gru, 2013

100W w ledach to około 200 W T5 ale dla oka luidzkiego bo dla roślin to jest raczej odwrotnie zwłaszcza dla takich lamp przystosowanych barwowo dla akwarystyki morskiej :)
alarmowiec
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 30 cze, 2003
Lokalizacja: Czerwonak/Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re:

Postprzez Dijkstra » N 22 gru, 2013

Robert Szostak napisał(a):Podobno 108W w ledach to tak jak 200W w świetlówkach, z tego co udało mi się wyczytać na forum.


108W
Napięcie:
85-264V
Strumień świetlny:
5400lm
Żywotność:
50000 godzin
Kolory:
Biały / Niebieski

A tym czasem niewiele mniej, bo 4800lm mają: jarznik HQI 70W Venture Lighting i kompakt niezintegrowany PL-L Sylvanii 55W - oba 6500K.

Lumenów jest mało, bo barwa światła tych ledów idzie w niebieski - to są lampy do solniczek.

Nie mówię nie ledom, ale gdybym miał kupować lampę ledową większej mocy do akwa to albo zleciłbym budowę komuś, kto zna temat - np. kolega locutus, udzielający się na forum, albo komuś z forów miłośników wonnej chmurki (dwóch gości znajdziesz bez problemu). W drugim przypadku można relatywnie tanio dostać lampę na dobrych komponentach, ale trzeba pomyśleć o jakiejś zgrabnej obudowie, bo z oczywistych względów ich lampy raczej nie mają walorów estetycznych wysoko na liście priorytetów (świecą głównie w miejscach, których nikt nie ogląda).
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Re:

Postprzez Robert Szostak » N 22 gru, 2013

Wybór padł na połączenie led z T5. I tak jak zasugerowałeś lampę przygotowuje dla mnie bardzo dobry kolega, który o oświetleniu w akwarium roślinnym wie chyba wszystko ;)
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re:

Postprzez mayaca » Pn 23 gru, 2013

adeptmarine napisał(a):Nie wiem jakie są ceny tych lamp, ale zużycie prądu w stosunku do świetlówek przy tej samej ilości lumenów jest dużo większe.
Więc jaka oszczędność przy tych LEDach?


A jakie widmo emitują rzeczone diody ?. Czy to spektrum pełne ,czy tylko pojedyncze fale ? bo nie lumeny lecz spektrum decyduje o przydatności źródeł światła
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Hurtowy zakup lamp LED

Postprzez Marcin Bielak » Wt 24 gru, 2013

Tak masz rację ale rzadko kto podaje współczynnik PAR (Ang. Photosynthetically Active Radiation) a ilość lumenów już tak.
Więc jak nie mam PAR to wolę patrzeć na lumeny niż na [W].
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron