Pierwsze akwarium po nastu latach

Tematy ogólne akwarystyczne.

Pierwsze akwarium po nastu latach

Postprzez ostek » Pt 06 cze, 2014

Witam serdecznie,

Mam lekko ponad 30 lat na karku i wpadłem na szalony pomysł żeby założyc akarium :) Ostatnia moja przygoda z akwarystyką to koniec lat 90-tych i zbiornik (zbiorniczek) w okolicach 50 litrów. Kilka mieczyków, neonów inessa, kiryski, jakies glonojady, plastikowe rośliny, brzęczek pracujący z głośnością starującego odrzutowca - to moje wspomnienia.

Akwarium chodziło mi po głowie od dawna, ale jakos nie było okazji żeby się za to zabrać. Przede wszystkim nie miałem gdzie, teraz mam więc mogę zrealizować jedno ze swoich marzeń.

Trafiłem do Was gdyż zawsze podobały mi się akwaria mocno obsadzone roślinnością - jak się teraz dowiaduję zwane holenderskimi.
Zaczynam od zera, doświadczenia sprzed 15 lat się nie liczą bo tak naprawdę były żadne. Na chwilę obecną zakupiłem dwie pozycje książkowe, które mają mi pomóc w początkach:

1. "Akwarium w mieszkaniu" - Kornobis
2. "Moje Akwarium" - Frey

Was koledzy i koleżanki proszę o podpowiedź jaką literaturę, artykuły czy broszury, a może konkretne strony WWW przeczytać ązeby wystartować z akwarium typowo roślinnym. Jakie rośliony polecane są początkującym akwarystom? Jak o nie dbać i jak je pielęgnować? Jak aranżować akwarium roślinne? Na te pytanie i wiele innych poszukuję odpowiedzi. Liczę ze cos podpowiecie :)

pozdrawiam
ostek
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 05 cze, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Pierwsze akwarium po nastu latach

Postprzez Daniel Grabowski » Pn 09 cze, 2014

Hej Ostek,
nie jestem doświadczonym akwarystą bo akwarium mam od około 7 miesięcy, ale moim zdaniem książki to strata pieniędzy.
Trafiłeś jednak dobrze. Na tym forum i jemu podobnych dowiesz się więcej niż z książek.
Pozdrowienia
Daniel Grabowski
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn 06 sty, 2014
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Pierwsze akwarium po nastu latach

Postprzez Marcin Bielak » Pn 09 cze, 2014

Witaj na forum.
Czytaj wątki z akwariami które Ci się podobają. Ucz się od innych i na błędach innych
Jako, że sponsorem tego forum jest firma Aqua-Art to możesz zacząć od przeglądania ich poradnika.
http://issuu.com/aquaart/docs/aqua_art_poradnik
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron