Zmiana aranżacji bez restartu

Tematy ogólne akwarystyczne.

Zmiana aranżacji bez restartu

Postprzez kyle » Wt 04 lis, 2014

Jako, że średnio jestem zadowolony ze swojej pierwszej aranżacji sprzed kilku miesięcy chciałbym zrobić małą rewolucję w akwarium i tutaj pojawia się pytanie. W zbiorniku 60x30 chciałbym przestawić dwa duże korzenie, mocno przysypane substratem i kilka kamieni, które też są przysypane, więc całkowite wymieszanie substratu.

Jeśli spuszczę całą wodę, do jednego z wiader wpuszczę ryby i na czas mieszania podłączę tam kubełek z akwa - będzie ok? W międzyczasie w zbiorniku bym spuścił wodę prawie do zera, wszystko przestawił, przy zalewaniu odpalił kaskadę z watą żeby wyłapywała śmieci z podłoża. Ryby musiałbym wpuścić od razu praktycznie, i teraz kolejne pytanie, czy przydadzą się tutaj jakieś bakterie na wszelki wypadek? A jeśli tak, to jakie?

I ostatnie pytanie, co z nawożeniem po takiej rewolucji? W teorii powinienem nawozić dalej normalnie? Czy jednak odczekać jakiś czas i poobserwować jak zareaguje zbiornik?
kyle
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Zmiana aranżacji bez restartu

Postprzez Magma » So 07 mar, 2015

Być może już zrobiłeś tą swoją rewolucję, ale jeśli nie to może ułatwię Ci zadanie. Moim zdaniem jeśli już robi się tego typu manewry warto wlewając z powrotem wodę dać 20-25% świeżej, odstanej, unikniesz w ten sposób choć odrobinę kumulacji pierwiastków (np. fosforu), zawartych w wodzie i uwolnionych przez grzebanie w podłożu. Myślę też, że dodanie.bakterii też nie zaszkodzi, wkońcu część ich kolonii zostanie niewątpliwie ,, przekopana" Co do polecenia jakichkolwiek to trudno mi coś powiedzieć, bo osobiście używam jedynie czasem bacto active firmy trpical. Piszesz o filtrze w wiadrze, nie dodałeś nic o grzałce, a sądzę, że bez względu na ryby jakie masz dobrze by było aby temperatura wody w akwa była taka sama przy wpuszczaniu rybek jak ta, którą miały chwilowo w wiadrze. Osobiście wstrzymała bym się też chwilowo z nawożeniem, niewielkie niedobory mniej zaszkodzą niż nadmiary przy zdestabilizowanym zbiorniku.
Pozdrawiam
Magma
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 13 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron