Kardynałki z neonkami?

Tematy ogólne akwarystyczne.

Kardynałki z neonkami?

Postprzez guramik » Śr 05 lis, 2014

Dzień dobry. Od zawsze chcę mieć akwarium. Nie wiem jakie rybki warto do niego kupić. Słyszałem, że nie wszystkie ryby mogą ze sobą żyć. Nie mam pojęcia ile w tym jest prawdy. Wiem, że rybki mogą się zjadać. Mam wiele wymarzonych rybek, ale nie wiem czy będą mogły żyć ze sobą. Doradzicie mi na co trzeba patrzeć, żeby dobrze dobrać ryby? Nie wszystkie mi się podobają, ale chyba nie warto wybierać rybek po wyglądzie. Jakie ryby warto kupić? Bardzo ważne dla mnie jest to, aby moje akwarium się rozwijało. Chcę dokupować ryby, ale nie mam pieniędzy na to, żeby ryby robiły sobie krzywdę. Czy możecie mi poradzić coś na ten temat. Proszę o radę. Jaka jest różnica między rybami. Nie bardzo wiem jak się na to zapatrywać. Chcę założyć akwarium, ale boję się, że jak się nie znam to mogę stracić ryby, a na to mnie nie stać. Kupno akwarium nie jest żadnym problemem, ale rybki to już inna sprawa. Chciałbym wiedzieć jakie ryby warto kupić. Pomóżcie mi.

W sklepie zoologicznym polecali mi akwarium 25 litrów (jednak myślę kupić 50l) oraz kardynałki, neonki i glonojad. Co Wy na to?
guramik
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 02 lis, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kardynałki z neonkami?

Postprzez thomas.bham » Cz 06 lis, 2014

W wiekszym zbiorniku mozesz trzymać wiecej ryb i do tego jest latwiej utrzymać odpowiednie warunki.
Można spokojnie trzymac kardynalki z neonkami pamietaj ze sa to ryby stadne wiec powinno byc ich conajmniej 6 z kazdego gatunku. Nie przesadz tez z ilością ryb. W akwarium 50l mysle ze możesz mieć góra 20 małych rybek. Przyjmuje sie ze na każdą małą rybke przypadać powinno minimum 2-3litry wody.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kardynałki z neonkami?

Postprzez rekrut81 » Śr 12 lis, 2014

Najpierw kup akwarium (im większe tym później większy wybór rybek.)Zakup osprzęt do szkła podłoże jakieś rośliny i zalej akwarium niech przejdzie cykl azotowy.Jak to zrobisz to dopiero myśl nad rybkami. Jeśli zakup akwarium nie jest problemem to proponuje min 112L,bo wbrew logicznemu myśleniu łatwiej jest utrzymać stabilne warunki w większym akwarium niż mniejszym.To po pierwsze ,a po drugie jak mówi przysłowie "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i szybko może okazać się ,że brakuje miejsca w 50L.Ale jak napisałem najpierw zakup szkło i osprzęt a później dopiero myśl o zwierzątkach bo sam możesz zrobić im dużą krzywdę.
rekrut81
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt 15 cze, 2012
Lokalizacja: łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kardynałki z neonkami?

Postprzez guramik » Wt 25 lis, 2014

No więc tak... kupiłem akwarium 55 litrów.
Rybki to neonki, kardynałki, żałobniczki i inne - razem 21 sztuk

W przyszłości myślę kupić żywe roślinki.

Na chwilę obecną myślę, że jest ok.
Dziękuję za porady, sugestie...
Ostatnio zmieniony Cz 27 lis, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto niezgodne z regulaminem linki. Proszę zapoznać się z zasadami umieszczania zdjęć i materiałów.
guramik
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 02 lis, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron