PARAMETRY WODY...

Tematy ogólne akwarystyczne.

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Śr 25 mar, 2015

Szkoda ze nikt mi nie pomaga ,wiec licząc tylko na siebie i na to co przeczytam na forach . A wiec dzisiaj kolejne kroki ,zrobiłem testy przed podmiana:
ph-7,5
kh-12
Gh-18
No3-20mg/l
No2-0,9mg/l

Podmiana wody 20% i dodałem 1ml-mikro 3ml-makro i 5ml potas i uruchomiłem od dzis dodatkowe oświetlenie ledowe na początek 15min w środku dnia i dalej zobaczymy co bedzie sie dziać.
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez debrzyna » Śr 25 mar, 2015

Tomasz1984 napisał(a):Zrobiłem testy
ph-8
gh-18
kh-10
no3-20

Takie parametry w akwarium to totalna porażka Doprowadź wodę do Ph 6,8 Kh 4 No3 15 Po4 1,5 . Kh zbij wodą Ro lub kwasem Ph zrobisz podając odpowiednią ilość CO2 a resztę solami No i to światło daj co najmniej 0,5 W /L i to ze świetlówek
debrzyna
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): N 27 paź, 2013
Lokalizacja: Mielec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Cz 26 mar, 2015

Kwasem??
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez debrzyna » Cz 26 mar, 2015

A co sie dziwisz ,to dość popularny sposób na obniżenie Kh Np. podanie do twojego akwarium /netto 200l/ 300 ml kwasu solnego o stężeniu 5% Kh obniży się o 5,9 Oczywiście trzeba to robić bardzo stopniowo .A kiedy osiągnie sie już żądany poziom to przygotowuje się wodę do podmian już "zaprawioną ' i po kłopocie
debrzyna
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): N 27 paź, 2013
Lokalizacja: Mielec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Cz 26 mar, 2015

Nie dziwie sie, lecz napewno są środki mniej drastyczne jak odrazu lać kwas do bagna. Ale dzieki za potpowiedz i bedę dalej wertował fora i uzupełniał swoja nie wiedze. W dniu dzisiejszym dalej doleje 1ml-mikro ,3ml-makro i czekamy
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Zbyszek17 » Cz 26 mar, 2015

Tomasz1984 napisał(a): W dniu dzisiejszym dalej doleje 1ml-mikro ,3ml-makro i czekamy
Kolega deberzyna zwracał Ci uwagę na parametry a Ty dalej swoje. Wyżej napisałeś
A wiec dzisiaj kolejne kroki ,zrobiłem testy przed podmiana:
ph-7,5
kh-12
Gh-18
No3-20mg/l
No2-0,9mg/l
Wychodzi że przed podmianą masz w wodzie 20ppm NO3 i jeszcze dolewasz, to ciekawy jestem ile tego masz po podmianie. Z wodą do podmian wprowadzasz również azot, tak wynika z tabeli wodociągów :wink: Druga sprawa to podmieniasz tylko 20% wody, to tylko patrzeć jak nastąpi potężna kumulacja. Roślin też skąpo.
Co do kwasu / solny, siarkowy / jak wspomniał kolega to dobry sposób, jak nie chce się stosować RO
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Cz 26 mar, 2015

Czyli co proponujesz? widziałem i czytałem jak pomogłes innym akwarystom wiec twoja opinia i rady bedą naprawde cenne!! Ciesze sie już z tego ze jest jakis odzew...
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Zbyszek17 » Cz 26 mar, 2015

Wyraźnie dałem do zrozumienia że dodawanie dodatkowo makro nic dobrego nie wróży
Oblicz to sobie ile masz we wodzie wodociągowej, ile podajesz dodatkowo
Twoje podmiany są również niskie bo tylko 20% i to też nie wróży nic dobrego. Powodem tego może być wysoki poziom NO2 0,9
Takie podmiany to możesz robić przy bardzo znikomym nawożeniu
Nad tym pH na razie tak nie ubolewaj, bo masz ważniejsze rzeczy do ustabilizowania. Czytając wszystkie posty trochę się gubię w tym wszystkim bo na początku tematu dane odnośnie NO3 są inne niż obecnie. Działasz zbyt pochopnie, zmiany postępują z dnia na dzień bez przemyślenia. Jednego dnia rezygnujesz z nawożenia, następnego wracasz do poprzednich działań. Takiej huśtawki baniak nie wytrzyma :wink:
Dobrze że czytasz dużo, bo jest wiele dobrych i ciekawych tematów ale wyciągaj z nich wnioski.

Tak jeszcze poza tematem- na ten filtr Brita za dużo nie licz :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Cz 26 mar, 2015

Ok ok tylko właśnie z tymi obliczeniami i ppm mam problem! Tzn ze na początek duza podmiana i nic więcej?
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Pt 27 mar, 2015

Czym więcej czytam tym mniej rozumiem!!!Rozumiem ze słabe oświetlenie to mniejszy pobór składników, ale na forum też wyczytałem ze jak przy małym oświetleniu sobie nie radze to przy dużym nie mam szans już całkiem. I bądz tu mądry?
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Pt 27 mar, 2015

I co dalej ja widzę poprawę zwartki juz otwierają liście i nawet puszczają nowe
WP_20150327_001.jpg
a tak to wygląda calosciowo
WP_20150327_002.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez adams750 » Pt 27 mar, 2015

Na twoim miejscu pasadziłbym więcej roślin szybko rosnących co by szybciej ustabilizowało zbiornik. Zwartki są roślinami wolno rosnącymi więc nie pobierają tak dużo pierwiastków odżywczych. Co do kwasu to koledzy dobrze radzą, sam podaje z powodzeniem kwas siarkowy rozcieczony do 10% ok roku bez żadnych negatywnych skutków.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Pt 27 mar, 2015

Skąd ten kwas kupic?
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez adams750 » Pt 27 mar, 2015

To zależy jaki chcesz kupić kwas?? Jeżeli siarkowy to możesz kupić na stacjach paliw jako elektrolit do akumulatorów o stężeniu 37%. Rozcięcz go do 10 albo mniej i możesz tak przygotować wodę do podmian albo jak wolisz podać bezpośrednio do aqua po podmianie uprzednio sprawdzając kh. Jedna wskazówka nie zbijaj więcej jak 3 stopnie jednorazowo bo skończy się to tragicznie dla ryb.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez marcecrisco » Pt 27 mar, 2015

I ogólnie uwazaj przy tego typu zabawie np na oczy i przechowywaniu w domu kwasu. Nawet rozcieńczony może być bardzo niebezpieczny
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » So 28 mar, 2015

Kwasom definitywnie mowie nie! Mosi być jakiś naturalny sposób na moje problemy? Ja nie wymagam żeby moje bagno bylo typowo holenderskie aby tylko w miare sie prezentowało. Dziękuję za pomoc kazda rada jest cenna
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez debrzyna » So 28 mar, 2015

Na obniżenie Kh niema naturalnego sposobu Albo RO albo kwas A z takim wysokim daleko nie zajedziesz :(
debrzyna
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): N 27 paź, 2013
Lokalizacja: Mielec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » N 29 mar, 2015

Ok, ale zanim wleje kwas do bagna to w 100% Mosze być pewny ze test na kh jest pewny a raczej wynik tego testu jutro mam wolne to pokombinuje,a tak w razie co to jak rozrobic i jak podawać ten elektrolit?
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez adams750 » N 29 mar, 2015

Do tego musisz użyć kalkulatora by obliczyć ile musisz podać kwasu do wody by uzyskać odpowiednie stężenie. Potem wyliczysz ile musisz podać roztworu do aqua by zbić jeden stopień kh. Po podaży kwasu musisz odczekać ok godziny by sprawdzić czy podana ilość roztworu zbiła twardość węglanową o rzadany wynik.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: PARAMETRY WODY...

Postprzez Tomasz1984 » Pn 30 mar, 2015

Podziekował , dzisiaj mam dopiero troche czasu wiec szczegółowo sie zagłebie w temat kwasu. Ale na poczatek spostrzerzenia na temat mojego bagna wode powinienem podmieniac w sobote zracji braku czasu bede to robił dzisiaj . jeszcze jakies trzy tygodnie temu jak bym ominoł dzień podmiany to na drugi dzien miał bym piekne gloniska a tu tylko pare dłuższych nitek :D wic coś zaczyna sie polepszac.
Tomasz1984
Poznaje temat
 
Posty: 88
Dołączył(a): So 28 lut, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości