Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Tematy ogólne akwarystyczne.

Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Pn 15 sty, 2018

Dzien dobry,
po wielu latach powracam do akwarystyki i mam kilka pytan odnosnie wyposazenia. Juz prawie wszystko mam ze sprzetu, zbiornik bedzie startowany w kwietniu. Wymiary 90*45*60 sz*gl*wys.
Z uwagi na to ze jest 60cm minus wysokosc podloza to planuje oswietlac go lampami HQI 2x150 (1x NGA Green oraz 1x NAMH). Nastawiam sie na rosliny o wysokich wymaganiach swietlnych. Z tego co wyliczylem to bedzie okolo 1.5W/L. Czy nie jest to zbyt duza ilosc? Czy odpalis obydwie lampy na poczatku czy tez ogrnaiczyc sie do 1 sztuki. Moze 1xHQI i 1x DayTime 90.4 bedzie dobre na poczatek (ktora aktualnie posiadam)

Drogie pytanie mam odnosnie Co2.
Mam butle 2kg z reduktorem, licznikiem babelkow, oraz dyfuzorem.
Planuje dokupic do tego zestawu Komputer Ph V002 Toutch. (Sonda, Komputer oraz elektorozawor)
Niestety nie jestem w stanie znalezc nigdzie czy elektrozawor sterujacy z V002 moze byc przylaczony do mojego reduktora przewodem wysokocisnieniowym Co2 czy tez musi byc w niego wkrecony. Problem jest taki ze nie wiem jaki ten V002 elektrozawor ma gwint i cos mi sie zdaje ze nie dam rady go wkrecic bezposrednio tylko prze 15 roznych przejsciowek. Otwor w reduktorze jest bardzo maly. Wiec moze w/w waz moze bylby glupim rozwiazaniem.
Zalozmy ze w/w zestaw sie sprawdza i wszystko da sie podlaczyc to czy musze dodatkowo przed dyfuzorem stawiac licznik babelkow? Raczej nie bo PCU sam reguluje przeplyw no chyba ze dla mojej ciekawosci. Prosze o sprostowanie jezeli sie myle.

Dzieki i pozdrawiam
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez joy » Wt 13 lut, 2018

Mam nadzieję że Ci ktoś pomoże. Też wróciłem na to forum po kilku latach przerwy. Niestety coś niedobrego chyba się stało z tym forum. Wielka szkoda
joy
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn 14 gru, 2009
Lokalizacja: Leszno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Śr 14 lut, 2018

Chyba wszyscy wymarli z naszego rocznika :) a mlodziez albo ma co innego do roboty albo niewiele do powiedzenia :(
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez Prospero » Wt 20 lut, 2018

Nikt nie wymarł. Kilka lat temu, źle nastąpiła rewolucja/reforma czy inna zmiana ustroju. Jak zwał tak zwał. W każdym razie wiele osób mówiąc delikatnie poczuło, że to nie jest miejsce dla nich i odeszli (nie, nie w zaświaty). Często nawet nie na inne fora a w ogóle. Niestety ta cała transformacja odbiła się rykoszetem i mamy to co mamy a szkoda. Czasem sam tu zaglądam ale ... nawet nie ma z kim pogadać. Pusto.

Wracając do tematu, polecam porzucić stare dobre prądożerne HQI i pójść w "nowe" eco technologie jakim są LEDy. Pędziłem na nim przeróżne rośliny i skoro one nie widziały różnicy to... a rachunki mniejsze.
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Wt 20 lut, 2018

No szkoda, podobnie ma sie sytuacja na (link) gdzie postawilem pytanie ale nikt sie nie wypowiedzial.
Grzecznie sie pozegnalem i zaczales szukac info w sieci. Az nie chce sie wierzyc bo pamietam jak tutaj wszystko 10 lat temu hulalo, kazdy cos pisal a teraz p....a!
Mam na dachu baterie wiec nie przejmuje sie zbytnio rachunkami za prad stad te HQI ktore kiedys skutecznie mnie odstraszaly rachukami za elektrycznosc... :)
Zbiornik w kwietniu startuje wiec moze wrzuce kilka fotek, moze ruszy ten caly grajdolek holenderski znowu, fajnie by bylo...
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez Prospero » Wt 20 lut, 2018

Sporo ludzi się obraziła na taką formę komunikacji. Nadal wiele osób spotyka się na giełdach a same fora cóż... Znaczna część ludzi już nie chce się dzielić wiedzą bo ta kosztuje a inna część otworzyła własne interesy i albo im nie było po drodze tu albo im.

Super sprawa z tą baterią na dachu. Zazdroszczę. Ja z tego względu właśnie likwiduję zbiornik :( lwią część rachunków za prąd to właśnie on ale się nie poddam i zrobię nowy ale mniejszy czyli mam nadzieję bardziej ekonomiczny.
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Wt 20 lut, 2018

Taka ludzka natura :),
juz sie nie moge doczekac do tego kwietnia zeby zaczac stawiac sprzeta :).
Jak narazie JBLa dalem koledze i sobie uzywa do kwietnia. On ma Low Tech zbiornik i Co2 moze mu troche go wzmocni. Kupuje juz doslownie ostatnie male pierdolki i wszystko stoi w pudelkach w piwnicy gotowe do przeprowadzki :).
Sa gdzies jeszcze ludzie ze srodowiska ktorzy oferuja fajne rosliny i sa w stanie je wyslac za granice?
Mam juz sporzadzona wstepna liste co bym chcial.
To samo pytanie do tematu krewetek Amano. Potrzebowal bede jakies 50 sztuk do swojego akwarium.
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez Prospero » Wt 20 lut, 2018

Ciężko powiedzieć czy ktoś wysyła coś za granicę. Lokalnie nic nie masz? Gdzie mieszkasz? Sam jestem na etapie likwidacji mam sporo życia ale o tej porze roku średnio z wysyłką nawet z podgrzewaczami bo nikt nie zagwarantuje, że to dojedzie w 24-48h.

Trzeba szukać lokalnie albo OLX.
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Wt 20 lut, 2018

Mieszkaw w Szwajcarji,
a jak wiadomo ceny tutaj ze tak powiem lekko zwalaja z nog, proporcjonalnie do zarobkow.
Wiec zamawiam wszytstko albo w Austrii albo w Niemczech i wysylam wszytsko do siebie bezposrednio ja daje rade a jak nie to do znajomych w szwabowni.
Ogolnie pochodze ze Szczecina, kiedys tam byl klub akwarysty Molinezja ale juz chyba dawno wyciagnal kopyta, bede w maju to sprawdze.
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez Prospero » Wt 20 lut, 2018

U Niemca fajne rzeczy mają też czasem zamawiam jak pogoda pozwala. Cenowo wychodzi czasem taniej niż POladii.
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Wt 20 lut, 2018

Dużo rzeczy zamówiłem na tej stronie Aquasabi bo naprawdę mają super wyposażenie a dodatkowo ja płacę 19% taniej bo mieszkam poza Unią europejską i podatku VAT nie płacę :-)
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez Prospero » Wt 20 lut, 2018

Też raz mi się tak raz udało jak brałem APEXa :)
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Come back i kilka pytan odnosnie wyposazenia

Postprzez radziu » Śr 21 lut, 2018

Moi znajomi juz maja troche dosc bo co tydzien 2-3 paczki musieli odbierac :) ale juz prawie koniec :)
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron