Czy warto przeplacac za ADA

Tematy ogólne akwarystyczne.

Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez radziu » Pt 23 lut, 2018

Witam,
prosil bym abyscie podzielili sie swoim doswiadczeniem na temat produktow tego producenta. Poruwnujac ceny z innymi dostawcami tozsamych produktow ceny oferowane przez ADA sa znacznie wyzsze. Co niektorzy pewnie powiedza nie stac cie to nie kupuj, mi bardziej chodzi o podejscie z perspektywy czy faktycznie warto placic za te produkty lub tez inni producenci oferuja rownie dobre nawozy (dodatki do slupa wody) ktore swietnie wplywaja zarowno na rosliny jak i na portfel ogrodnika-akwarysty. Jakbysmy mogli wspolnie zrobic zestawienie co faktycznie z ADA wywala z butow bo jest megadobre na tle konkurencji a co przecietne lub tez slabe byloby fajnym materialem dla nas wszytskich, przynjamniej tak mi sie wydaje. Niedawno bylem w kontakcie z kolega ktory wie co jest 5, robi zbiorniki wystawowe w Niemczech, i naprawde kolana mi sie uginaja jak widze jego realizacje i on zachwala sobie podobno doskonale sprawdzajace sie w jego przypadku produkty Aquarebell.

No ludzie napiszcie cos, podzielcie sie wiedza i doswiadczeniem ....

A tymczasem milego weekendu zycze
Radziu
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez pawelwaw » So 03 mar, 2018

To nie jest tak. ADA to japońska firma i na ich rynku jest to średnia półka cenowa. Jakość ich produktów jest bardzo wysoka. Niestety ciężko znaleźć produkty (piszę o technice) o podobnej jakości do ADA w niższych cenach. Osobiście cenię tą firmę i bardzo sobie chwalę ich produkty, szczególnie właśnie technikę.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka
pawelwaw
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 21 cze, 2012
Lokalizacja: warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez radziu » Pn 05 mar, 2018

Masz moze jakies zdanie na temat nawozow substratow do podloza oraz innych? Czy tez tylko uzywasz techniki ADA?
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez pawelwaw » Pn 05 mar, 2018

Używam całych systemów ADA. Podłoża bardzo dobre jak i chemia. Chemia jako jedna z nielicznych nie ma daty ważności. ADA jest moim zdaniem jedną z najlepszych marek jeśli chodzi o prowadzenie akwariów w stylu "naturalnym". Natomiast ich produkty warte są każdej złotówki :-)

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka
pawelwaw
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 21 cze, 2012
Lokalizacja: warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez Prospero » Śr 14 mar, 2018

W skrócie, używając nawozów ADA a do tego ich substratu, nie musisz kombinować z kalkulatorem i zastanawiać się czy czegoś może za dużo nie lejesz. Tanio może nie wychodzi ale jak policzysz te tanie nazwijmy to substytuty i ilość jaką często ludzie kupują bo nadal nie mogą odnaleźć tego czego szukają to ... ADA wychodzi tanio.

Moje ulubione stwierdzenie szczególnie w akwarystyce. Nie stać mnie aby kupować dwa razy...
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez radziu » Pt 30 mar, 2018

Siema,
mozecie mi powiedziec czy jak rozsypie Sand Special i pokryjego Aqua Soil to moze to sobie Jakis czas polezec zanim go woda zaleje czy raczej lepiej nie otwierac worka. Chodzi o to ze mam juz wszytsko i chcialem ulozyc hardscpae jednak rosliny zamowie za Jakis tydzien dwa. Chcialem pokombinowac z layoutem i na tej podstawie dobrac ziele
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez pawelwaw » Wt 03 kwi, 2018

radziu napisał(a):Siema,
mozecie mi powiedziec czy jak rozsypie Sand Special i pokryjego Aqua Soil to moze to sobie Jakis czas polezec zanim go woda zaleje czy raczej lepiej nie otwierac worka. Chodzi o to ze mam juz wszytsko i chcialem ulozyc hardscpae jednak rosliny zamowie za Jakis tydzien dwa. Chcialem pokombinowac z layoutem i na tej podstawie dobrac ziele
Można tak zrobić.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka
pawelwaw
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 21 cze, 2012
Lokalizacja: warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy warto przeplacac za ADA

Postprzez radziu » Wt 17 kwi, 2018

No to dzisiaj bedzie sypane najprawdoipodobniej lub najpozniej pod koniec tygodnia :). Prace trwaja jak w watku "Projekt Wiosna"
radziu
Poznaje temat
 
Posty: 50
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Lokalizacja: CH
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron