Jak zbić tak wysokie po4?

Tematy ogólne akwarystyczne.

Jak zbić tak wysokie po4?

Postprzez thomson » Pt 09 mar, 2018

Witam

Mam 112 L baniak i bardzo wysokie po4. Wynosi ono 5 albo i więcej. Baniak jest roślinny. Mój problem to glony. Filtracja to aquael unimax 250 z ceramiką, zeolitem i gąbkami. Filtr ma dopiero 16 dni więc świezy. Próbowałem zbić po4 chemią czyli jbl phosex ale bez rezultatu. Skąd mam tak wysokie po4???? Podłoże to żwirek zwykły bez żadnych substratów a w nim około 15 kulek torfowo-glinowych. Nawoże EC aquaartu 4 psiknięcia dziennie no i podawałem aquart cllassic ale chyba przestane. No bo skoro mam te kulki w żwirze to napewno mają one fosfor to ładowanie jeszcze aquaart classic to już wogóle będzie sporo. Myśle tylko o micro które mógłbym dawać. Co wy na to?? Pomocy.
thomson
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 01 lut, 2018
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Jak zbić tak wysokie po4?

Postprzez macek.g » N 11 mar, 2018

Co do wysokiego fosforu,to fosfor nie powoduje glonow,aczkolwiek przy duzej jego zawartosci,trzeba miec duze stezenie CO2.
Zaprzestalbym dawkowania mikro,robil czeste podmiany wody,jak rowniez zmniejszylbym oswietlenie.

Zobacz tutaj przykladowy screen nawozenia,zwroc uwage na zawartosc fosforu...
Capture.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Jak zbić tak wysokie po4?

Postprzez thomson » N 11 mar, 2018

Nie chce uchodzić za ułomka ale mało z tego wykresu rozumiem. Może dlatego że nie bawie się solami tylko gotowymi preparatami.
thomson
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 01 lut, 2018
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron