Podmiany wody oraz micro aqua art

Tematy ogólne akwarystyczne.

Podmiany wody oraz micro aqua art

Postprzez tomgw » So 11 kwi, 2020

Dzień dobry.

Wczoraj założyłem akwarium na podłożu aqua substrate II + . Pod spód dałem węgiel aktywny oraz pokruszoną ceramikę. Akwarium 40l. Filtr kaskada aquael fanmini , oświetlenie chichiros a301 plus , świecę 60 % po 6h dziennie. Na start dodane bakterie special blend. Woda 100 % RO + hydro mineral aqua art. Do tego micro dawka na 40 l wody oraz K dawka też na 40l wody. Mam 3 pytania:

1) kiedy zrobić pierwszą podmianę wody? od razu po pierwszym dniu 20% , czy normalnie od samego początku raz w tyg. robić np.30%?
2) w poradniku wyczytałem , że classic podawać po 1ml /100l wody dziennie, a czy skoro używam 100% wody RO to mam podawać codziennie 1ml micro / 100l wody? plus podawać przy podmiankach?
3) używam wody RO bo w kranie mam gh ok. 20 stopni, Ca powyżej 120 a Mg ok. 12. Mogę mieszać RO z kranówką i podawać classic ale czy to ma sens ? Taka mieszanka wody RO i kranówki u mnie zawsze będzie miała zły stosunek Ca:Mg, a przy hydro mineral problem jest z głowy. Tak mi się przynajmniej wydaję. Tylko nie jasne jest dla mnie podawanie micro w tym przypadku , czy codziennie po 1ml/100l czy tylko przy podmianach .

To już chyba wszystko :d Dzięki i pozdrawiam.

Wesołych Świąt ;) :D :D
tomgw
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): So 11 kwi, 2020
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron