Egeria densa

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Egeria densa

Postprzez adax5 » N 07 mar, 2010

Witam
Bardzo fajna i łatwa w hodowli oraz dekoracyjna roślinka - oczywiście posadzona w grupie daje ładny efekt. Przez większość akwarystów uważana notabene na chwast (zależy o kto lubi)Jeśli chodzi o mankamenty to może powiem dość przewrotnie - ta roślina rozrasta się za szybko. U mnie kiedyś przeprowadziłem doświadczenie z tzw dziennymi przyrostami - i co wyszło? otóż średni dzienny przyrost u tej roślinki wynosił w przybliżeniu około 4 cm.
Obrazek
adax5
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt 26 lut, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez koteczek555 » N 07 mar, 2010

Yyy, ale to co na zdjęciu nie wygląda mi na egerię densę, jakoś całkowicie inaczej wygląda
Avatar użytkownika
koteczek555
Zainteresowany tematem
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 28 sty, 2009
Lokalizacja: Ustroń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez jaśko » N 26 sie, 2012

Mnie też to nie wygląda na Egerię densa poza tym ze swoich doświadczeń muszę powiedzieć że wcale nie jest taka mało wymagająca. U mnie w dwa tygodnie zgniło do zera 13 nowych sadzonek.
jaśko
Poznaje temat
 
Posty: 84
Dołączył(a): Cz 16 sie, 2012
Lokalizacja: Sko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plutonow » N 26 sie, 2012

jaśko napisał(a):Mnie też to nie wygląda na Egerię densa poza tym ze swoich doświadczeń muszę powiedzieć że wcale nie jest taka mało wymagająca. U mnie w dwa tygodnie zgniło do zera 13 nowych sadzonek.

Jest to moczarka argentyńska tylko, że ma dobre warunki niby pospolita roślinka ale może zaskoczyć swym pięknym wyglądem i rozmiarem.
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez jaśko » N 26 sie, 2012

Mnie też się ona podoba, jeśli się posadzi kilka sadzonek razem wygląda świetnie, ale jak już pisałem z nie wiadomo jakich powodów nie mogę jej u siebie utrzymać.
jaśko
Poznaje temat
 
Posty: 84
Dołączył(a): Cz 16 sie, 2012
Lokalizacja: Sko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plutonow » N 26 sie, 2012

jaśko napisał(a):Mnie też się ona podoba, jeśli się posadzi kilka sadzonek razem wygląda świetnie, ale jak już pisałem z nie wiadomo jakich powodów nie mogę jej u siebie utrzymać.

Wiem czytałem twoje posty niestety nie miałem problemów z tą rośliną przynajmniej sobie nie przypominam, więc się nie wypowiadałem a przyczyn może być wiele.
Wiem natomiast, że lubi azot przy większych stężeniach wygląda znakomicie niestety jak już zostało napisane szybko rośnie i trza ją często ciąć polecam przy starcie szybko stabilizuje baniak.
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Wt 28 sie, 2012

Ta roślina to na 99% jakaś jezierza, najprawdopodobniej Najas guadalupensis. Prawie zupełnie zapomniana roślina, a szkoda, bo bardzo dekoracyjna i praktycznie bez wymagań.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Wt 28 sie, 2012

To nie jest Najas guadalupensis, ma zupełnie inną koronę. Dolne listki są podobne ale to tyle jeśli chodzi o podobieństwa.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plutonow » Śr 29 sie, 2012

Dijkstra napisał(a):Ta roślina to na 99% jakaś jezierza, najprawdopodobniej Najas guadalupensis. Prawie zupełnie zapomniana roślina, a szkoda, bo bardzo dekoracyjna i praktycznie bez wymagań.

Na 100% Egeria dens nic innego, w moim avatarz również ta sama roślinka.
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron