Pogostemon stellatus

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Pogostemon stellatus

Postprzez Gerald » Wt 01 lut, 2011

Mam małe pytanko odnośnie tej roślinki chodzi mi o to że bardzo ślicznie wygląda i rośnie bez problemu tylko jak robie przycinkę i wszadze ją ponownie do podłoża wtedy marnieje stożek a bokami wypuszczaje nowe łodygi i nie wiem jak ja przycinać by tak sie nie działo. Bardzo mi sie podoba czerwony stpżek tej rośliny.
Avatar użytkownika
Gerald
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 29 paź, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Pogostemon stellatus

Postprzez mayaca » Cz 03 lut, 2011

Gerald napisał(a):Mam małe pytanko odnośnie tej roślinki chodzi mi o to że bardzo ślicznie wygląda i rośnie bez problemu tylko jak robie przycinkę i wszadze ją ponownie do podłoża wtedy marnieje stożek a bokami wypuszczaje nowe łodygi i nie wiem jak ja przycinać by tak sie nie działo. Bardzo mi sie podoba czerwony stpżek tej rośliny.


Byc może przycinasz zbyt krótko? Miałem podobny problem kiedy sadziłem krótkie odcinki .
Ich dostęp do światła był ograniczony .W hodowli Pogostemon to bardzo istotne .
mayaca
Zainteresowany tematem
 
Posty: 235
Dołączył(a): So 09 cze, 2007
Lokalizacja: Kęty.Małopolska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Gerald » Cz 03 lut, 2011

Akwarium mam 40 cm wysokości i roślinkę skracam mniej więcej o połowę, a swiatła mam 0.66w/l
Avatar użytkownika
Gerald
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 29 paź, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Blix » Wt 13 lis, 2012

Mam inne pytanie dotyczące tej wymagającej rośliny, a mianowicie mam odmianę szerokolistną i w dolnej części liści robią się przebarwienia i później dziury.
Żelazo ma na poziomie 0,2 mg/l azot 20 mg/l fosfor 0,8 mg/l
Co2 z butli i światło 1w/L.
Inne rośliny rosną zdrowo tylko z tą mam odwieczny problem ( a jest za piękna aby ją wywalić) :roll:
Blix
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 12 lis, 2012
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron