Alternanthera rubra

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Alternanthera rubra

Postprzez pits1988 » Pn 05 mar, 2012

Przepraszam, że zakładam nowy temat, ale chciałbym się coś więcej dowiedzieć na temat tej roślinki - Alternanthera rubra.

Kupiłem ją za 10zl, na karteczce nfo wraz z rośliną jest napisane:

<--> (nożyczki) , temp. 20 - 27, (Słoneczko) i CO2.

Kodu kreskowego już nie będę podawać, ale jeśli możecie coś więcej napisać o tej roślince, bądź podać mi jakieś ciekawe linki, do tejże rośliny, byłbym wdzięczny.


Jeśli można, to chciałbym dowiedzieć się, czy 30W światełka, na akwarium 45l, dla tej roślinki będzie wystarczające?

Przepraszam, jeśli temat się gdzieś powtórzył.
Pozdrawiam ;)
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez sono.anna » Pn 05 mar, 2012

sono.anna
Poznaje temat
 
Posty: 91
Dołączył(a): N 06 lis, 2011
Lokalizacja: Wawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » Pn 05 mar, 2012

A jak z waszymi doświadczeniami z tą rośliną ? o ile ją kiedykolwiek mieliście?
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Pn 05 mar, 2012

Dużo CO2, dużo światła i sporo PO4, najlepiej w podłożu. Najważniejsze jest to pierwsze, bez CO2 błyskawicznie odrzuci dolne liście, chwile będzie wegetować i zgnije.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » Wt 06 mar, 2012

oki dzięki, CO2 mam także spokojnie. Oświetlenie na 45 litrów, mam 2x 15W =30W więc myślę że tyle wystarczy.
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pawcio449 » Śr 07 mar, 2012

Oświetlenie spokojnie wystarczy :) możesz ewentualnie założyć odbłyśniki jeśli nie masz.
pawcio449
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt 21 paź, 2011
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » Śr 07 mar, 2012

Odbłyśników nie założę, bo nie mam, ale dzisiaj kupiłem sobie jeszcze dodatkowo świetlówkę T5 philipsa 6500K 8W. Także, w sumie światełko mam teraz, 2x 15W + 1x 8W, na brutto 45l, ale spoko, szykuję to specjalnie na trawnik. ;)

Właśnie, żeby już nie rozpoczynać nowego tematu.

Jak wyglądają wasze doświadczenia z hemiantusem mały i dużym, czy jest on trudny w uprawie? Czy pobiera składniki pokarmowe z podłoża, czy słupa wody?

Jakie inne rośliny w miare nie trudne? polecilibyście na trawnik? (prócz, gałęzatki).
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pawcio449 » Pt 09 mar, 2012

Ja osobiście mam dużego henia jako trawnik i rośnie mi bez problemów.Co prawda mam w baniaku ziemie pod żwirem ale nie na całym dnie , w części gdzie rośnie heniek jest sam żwirek i daję rade.

zdjęcia henia- http://www.(link).pl/u/zaba2461/zdjeci ... um/1077502
pawcio449
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt 21 paź, 2011
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » Pt 09 mar, 2012

Aha, a jeśli jeszcze mogę zapytać, powiedzcie mi proszę, czy przy oświetleniu obecnie tym co mam, jeśli posadzę jakieś microsoria, to czy przy oświetleniu 1W/l będą rosły przy normalnym nawożeniu?

Bo wiem, że są rośliny, które są cieniolubne, a moje pytanie, bardziej skłania się, czy można mieszać gatunki roślin, lubiące duże światło z gatunkami roślin cieniolubnych?

Popełniam błędy, ale cóż rynek jest tak bogaty że nie wiem na co się zdecydować, stąd te moje akwa wygląda jak wygląda...

Rośliny chcę zmienić, na jakieś wolnorosnące, i nie wysokie, bo mój zbioras ma 30 cm wysokości. Cały czas szukam gatunków na trzeci plan, ale opisy roślin są niejasne.

Bo co to komu da, jeśli przy roślinie napiszą:
Wymagania świetlne: niskie-wysokie

Tak więc z człowieka troche robią głupiego.... Bo nie wiadomo, co może się stać przy bardzo jasnym oświetleniu z daną rośliną lub gdy światła jest bardzo mało......
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Pt 09 mar, 2012

pits1988 napisał(a):Bo co to komu da, jeśli przy roślinie napiszą:
Wymagania świetlne: niskie-wysokie


No widzisz daje bo wiesz że roślina będzie rosła dobrze przy słabym świetle jak i mocnym oświetleniu :)
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » So 10 mar, 2012

Bo wiem, że są rośliny, które są cieniolubne, a moje pytanie, bardziej skłania się, czy można mieszać gatunki roślin, lubiące duże światło z gatunkami roślin cieniolubnych?


większości roślin to nie przeszkadza ale ja na wszelki wypadek roślinami lubiącymi słabsze światło obsadzam boki zbiornika...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » So 10 mar, 2012

Aha czyli jak mam jakiś ponad 1W/l to mogę sobie dać cieniolubne rośliny np. coś microsorium? Bo się tak troche waham, nie wiem co wybrać na ten zbiornik z roślin, braakuje mi pomysłu na aranżację. A gdy zaczynam oglądać wasze zbiorniki, na forach, to głupieje(w sensie pozytywnym) ;)

W każdym razie czekam mnie jeszcze dużo pracy. :D
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » So 10 mar, 2012

Aha czyli jak mam jakiś ponad 1W/l to mogę sobie dać cieniolubne rośliny np. coś microsorium? Bo się tak troche waham, nie wiem co wybrać na ten zbiornik z roślin, braakuje mi pomysłu na aranżację. A gdy zaczynam oglądać wasze zbiorniki, na forach, to głupieje(w sensie pozytywnym) ;)

W każdym razie czekam mnie jeszcze dużo pracy. :D
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 11 mar, 2012

pewnie że możesz...zobacz mój zbiornik...mam i windelov i thin leaf i rosną jak należy...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » N 11 mar, 2012

Aha, sorrka, ale jeszcze musze się czegoś dowiedzieć od was, mianowicie, czy jeśli te roślinki pomieszam, to czy będzie miało jakieś znaczenie przy rozmieszczeniu tych roślin? Na przykład, że microsorium, dałbym jako główną wyspę(w sensie, że czy może przyjmmować dawkę światła 2x 15W? ) , I czy jeśli zasłoni rośliny, trawnikowe, potrzebujące tego światła więcej to nic nie będzie się dziąło?
Jeszcze mam sporo pytań, nie chce zakładać nowego wątku więc będę pisać cały czas w tym..

Jak to jest z gałęzatką, bo opinie są mieszane, jedne teorie piszą o tym że wymaga silnego światełka, drugie z kolei ze nie potrzebują tyle światełka, i czy jesteśmy w stanie stwierdzić, które rośliny np. wolą PO4 a które NO3?

I czy np. można zrobić tak, że ustawić poziom NO3 - 15 mg/l, a np. PO4 można dać więcej np. do 4mg/l.

Pytam ponieważ borykam się trochę z glonami, ale widzę różnicę, gdy dodam więcej PO4, że np. rośnie mi lepiej ludwigia repens, i gałęzatka dostaje nowe włoski....

Wiem, że może to śmiesznie brzmi, ale piszę to, co zaobserwowałem w moim zbiorniku przez ostatnie 2 tygodnie.
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron