Ludwigia Repens

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Postprzez Kuper » Wt 03 kwi, 2012

Hmmm :) Powiem ci tak, zauwazylem ze moja hygrophilia carymbosa ma male poskrecane liscie, ale tylko ona i wlasnie zastanawiam sie czy nie zmienic mineralizatora bo zostala mi ostatnia paczuszka. Zastanawialem sie tez,czy to nie przypadkiem wina mikro (niedobor), bo one tez dziala na nowe liscie i takze potrafi je wykrecic, ale po zwiekszeniu dawki jedyna rzecza, ktora bylo widac, to pojawiajacy sie w wiekszej ilosci pyl na szybie.
Za jakis miesiac zmieniam mineralizator i bede testowal.
Avatar użytkownika
Kuper
Aktywny użytkownik
 
Posty: 521
Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006
Lokalizacja: Bytów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Wt 03 kwi, 2012

Nadwódki (i szybko rosnące żabienice - bleheri, tropica, amazonicus) dają podobne obiawy przy niskimi Ca, i nawet nie tyle w wodzie, co w podłozu. Podaj jej Ca pod korzenie - ja robię zastrzyki z rozcieńczonych soli za pomocą sztywnej rurki nasadzonej na strzykawkę.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » Pt 06 kwi, 2012

Żeby nie zakładać nowego tematu, dotarły do mnie sole MgSO4 bezw. Chciałbym się zapytać, jakie powinno być stężenie w 45l akwarium mając te parametry kranówki ?:

http://www.aquanet.pl/woda_i_scieki/?pid=94 kranówka z Poznania ma takie parametry, z tym że ja mieszam 50/50 kran/RO.
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pits1988 » So 14 kwi, 2012

Wytłumaczcie mi jedną rzecz, bo już mi się niechce zakładać nowego postu, ani nie chcę mi się opisywać kolejny raz swojego zbiornika.

Podłoże zwykły żwir 1-3mm, leje co tydzień dawki takie jak w moich postach są policzone wg kalkulatora, ale zastanawia mnie jedno, już 1,5 miesiąca mam założony zbiornik, ale dlaczego nic się nie rozrasta? Dlaczego nie rosną mi rośliny..? czy możliwe jest żeby rozbudowywały system korzenny? ale żeby aż tak długo ?

Czy możliwe jest żeby podłoże tak chłonęło te ilości makro ze soli ? :shock:
pits1988
Zainteresowany tematem
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Poznań / Retford
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron