Bucephalandra gunung sumpit

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Bucephalandra gunung sumpit

Postprzez gettinhigh » Pt 22 cze, 2012

Kolejny okaz który chciałbym opisać po swoich doświadczeniach i obserwacjach.

Bucephalandra gunung sumpit należy do dużych Bucephalandr.
Tworzy bardzo rozbudowany i silny system korzeniowy, który po wrośnięciu się w skałę lub korzeń jest praktycznie niedooderwania bez uszkadzania korzeni.
Liście są owalne, całkiem spore bo osiągają około 6 centymetrów. Liście koloru zielono-żółtego, kolory przenikają się nawzajem.
Kropki na liściach są mniej widoczne niż w przypadku innych rodzajów tej rośliny, lecz nie mogę powiedzieć że w ogóle ich nie widać, widać je bardziej na starszych liściach niż na młodych.
Łodyga jest bliżej mi nieokreślonego zielonego koloru...hmm takiego powiedzmy oliwkowego koloru lecz nie wiem czemu czasem barwa łodygi przybiera czerwony kolor.

Roślina powoli puszcza nowy liść, 1 na 9 dni. Parametry wody:
ph=7
gh=14
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
gettinhigh
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr 20 cze, 2012
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez vasteq » Pn 25 cze, 2012

Pytanie tylko czy jest sens wrzucać odrębne odmiany Bucephalandr w osobnych watkach? Ich są przecież setki, ja sam mam ich blisko 90 czy 100 na chwilę obecną. Proponowałbym opis wraz ze zdjęciami umieszczać w stworzonym już wątku:

Bucephalandra Motoleyana sp.

inaczej z czasem zrobi się bałagan. A tak będzie bardziej przejrzyście.
Avatar użytkownika
vasteq
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 22 lip, 2005
Lokalizacja: -=POZNAŃ=-
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez gettinhigh » Śr 27 cze, 2012

Myślę, że jest sens gdyż gdy ktoś szuka informacji o jakimś konkretnej odmianie nie musi przeglądać setek innych zdjęć a ma podaną jak na tacy konkretną odmianę.

Zdecydowanie ułatwia to zadanie, identycznie moglibyśmy posegregować inne rośliny w jednym temacie jak alternanthery czy cryptokoryny ale chyba właśnie o to chodzi by urozmaicić galerię roślin by każda roślina posiadała przynajmniej jaką kolwiek wzmiankę jak wygląda itd.

Pytanie po co opisywać skoro widać na zdjęciu? Otóż zdjęcie nie zawsze oddaje to co jest w rzeczywistości, często jest przerysowane poprzez ,,ulepszanie" go.
gettinhigh
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr 20 cze, 2012
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez vasteq » Śr 27 cze, 2012

Można też tak, a można po prostu w pierwszym poście uaktualniać listę odmian z linkami, aczkolwiek jeśli moderatorom to nie przeszkadza to mogę zaopatrzyć bazę w kilkadziesiąt gotowych odmian wraz z opisami ze zdjęciami ukazujące bucephalandry w różnych widokach i okresach wzrostu. Próbowałem tak kiedyś zrobić na flowgrow.de ale moderatorzy stwierdzili że jest ich za dużo żeby wrzucać naraz kilkadziesiąt postów z Bucephalandrami. Przy czym nie było tam posegregowanej bazy wg alfabetu jak tutaj.
Avatar użytkownika
vasteq
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 22 lip, 2005
Lokalizacja: -=POZNAŃ=-
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez gettinhigh » Cz 28 cze, 2012

Sądzę, że moderatorom nie będzie to przeszkadzać a będzie to nawet na plus dla innych użytkowników forum.
Forum holenderskie.pl w moim oczach jest typowym miejscem gdzie mogę znaleźć nurtujące mnie tematy związane z roślinami, więc jeżeli wszystko co będzie związane z roślinami nie będzie powodowało śmietnika.
Sam poszukując conieco o jakiejś bucephalandrze musze siedzieć na japońskich forach internetowych, dlaczego więc u nas nie może coś takiego zaistnieć?
Masz obszerną wiedzę i zasób roślin które możesz opisać poprzez własne obserwacje a skorzysta na tym na pewno dużo osób.

PS przepraszam za rozwlekłość wypowiedzi
gettinhigh
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr 20 cze, 2012
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron