Mech jawajski - przyczyny bielenia pędów

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Postprzez Marcin Bielak » Cz 20 wrz, 2012

Zamotałem się już to w końcu jaki masz filtr wew. czy kubeł bo piszesz o tylu wkładach?
Widać bardzo mało roślinności. Światło bardzo małe. O CO2 się czepiać nie będę, ale przydało by się.
Napisz jeszcze ile podmieniasz wody i na jaką? Kran czy RO?
Jeśli kran to podaj skład jeśli znasz.
Jeśli RO to czym uzdatniasz?
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez sajmon1973 » Cz 20 wrz, 2012

adeptmarine napisał(a):Zamotałem się już to w końcu jaki masz filtr wew. czy kubeł bo piszesz o tylu wkładach?
Widać bardzo mało roślinności. Światło bardzo małe. O CO2 się czepiać nie będę, ale przydało by się.
Napisz jeszcze ile podmieniasz wody i na jaką? Kran czy RO?
Jeśli kran to podaj skład jeśli znasz.
Jeśli RO to czym uzdatniasz?


Mam wew., ale są koszyki, w których mam te wkłady.
http://sklep.(link).pl/filtra ... 14958.html
Co o nich myślisz? 0,4 W na litr, to może nie jest dużo, ale nie powiedziałbym, że bardzo mało.
Podmieniam kranówką co tydzień ok 1/3 baniaka, woda jest lekko twarda, pH 7,3
sajmon1973
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Pt 21 wrz, 2012

Jeśli mówisz że szybko Ci się zapycha to raczej nie nadaje się na 120L, ale EHEIM to porządna firma więc powinien być ok. Jeśli zmniejszysz ilość włókniny nie powinieneś mieć problemu z zapychaniem się szybkim, nie wiem ile jej dajesz ale jedno kółeczko wycięte na wierzch jednego koszyka w zupełności wystarczy IMHO.
Posadź więcej mchów, i jakichś szybko rosnących roślin. Kurcze nie mogę sobie przypomnieć co było u mnie powodem takiego zachowania u mchu, ale wydaje mi się że właśnie węgiel w płynie przedawkowany.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michu:/ » Pt 21 wrz, 2012

adeptmarine,

na 120 litrów 4 ml EC raczej nie przedawkujesz. Ja daję na 112 l 5 ml codzień i 10 po podmianie i mech zielony

To co innego.

sajmon1973,

A jaestes pewien, że odrost jest biały a nie , że coś rośnie na nim jasnoszarego?
michu:/
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 828
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez sajmon1973 » Pt 21 wrz, 2012

michu:/ napisał(a):adeptmarine,

na 120 litrów 4 ml EC raczej nie przedawkujesz. Ja daję na 112 l 5 ml codzień i 10 po podmianie i mech zielony

To co innego.

sajmon1973,

A jaestes pewien, że odrost jest biały a nie , że coś rośnie na nim jasnoszarego?


Z EC po niedzieli zrobię , jak piszesz - 4 ml codziennie.
Odrosty były białawe( niektóre), jakby wybielone, utlenione igiełki, ale na pewno nie jasnoszare. Jak nie podaję micro i EC, to zbielenie znika i w to miejsce pojawiają się zielone igiełki i nowe przyrosty. :grin: Daję 4 ml macro green dziennie , ale od pazdziernika spróbuję z macro red. Podejrzewam, że to micro tak mi utleniło mech. Kolega też dawał EC w sporych ilościach i mech mu rósł (1ml/10l).
sajmon1973
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MarSz » Pt 21 wrz, 2012

Jedno pytanie - w jaki sposób podajesz EC?

Czy jest szansa, że w miarę skoncentrowane leci prosto na gałązki mchy?
Jeśli tak, to masz odpowiedź.
EC spalisz glony ale i stosowane bezpośrednio na mchy daje taki właśnie efekt jak opisujesz.
Oczywiście to jedna z teorii - jak rozcieńczasz lub podajesz daleka od roślin tak, że w zbiorniku zdąży się rozejść zanim trafi bezpośrednio na rośliny to nie powinno być takiego problemu.
MarSz
Poznaje temat
 
Posty: 131
Dołączył(a): Pt 02 lip, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez sajmon1973 » Pt 21 wrz, 2012

MarSz napisał(a):Jedno pytanie - w jaki sposób podajesz EC?

Czy jest szansa, że w miarę skoncentrowane leci prosto na gałązki mchy?
Jeśli tak, to masz odpowiedź.
EC spalisz glony ale i stosowane bezpośrednio na mchy daje taki właśnie efekt jak opisujesz.
Oczywiście to jedna z teorii - jak rozcieńczasz lub podajesz daleka od roślin tak, że w zbiorniku zdąży się rozejść zanim trafi bezpośrednio na rośliny to nie powinno być takiego problemu.


Leję bezpośrednio na pow. wody, a pod nim jest ok 20 cm mech. Może tak działa, ale;
1. to małe dawki 2. wylot filtra jest niedaleko i powinien EC po baniaku rozcieńczyć, ale nie wykluczam, że to EC spaliło. Jeśli będę dawać EC, to wstepnie go rozcieńczę w miarce, a potem będę lał, tuż przy wylocie filtra - on ma silny strumień.
sajmon1973
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 21 wrz, 2012

Wczoraj spryskałem niechcący mech EC przy okazji walki z krasnymi na korzeniu i wlasnie zbielały im końcówki...mikrozoria dla odmiany robią się brązowe...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez sajmon1973 » Pt 21 wrz, 2012

2pac01 napisał(a):Wczoraj spryskałem niechcący mech EC przy okazji walki z krasnymi na korzeniu i wlasnie zbielały im końcówki...mikrozoria dla odmiany robią się brązowe...


To może lepiej lać EC tylko przy podmianie wody bezpośrednio do wiadra 10 l .Tam się rozcieńczy i nie spali mchu. U mnie otwór w pokrywie, przez który leję nawozy, a 20 cm poniżej są mchy. Mogę lać do wiadra więcej EC np. podmieniam 30l i do każdego po 5 ml. Co wy na to?
sajmon1973
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron