Problem z rośliną

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Problem z rośliną

Postprzez darek27091970 » Cz 04 paź, 2012

Witam - mój problem dotyczy limnohili sessiliflora to znaczy obumierania nowych rosnących listków ,ogólnie roślina rośnie w górę tygodniowo nawet do 10 cm i więcej ,jak do tej pory była to jedna z wielu roślin w moim akwarium traktowana przeze mnie jako wskażnik wzrostu , gdyż rosła w bardzo szybkim tempie,bardzo puszysta i gęsta przycinana co tydzień zresztą wszyscy doskonale wiedzą że jet to roślina bardzo małych wymaganiach -problem dotyczy tylko tej rośliny gdyż pozostałe rosną doskonale ,problem utrzymuje się od około 3 tygodni i nie mam pojęcia czym może to być spowodowane.
Akwarium 112 litrów,światło ok.0,64 w/l 10 godz. ,temp.26 C ,filtr kaskada VERSAMAX FZN-3 wypełnione dwie komory cienką gąbką ok 2 cm reszta ceramika .zbiornik założony ponad.3 tata temu na ziemi ogrodowej ok.3 cm i zwiru tyle samo ,zasilane co ok.3 miesiące kulkami glimiano -torfowymi ,podmiany wody w każda niedzielę rano 50 % zbiornik zarośnięty w 70 % dna . Akwarium założone ponad 3 lata temu .
Roślinność;
Hydrophilia corymbosa tajland
Hydrophilia siemens
Nurzaniec
Mikozorium
Zwartki 3 gatunki
Żabienica amazonka
Lotos czerwony
Moczarka
Ludwigia repens
Żabienica [trawnik]

Paramety wody ;-[ testy zoolka ]
NO 3 - 10
PO4 - 1,2
Fe -0,20 ppm
No 2 - 0
NH 4 - 0,30
KH - 6
PH - 7,0 - 7,2
GH - 14
Nawożenie sole rozrobione kazde osobno- KNO3,KH2PO4,K2SO4,MGSO4*7H2O + MIKRO INTERMAG dozowane 3x w tygodniu na przemian
Dawki tygodniowe;
N - 12 ppm
P- 0,90 ppm
K - 21 ppm
MG - 7 ppm
MIKRO -do 0,20 ppm FE
CO2- podawane z butli 12 godzin ok.2-3 bąbelków rośliny bąblują po 3 godzinach po zapaleniu się światła
Planta Gainer carbo- 4 ml codziennie

Problem zaczął się po zmianie nawozu mikro ,do tej pory nawoziłem mikro intermag ale przy lekkim przekroczeniu Fe -0.3 pojawiał się znaczny pył na przedniej szybie ,więc przeszłem na Planta Gainer FERERRO + ,zastosowałem go dosłownie trzy razy 3 ml -3 x w tygodniu by osiągnąc Fe- 0,3-0,4 ppm niby nic się nie zmieniło pył był jak był, tylko z limmohilią coś nie tak, przestała rosnąc i stała się mało estetyczna i zaczeła porastać lekko jakimś zielonem glonem ,po tym tygodniu stosowania tego mikro wruciłem do MIKRO INTERMAGU , lecz stan utrzymuje się ,żadnej poprawy .
Nie wiem czy to wina tylko zmiany mikro moze przyczyna tkwi gdzie indziej , proszę o rady .
Zdjęcia;

http://imageshack.us/g/855/65502804.jpg/
darek27091970
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 05 lis, 2011
Lokalizacja: SŁUPSK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Pt 05 paź, 2012

Strasznie mało roślinności masz jak na takie nawożenie no i rośliny raczej mało wymagające (przynajmniej tak wnioskuję ze zdjęć). Zapewne masz nadmiary wszystkiego, więc jeden pierwiastek blokuje drugi.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez darek27091970 » Pt 05 paź, 2012

Roślinności pod względem ilościowym [ sztuk ] być może i mało ale w większych ilościach sadzone każdego z gatunków -akwarium zasadzone roślinnością w 70-80 %. Rośliny mało wymagające dlatego że takie są łatwe w utrzymaniu na trudniejsze gatunki musiałbym stworzyć nieco lepsze warunki ,być może kiedyś zacznę ,jak na razie to się uczę na tym co mam.
Czy takie nawożenie jest zbyt wysokie ,w stosunku do roślin ? ,wydaje mi się że nie. bo rośliny chłoną wszystkie składniki szczególnie makro N i P sądząc po testach które wykonuje dość często,a i ich wzrost jest widoczny.Problem może być po stronie mikro ,zmiana z jednego na drugi i tu być może nastąpiła kumulacja jakiegoś pierwiastka ,testy wskazują że FE 0,30ppm niby dobrze ,może inne składniki -bor,miedz,cynk ... itp,zaszkodziły mojej roślinie.Od ponad tygodnia nie podaje żadnego z mikro,dziś zrobiłem kolejną podmianę 50 %,test na FE wskazuje 0,10 ppm przegłodzę je trochę od mikro do kolejnej podmiany, i zacznę od nowa podawanie w znacznie mniejszych ilościach ,tylko nie bardzo wiem przy którym mikro pozostać INTERMAG [ które mi się kończy ] czy Planta Gainer FERRO+ które zakupiłem 0,5 litra .
darek27091970
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 05 lis, 2011
Lokalizacja: SŁUPSK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron