Micrantherum Monte carlo

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Micrantherum Monte carlo

Postprzez Marcin Bielak » Cz 08 sie, 2013

Czy ktoś ma jakieś info o tej roślinie? bardziej szczegółowe poza tym co piszą na UKAPS?
Może ktoś ma, lub widział ją w kraju? Chętnie odkupię kilka szczepek.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macek.g » Cz 08 sie, 2013

A no ma od bardzo dlugiego czasu,rosnie jak chwast,strzyge co tydzien,jest bardzo zwarta w sobie.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Cz 08 sie, 2013

Wiedziałem że, się odezwiesz... :]
Pytałem o Nasz kraj a nie emigracyjny :]
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macek.g » Cz 08 sie, 2013

Eeee tam wrozka jakas z Ciebie :lol: :lol:,obecnie moje akwarium to 98% roslin rzadkich i niespotykanych czesto w zbiornikach.Swoja nowa aranzacje ktora stworzylem okolo 6-7 miesiecy temu pielegnowalem z roznymi skutkami nie co do roslin bo te rosly jak chwasty,a co do glutow ktore w nieznacznym badz znacznym miejscu pokrywaja rosliny,cos z rodzaju gatunku sinic.
Kiedy w 90% nastapila poprawa,coraz bardziej nachodzila mnie ochota na retusz tzw.hardscap`u :lol: 1 tygodzien przed urlopem tylko lekka kosmetyka tak by rosliny po powrocie ladnie podrosly.
Pare dni temu wrocilem z urlopu,wiekszosc roslin pod lustrem wody,oczywiscie jakies tam cholerne gluty i czas do roboty,poswieclem caly wtorek,oraz polowe wczorajszego dnia :wink:

Musialem zrobic troche wiecej miejsca na rosliny :lol: :lol: nowe przybywaja :wink: w przyszlym tygodniu dostawa kilku odmian eriocaulon`ow

Aaa bym zapomnial miska roslin badz takie piwo dla tego co pomoze mi w pozbyciu sie cholernego plywacza karlowatego :twisted: :evil:

[IMG=http://img89.imageshack.us/img89/3339/g2s1.png][/IMG]
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Cz 08 sie, 2013

Chyba pelzacza nie plywacza. Jest sposob ale ciezko to osiagnac.
Pokaz to cuudooo :)
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macek.g » Cz 08 sie, 2013

pelzacz,plywacz dla mnie nie istotne :lol: tyle ze nie idzie sie tego pozbyc, a w malym henku to juz masakra .
http://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j& ... 2k&cad=rja

ktore to cudo mam pokazac,nowe jeszcze nie gotowe,rosliny musza pokryc szczegoly z ktorego caly uklad jest zrobiony :grin:

monte-carlo zdjecie robione chyba pare miesiecy temu

[IMG=http://img5.imageshack.us/img5/9138/dmmt.jpg][/IMG]
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Pt 09 sie, 2013

Miałem tej utricularii giby od cholery. Ona lubi wysoki azot, wiec obniżenie azotu i upór maniaka przy wyciaganiu powinien dać jakieś skutki. Niestety więcej pracy wtedy jest przy akwarium, ponieważ szukamy tego chwasta c odzień w akwarium i aż do skutku. Nie wybierasz się do polski?
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Pt 09 sie, 2013

Ojjj macko boska ale szklana ... czemu u mnie w takich piwa nie podają :lol: ... a co do wizyty w ojcowiżnie , to było by więcej chętnych na zieleninę :smile: ...
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macek.g » So 10 sie, 2013

Umnie azot jest dosc niskoprawqie zawsze,najlepsze jest to ze w drugim akwarium z paletami ,jak czasem dam troche pelzacza do palet gdzie jest wysoko azot i fosfor to sie nie rozwija i ginie :wink:

Co do wizyty w ojcowiznie to w tym roku,raczej juz nie przewiduje niestety,co do samej wysylki to niestety ale z tym jest sprawa ardzo ciezka otoz wysylalem gdzies w czerwcu dosc znaczna ilosc toniny do Rzeszowa,wysylalem w poniedzialek rano na poczcie zapewniano mnie ze przesylka dojdzie w czwartek maksymalnie w piatek w/g ich ,ale nie odpowiadaja za Polska strone i jak to bywalo dotychczas rosliny doszly ale po 11dniach :evil: takze mozecie sobie wyobrazic co zostaje z roslin,jeszcze przy temperaturze wtedy okolo 25st.

Polska to dziwna kraj :wink: dostalem kiedys przesylke z Wenezueli z roslinami czas od nadawcy do odbiorcy 5dni.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron