Czerwona hygrophila Corymbosa i Salicifolia.

Baza tworzona przez użytkowników forum.
Komentarze do prezentowanych gatunków roślin.

Czerwona hygrophila Corymbosa i Salicifolia.

Postprzez slipknot1989 » Wt 05 lis, 2013

Witam. Od dłuższego czasu te dwie rośliny robią się czerwone. Na zdjęciach w necie mają soczysty zielony kolor. U mnie są troche czerwonawe.
http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... f3ddb.html
http://www.(link).pl/pokaz_obrazek/pel ... 13c99.html
Gdzieś wyczytałem,że to może być nadmiar światła przy niedoborze fosforu. Ostatnio przesadziłem jedną sadzonke z tyłu akwa na bardziej oświetlony przód. W zacienionym miejscu sadzonka miała zielony kolor, po dwóch dniach zaczęła robić się czerwona jak reszta. Wychodziło by na to, że chodzi o światło. Druga możliwość to nadmiar manganu, liście wtedy dostają czerwonych plam. Tylko o ile dobrze rozumuje to wtedy tylko młode liście by się zabarwiały i w każdym miejscu w baniaku a nie tylko w dobrze oświetlonym miejscu. Spotkał się ktoś kiedyś z takim zjawiskiem? :)
slipknot1989
Stały bywalec
 
Posty: 382
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2013
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez etherni » Wt 05 lis, 2013

To chyba nie widziałeś czerwonej corymbosy - przed restartem miałem młode liści tak czerwone jak rotala rounditifolia. Ale czego to była wina nie wiem - światła na pewno było duzo (0,8W/L), i na pewno nawożenie było dość skromne. Aczkolwiek jestem pewien że mikro nie brakowało, raczej makro - czyli fosfor.
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez slipknot1989 » N 10 lis, 2013

Zrobie eksperyment.. wymienie świetlówke 10 000K pod, którą robi się czerwona na 6500K. Zobaczymy za parę dni czy to wina światła. Drugim powodem zmiany barwy po przesadzaniu roślin może być silniejszy prąd wody z przodu akwa.
slipknot1989
Stały bywalec
 
Posty: 382
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2013
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czerwona hygrophila Corymbosa i Salicifolia.

Postprzez etherni » Wt 31 gru, 2013

Ja mam kolejne potwierdzenie że kolor czerwony to braki P. Nawożę solami, skończyło mi się NPK. Kupiłem mieszankę soli tym razem bez Mg, teoretycznie o tym samym składzie i proporcjach NPK i hygrophila momentalnie się zaczerwieniła. Poza samym nawozem nic się nie zmieniło w prowadzeniu baniaka.
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Baza roślin wodnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron