540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Dzienniki, zdjęcia, filmy i opisy naszych akwariów roślinnych. Konkurs na akwarium miesiąca.

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Akwafan67 » Pt 27 gru, 2013

Dorosłe i wybarwione Bystrzyki brylantowe też są przedniej urody. Mienią się kolorami, a co najważniejsze, to naprawdę pięknie pływają.
Avatar użytkownika
Akwafan67
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 13 sie, 2013
Lokalizacja: Wałbrzych
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Pt 27 gru, 2013

Zastanawiam się aby front obsadzić ponownie Hemianthus Callitrichoides ( dlatego pozostawiłem kilka krzaków ) co do ryb mi bardzo podobały się Rodostomusy , ale w poprzednim zbiorniku jak dorosły to też posmakowały krewety, bardziej stawiam nad Razborami Galaxy , tylko trudno u nas dostępne i drogie ale widok około 100szt. byłby powalający, zobaczę obecnie jeszcze kilka małych zabiegów pielęgnacyjnych przy roślinach a potem coś pomyślę.
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Chudy » So 28 gru, 2013

Mariusz ja osobiście Galaxy bym sobie odpuścił, myślę że nawet przy 100 szt nie byłoby ich za bardzo widać. A nie myślałeś o tęczankach? Jedne z pierwszych ryb które miałem, konkretnie tęczanki neonowe, bardzo ładne ruchliwe i dosyć wytrzymałe. Bystrzyków jest bardzo dużo, i większość z nich dosyć wdzięczna. Przy takim litrażu można by pomyśleć np o Brzankach Denisona :)?
Avatar użytkownika
Chudy
Stały bywalec
 
Posty: 462
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Grzesiek22 » So 28 gru, 2013

Świetny roślinniak.
Dlaczego obawiasz się ryb zjadających krewetki, przecież ich mnożenie jest dość proporcjonalne do apetytu niektórych ryb. W roślinach jest sporo kryjówek więc, nie sądzę by ryby wytrzebiły wszystkie.
Można to oszacować wpuszczając po kilka takich ryb w odpowiednim odstępie czasu.
Sam mam w podobnym litrażu rc, babaulti z rybami ławicowymi u których krewetki wręcz są elementem ich diety.
Chyba żartujesz z tymi galaxy w takim litrażu?
Ławice z tymi rybami bardziej pasują w zbiornikach 3x mniejszych.
U mnie w ławicy pływają tetry kongo, niby zjadają krewetki ale, ilość krewetek mnie zadowala.
Grzesiek22
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt 14 maja, 2013
Lokalizacja: Parowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » So 28 gru, 2013

Przeglądając net w moim akwarium być może zamieszkają : Tęczanka Boesemana, Czerwona, Neonowa i Congo Tetra.
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Akwafan67 » So 28 gru, 2013

Tęczanka Boesemana, to niezwykle piękna ryba, ale niestety każde kolejne pokolenie wyhodowane w akwarium jest mniej barwne, zresztą barwne są wyłącznie samce. Kiedyś, jakieś 25 lat temu miałem cztery pary prosto z odłowu, a ich cena była tak wysoka, że z pensji f-sza państwowego, mogłem sobie pozwolić na zaledwie jedną parę w miesiącu. Dzisiaj jest to już powszechnie dostępna i tania ryba. Jeśli chodzi o tęczanki, to polecam również Tęczankę trójpręgą (Melanotaenia trifasciata), jest równie piękna.
Avatar użytkownika
Akwafan67
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 13 sie, 2013
Lokalizacja: Wałbrzych
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Andrzej Cichowlas » Pn 30 gru, 2013

Byłem u Mariusza po rośliny, widziałem zbiornik na żywo, coś pięknego zdjęcia nie przedstawiają tego w realu cudo. Moje palety zmienią pewnie właściciela . Widziałem różne akwaria ale takiego to pierwszy raz. Rośliny super jak tak można posadzić, uformować. Nigdy nie przypuszczałem , że rośliny tniemy jak się podoba a byłem przy tym jak Mariusz wycinał. Wydawało mi się , że ja mam super dopóki nie zobaczyłem tego zbiornika. Cud natury.
Andrzej Cichowlas
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 30 gru, 2013
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Pn 30 gru, 2013

No i minął następny rok. Wszystkim użytkownikom tego form życzę z Okazji Nowego Roku - pięknych zbiorników, bujnych roślin, brak glonów, zadowolenia ze swoich zbiorników i niskich rachunków za prąd.
Przedstawiam ostatnie foty zbiornika, było małe koszenie przed zdjęciami. Na pierwszej zbiornik po restarcie a następne po około 3,5 miesiącach od restartu. Trzeci plan większość roślin była IN-VITRO .
Zamieściłem też zbliżenia.
f1.JPG

f2.JPG

f3.JPG

f4.JPG

f5.JPG

f6.JPG

f7.JPG

f8.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez adams750 » Pn 30 gru, 2013

Mariusz kiedy posadziłeś toninę belem bo na zdjęciach wygląda mizernie?? Jakie kh utrzymujesz w zbiorniku? pytam z ciekawości bo u mnie przy 7 nie rosła tylko pięknie się rozpuściła. Baniak świetny :D
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l Mariusz Bytow - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Pn 30 gru, 2013

Tonina była posadzona z lewej strony , miała mało światła i dlatego zmarniała (podróż też zrobiła swoje) , teraz przesadziłem gdzie jest więcej i widzę, że zaczęła iść nawet puściła z jednego szczytu dwa trzy nowe pędy na przełomie kilku dni, pewnie przesadzanie zaszkodziło jej ale widzę poprawę za tydzień umieszczę foty i pewnie będzie różnica.
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez cob_ra » Pn 30 gru, 2013

Super widok, kolorystyka itp. Jak tam żyje rotala macrandra? nie masz problemy z zielonymi plamkami na liściach?
cob_ra
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pn 02 gru, 2013
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Pn 30 gru, 2013

Rotala Macrandra się świetnie już miała kilka cięć i co mnie zadowala zaczyna z jednej łodygi puszczać około 2-4 nowych pędów, tylko wtedy szczyt marnieje być może czegoś jej brakuje, plamek żadnych nie ma . Ogólnie jestem zadowolony z niej bo kolory ma piękne co widać na zdjęciach. Napisze wszelkie zdjęcia jakie umieszczam są real nic nie przerabiane nic nie dodawane co aparat złapie to idzie. W realu akwarium o wiele lepie wygląda. Ostatnio miałem wizytę znajomego z zoologicznego sklepu , będę zakładał u niego wystawowe .
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Wt 31 gru, 2013

W nowym roku planuję pewne zmiany aby uzyskać lepszy efekt głębi, może macie jakieś pomysły? . Dużo zmian nie będzie ale będzie jeszcze bardziej kolorowo.
Pozdrawiam wszystkich na tym forum, początkujących jak i zaawansowanych aby NOWY ROK dał nam wszystkim zadowolenia ze zbiorników .
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Wt 07 sty, 2014

Jak macie jakieś pytania pisać na GG 5338308, bo coś nie wiem co się dzieje ale jak wysyłam odp. to mam przez cały czas informację oczekujące na odbiór.
Ps. Akwarium przeszło małą modernizację i pełne sianokosy więc zdjęcia pojawią się za około 1-2 tygodnie a będzie bardziej kolorowo :D
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Ulvhedin » Wt 07 sty, 2014

To ja już czekam na wizualizację 8)
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez marcecrisco » Śr 08 sty, 2014

Mariusz Bytow napisał(a):W nowym roku planuję pewne zmiany aby uzyskać lepszy efekt głębi, może macie jakieś pomysły? . Dużo zmian nie będzie ale będzie jeszcze bardziej kolorowo.
Pozdrawiam wszystkich na tym forum, początkujących jak i zaawansowanych aby NOWY ROK dał nam wszystkim zadowolenia ze zbiorników .

Też czakam na aktualizacje;). Odnośnie głębi to teoretycznie powinny ją zwiększać polanki obsadzone czymś mało-gęstym, alejki lejdejskie i czarne dziury pomiędzy roślinami.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Wt 21 sty, 2014

Po solidnym koszeniu i przesadzeniu kilku gatunków roślin, zamieszczam fotkę jak wygląda zbiornik teraz. Trzeci plan dopiero rośnie więc nie ma za bardzo na czym zawiesić oka.

DSCN4331.JPG


Rośliny bez jakichkolwiek glonów czy nitek. Zmieniłem również dawkowanie nawozów bez uszczerbku na roślinach co widać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » N 26 sty, 2014

Akwarium nabiera wymarzonego wyglądu , rośliny zostały przycięte ( trzeci plan ) w celu zagęszczenia.
Dawkowanie zmienione z pozytywnym rezultatem ( roślinki rosną , bomblują , bez nitek które pojawiły mi się przy poprzedniej aranżacji ) .
Obecnie jest bardziej kolorowo ale to dopiero 80% tego co chcę uzyskać . Jak rośliny podrosną zostanie umieszczone foto lepszej jakości.
Dodatkowo doszły dwa wyloty szklane , które są wykonane z bardzo dobrą dokładnością, jestem z nich zadowolony.
1 wylot obsługuje filtr chemiczny + atomizer co2 podłączony do SERA CO2 REACTOR 1000.
2 wylot wyłącznie filtr biologiczny.
Również doszedł trzeci wylot w celu uzyskania fali lustra wody podłączony pod filtr zewnętrzny modułowy MultiKani 800 tylko 6w. zamiast falownika.
Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez marcecrisco » N 26 sty, 2014

Mariusz Bytow napisał(a):Dawkowanie zmienione z pozytywnym rezultatem ( roślinki rosną , bomblują , bez nitek które pojawiły mi się przy poprzedniej aranżacji ) .
Co dokładnie zmieniałeś jeśli można zapytać :) ?
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 540l "Kolory Życia" - Restart 12.09.2013

Postprzez Mariusz Bytow » Pn 27 sty, 2014

Zamieszam filmik który przesłałem na zlot. Nie śmiać się :D bo naprawdę trudno nagrać cokolwiek a do tego jeszcze stres jak przed maturą. Jest to mój pierwszy film być może następne będą już rutyną .
Pozdrawiam Wszystkich , Miłego oglądania.

Avatar użytkownika
Mariusz Bytow
Zainteresowany tematem
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Lubsko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Roślinne - konkurs Aqua Art Challenge

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron