Kolorowy ogród Joanny

Dzienniki, zdjęcia, filmy i opisy naszych akwariów roślinnych. Konkurs na akwarium miesiąca.

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » N 05 mar, 2017

Nie wiem skąd ta różnica.
Z nawozów nadal podaję ADA Step3, Green Brighty Special Lights i Red Cal Aqua Labs.
Któryś z nich musi mieć w składzie magnez.
Zmierzyłam potas, trudno dokładnie określić ale jest na pewno 5-6 (jbl krople).
Spróbuję go trochę podnieść. Mam Ferka K.
Rośliny wyglądają nieźle.
Pospamuję trochę ;)
20170305_185420.jpg

20170305_185646.jpg

20170305_185525.jpg

Te dwa robione rano po zapaleniu światła w 50%
20170304_103658.jpg

20170303_222408.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Pn 13 mar, 2017

Sobotnie zdjęcie - bardzo mi się podoba :)
20170311_104722 - Kopia.jpg

Jeden z moich rekinków miniaturek ;)
20170312_195251 - Kopia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez marcecrisco » Wt 14 mar, 2017

Nie myslałaś żeby wywalić czesć roślin i kupić jakies trudniejsze gatunki :D:D żeby sobie podkręcić zabawe :D
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Śr 15 mar, 2017

marcecrisco , a które gatunki roślin uważasz za trudne-bardziej wymagające ? podpowiedz proszę :)
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez Zbyszek17 » Śr 15 mar, 2017

joasia.wawa napisał(a):marcecrisco , a które gatunki roślin uważasz za trudne-bardziej wymagające ? podpowiedz proszę :)
Dobre pytanie..bo nie ma czegoś takiego jak powiedzenie "trudne gatunki", są tylko nieodpowiednie warunki uprawy :wink:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez marcecrisco » Śr 15 mar, 2017

joasia.wawa napisał(a):marcecrisco , a które gatunki roślin uważasz za trudne-bardziej wymagające ? podpowiedz proszę :)

Dla mnie trudnych było wiele roślin. Ty reprezentujesz lepszy poziom odemnie nawet w szczycie formy :D Chwilowo mam przerwe od holendra ale dużo czytam i widze że wielu osobom duże problemy sprawiają takie rośliny jak:
->Eriocaulony np. Australia – red, Ratonagiriuni, Sulawesi, Heimesilatama, Udontanichibioni, Kiberly, Compressium, Sieboldianum czy Parkeri,
-> Toniny np. fluviatilis
-> Rotala, Macranda, Macranda mini type 2, Rotala buterfly, Rotala sunset
-> Utricularia graminifolia
-> Ludvigia Pantanal, Ludwigia inclinata red, Ludwigia senegalensis

Widze że niektóre z wymienionych masz w szkle ale ciekawy jestem które z nich jak Ci rosły a które planujesz posadzić?

Wiem Zbyszku że "trudne gatunki" to pojecie względne ale ciekawi mnie jak Joasia mogła by sobie utrudnić życie/podnieść poprzeczke:)

P.S
To jest troche tak jak z gościem który biega maraton w 2.30 h i tak jest lepszy od 99.9 % osób ale trenuje żeby zejść do 2.27h
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Śr 15 mar, 2017

Jeśli chodzi o Eriocaulony to Australia, Parkeri, Taiwan, Malayattoor rosną spokojnie w moim akwarium.
Innych nie mam bo są trudno dostępne :( (Masz jakieś namiary na źródło?)
Jeśli chodzi o toniny to problemem jest tylko moja obecna woda. Z moich doświadczeń wynika jednoznacznie, że muszą mieć miękką i kwaśną wodę. KH tolerują na poziomie max 2.
Nie mogę im w tej chwili zapewnić takich warunków (nie mam RO) i dlatego musiałam się z nimi pożegnać a przez długi czas moja belem była przepiękna.
Fluviatilis mam w tej chwili w akwarium ale przy KH 4 i pH 6,6 "wegetuje" i nie uda się jej utrzymać.
Rotali troszkę mam :) sunset rośnie bez najmniejszych problemów.
Na Utricularia graminifolia nie mam narazie miejsca i jak pomyślę o jej sadzeniu..... praca straszna.
Ludwigia senegalensis, inclinata rosną :) Na Pantanal czekam.
Pięknie rośnie Nesea gold i Ludwigia Pilosa.
W akwarium mam też kilkanaście Bucephalander i utrzymanie ich w akwarium z dużą ilością łodygowców uważam za duże wyzwanie :)
Moje doświadczenie to tylko dwa lata. Przez ten czas "wypracowałam" swoje różne teorie, nie zawsze zgodne z powszechnymi trendami.
Może gdybym była bardziej zdrowa, miała sprawny kręgosłup to podnosiłabym poprzeczkę.
W tej chwili mam akwarium, które cieszy moje oczy, sprawia mi przyjemność :)
To mi wystarcza :)
20151118_200455.jpg

20160108_215712.jpg

17269767_1283239018424834_1351166830_o.jpg

20161217_143544.jpg

28rofc.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez marcecrisco » Śr 15 mar, 2017

joasia.wawa napisał(a):Jeśli chodzi o Eriocaulony to Australia, Parkeri, Taiwan, Malayattoor rosną spokojnie w moim akwarium.
Innych nie mam bo są trudno dostępne :( (Masz jakieś namiary na źródło?)
Jeśli chodzi o toniny to problemem jest tylko moja obecna woda. Z moich doświadczeń wynika jednoznacznie, że muszą mieć miękką i kwaśną wodę. KH tolerują na poziomie max 2.
Nie mogę im w tej chwili zapewnić takich warunków (nie mam RO) i dlatego musiałam się z nimi pożegnać a przez długi czas moja belem była przepiękna.
Fluviatilis mam w tej chwili w akwarium ale przy KH 4 i pH 6,6 "wegetuje" i nie uda się jej utrzymać.
Rotali troszkę mam :) sunset rośnie bez najmniejszych problemów.
Na Utricularia graminifolia nie mam narazie miejsca i jak pomyślę o jej sadzeniu..... praca straszna.
Ludwigia senegalensis, inclinata rosną :) Na Pantanal czekam.
Pięknie rośnie Nesea gold i Ludwigia Pilosa.
W akwarium mam też kilkanaście Bucephalander i utrzymanie ich w akwarium z dużą ilością łodygowców uważam za duże wyzwanie :)
Moje doświadczenie to tylko dwa lata. Przez ten czas "wypracowałam" swoje różne teorie, nie zawsze zgodne z powszechnymi trendami.
Może gdybym była bardziej zdrowa, miała sprawny kręgosłup to podnosiłabym poprzeczkę.
W tej chwili mam akwarium, które cieszy moje oczy, sprawia mi przyjemność :)
To mi wystarcza :)
20151118_200455.jpg

20160108_215712.jpg

17269767_1283239018424834_1351166830_o.jpg

20161217_143544.jpg

28rofc.jpg

Odnośnie źródeł to na plantedtank, barrreport, ukaps trzba szukać kogos z europy.
Kurcze to serio masz tam niezły miks trudnych roślin w mega kondycji. Utrzymanie bucelaphandr z łodowcami to faktycznie wyzwanie.
sprzedajesz coś z przycinek? Za miesiac zakładam małe roślinne i chętnie bym kupił mały zestaw

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Śr 15 mar, 2017

Dziękuję za podpowiedź (gdzie szukać).
Raczej nie praktykuję sprzedaży roślin. Jeśli już coś mam to raczej staram się wymieniać :)
Gdybyś potrzebował czegoś konkretnego, to pisz. Pomyślimy :)
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez majraf » Śr 15 mar, 2017

Oo też czekasz na Pantanal :) Ty to zawsze pokażesz coś co wzbudza u mnie zazdrość, a tym razem nawet i złość... chodzi mi o Sunset... nie dość że Ci pięknie rośnie to jeszcze ten kolor :evil: ja nie daję z nią rady. Prowadzę mały eksperyment i jeśli mogłabyś napisać ile lejesz na tydzień N, P, K, Mg i Ca byłabym wdzięczna :)
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Śr 15 mar, 2017

Niestety nie potrafię odpowiedzieć ile czego leję.
Nie znalazłam sprawdzonych informacji co i ile zawierają nawozy ADA.
Kiedyś na RA był taki wątek ale specjalnie nic z niego nie wynikało.
Może można gdzieś takie informacje znaleźć ale mnie specjalnie na tym nie zależy.
Moje podejście do nawożenia jest raczej w stylu "olewka".
Producent zaleca - konsument stosuje ;) Nie mam pędu do eksperymentów ;)
Myślę, że sunset nie lubi tak miękkiej i kwaśnej wody, jaką utrzymujecie dla tonin.
Kiedyś pisałam, że pewnych gatunków roślin nie uda się wspólnie utrzymać w jednym zbiorniku i to potwierdza się kiedy czytam o problemach w akwariach "pod" toniny.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez macek.g » Śr 15 mar, 2017

Witam,moze troszke wbije "drzazge" :D ale czasem trzeba troszke wprowadzic zamieszania.
Zznaczam odrazu by pozniej nie bylo....akwarium calkiem,calkiem,ale kilka rzeczy dla starego chemika sa ,az nazbyt widoczne :D
Zawsze, wraz z paroma z "starej gwardi" osobami zajmujemy sie "jakoscia i kondycja roslin" a dla nas to wyznacznik.

Zreszta,jeszcze pamietam jak 3-4 lata temu Zbyszek ,sam pomagal koledze@Thomasbham, z wyjscia z klopotow i sam kiedy kolega zwrocil uwage na pewne niedoskonalosci w lisciu ,Zbyszek sam pisal ze zawsze musisz na cos zwrocic uwage :D ale to dobrze bo dostrzegasz strzegoly.

I teraz Joanno te kikarzeczy bardzo sie rzucaja w oczy dla osoby dostrzegajacej niuanse.Wiekszosc osob zauwaza ogolnik,bardzo malo dostrzega szczegoly.zreszta w ladnym zbiorniku zawsze nie rzucaja sie w oczy :D
Sam kiedy pokazuje zbiornik czesto opisuje,ze jestem zadowolony z kondycji roslin na iles % :wink:

Teraz po wstepie u Ciebie widac :
Jak juz kolega Artur strone czy dwie wstecz zauwazyl,ze rosliny u ciebie uciekaja w braz i to jest prawda a,a wiesz dlaczego,dlatego ze blokuje Ci Mn kto blokuje...Fe
Napiszesz tak...jak to przeciez zobacz na aromatike czy podobne(chociaz moim zdaniem jest to hippuroides) sa praktycznie ciemno bordowe...jak sama pisalas ....Aromatica mnie zadziwia..., otoz to bordo to nic innego jak ksiazkowy niedobor P.
A teraz pomysl logicznie i wprawne oko bez niczego to zauwazy,jesli byloby to naturalne wybarwienie Twoja goldenka bylaby mocno zloto-pomaranczowa,tak jak powinna byc ,...a nie blada(lekko zzolta tracajaca zolcia o lekki braz) jak swego czasu napisalas cyt... mi podoba sie taka zolta.
Tylko jak mowie ona nawet nie jest zolta.
Oczywiscie nic mi do tego i kazdy lubi jak uwaza,ale realia sa realiami.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe,ze nie znasz sie ogolnie na nawozeniu,wiec zapewne szkoda jest nawet kombinowac i zostawic jak jest.
Jest jeszcze kilka mikroniuansow,ale szkoda sobie zawracac....
Zreszta doskonale musisz sobie zdawac sprawe,ze u ciebie za nawozenie nie robi w glownej mierze podloze czy nawozy,a dobrane parametry dla tych gatunkow wody w kranie,z tymi nawozami to jest caly...pikus.
Ale w akwarystyce ogolnie o to chodzi by jak najmniej grzebac,kombinowac,no ale bardzo duzej czesci osob sie to nie udaje.

I jak najbardziej masz podane sklady nawozow ADA czy sa w 100% prawdziwe dane tego nie wiemy ale na pewno zostaly zbadane bo to nic trudnego.
Co do trudniejszych roslin to caly w tym pikus...czyli polaczenia roslin z roznych srodowisk o roznych parametrach...to jest cala zabawa,przszedlem przez okolo 400gatunkow roslin.
Na dzien dzisiejszy mialem wszystkie z gatunku rzadkich i bardzo rzadkich (nie wliczam bucek,gdyz sie nimi poprostu nie interesuje)
Pozdrawiam i zycze ciaglosci zbiornika na wysokim poziomie mimio tych szczegolow, ale jak juz wspomnialem,bardziej to dla ludzi idacych w idealna jakosc roslin.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Cz 16 mar, 2017

Dziękuję za wszystkie uwagi :)
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez majraf » Cz 16 mar, 2017

Cześć macek. g :) ja z chęcią posłucham o tych mikroniuansach i nawet już nie chodzi o akwarium Asi ale spokojnie możesz wskoczyć do mnie i wbijać drzazg ile zechcesz ;) bo szkoda żeby te wszystkie wiadomości zostały w Twojej głowie, no chyba że piszesz na ten temat książkę to z chęcią bym kupiła ;)

Czyli jeśli dobrze rozumiem Gold od przedawkowanego żelaza nie wybarwi się jak inne rośliny... więc co? podniesienie P zrobi z niej pomarańczkę? jak uzyskujesz taki kolor? I co ma największy wpływ na barwę roślin?

Pozdrawiam :)
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » So 25 mar, 2017

"Ciemna strona" mojego ogrodu ;)
Chyba pora na nowy zbiornik dla Bucephalander :)
17457943_1298341240247945_2348977841080512661_n.jpg

20170325_174156.jpg

17548978_1298306586918077_1785228245_o.jpg

17474024_1298305370251532_1038579771_o.jpg

20170325_173303.jpg

20170325_173522.jpg

17505836_1298311063584296_1942481665_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez Zbyszek17 » So 25 mar, 2017

Widzę Asiu że trochę emersów nabyłaś :wink: wymagają dużo czasu do zaadoptowania się do warunków podwodnych / submers /, ale dają radę.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » N 26 mar, 2017

Zbyszku, cierpliwa jestem :) mam nadzieję, że "gładko" przejdą zmianę.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Śr 19 kwi, 2017

Stan aktualny zbiornika.
Nawożenie -> nadal ADA + Fe Seachema.
Parametry wody bez zmian.
Walczę z kolorem u Nesea, Pantanal :)
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

cuba1.jpg

10.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Pn 24 kwi, 2017

Zrobiło się landrynkowo ;)
Landryna dzienna.
18055719_1328163457265723_909963498735733885_o.jpg

Landryna wieczorowa.
18077297_1329278450487557_4504348428129861764_o.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Kolorowy ogród Joanny

Postprzez joasia.wawa » Śr 26 kwi, 2017

Takie cudo nowe mam :)
Mszyste nie mogły się od niej oderwać ;)
20170425_200029.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Roślinne - konkurs Aqua Art Challenge

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron