240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Dzienniki, zdjęcia, filmy i opisy naszych akwariów roślinnych. Konkurs na akwarium miesiąca.

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez marcecrisco » Wt 14 mar, 2017

Zbiornik mega poziom:) Jakie masz konkretnie świetlówki bo bardzo ładnie oddane kolory zarówno zielonych i czerwonych :D ?
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Wt 14 mar, 2017

Dziękuję dziękuję :)

Świetlówki to grolux, aquastar, i dwie 865, no i te dwie chcę zmienić na 965
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez bony » Śr 15 mar, 2017

Z czego zrobiłeś sobie belkę i jaki koszt.
bony
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Cz 24 gru, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez joasia.wawa » Śr 15 mar, 2017

Marcelko, 965 to żadna rewelacja. Zmieniłam dwa miesiące temu i nie widzę różnicy (865).
PHILIPS MASTER TL5 965 6800K
PHILIPS Aquasky 965 6500K
Czekam kiedy zaprezentujesz Pantanal ;)
Pozdrawiam.
Asia
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Śr 15 mar, 2017

bony napisał(a):Z czego zrobiłeś sobie belkę i jaki koszt.


Koszt zrobienia belki był pawie żaden :) stateczniki elektryczne kupiłam na olx chyba za 20 zł za jeden. Sama pokrywa miała wisieć ale jakoś nie mogę się do tego zabrać heh zrobiona jest z paneli podłogowych pozostałych po remoncie, przymocowałam je do stelaża z desek sosnowych 2x2cm, na to okleina biała i tadam heh z tego wszystkiego najwięcej kosztowały świetlówki ;)

Joasia ale ja kcem heh i będę mieć bardzo dobry RA więc może doczekam się czerwonego Cubusia i fioletowej Aromatici ;) A na Pantanal własnie czekam :)
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez joasia.wawa » Śr 15 mar, 2017

Oczywiście spróbuj :) Wierzę, że Ci się uda :)
Cubuś jest bardziej pomarańczowy niż czerwony :)
Pantanal będziesz miała wcześniej niż ja :) ciekawa jestem jak będzie rósł.
joasia.wawa
Zainteresowany tematem
 
Posty: 163
Dołączył(a): Śr 13 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Śr 15 mar, 2017

Poczta nie ma litości :evil: pantanal jeszcze nie doszła... od poniedziałku :(
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez marcecrisco » Cz 16 mar, 2017

Jak ją przywrócisz do życia po 5 dniach na poczcie to będzie chyba większy sukces niż jej prawidłowe wybarwienie :D
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Pn 20 mar, 2017

Żyje :)
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Pn 03 kwi, 2017

Dawno nic nie wklejałam. Trochę testowałam sole, bo np Sunset, pełzacz bagienny a ostatnio troche pilosa nie chciały mi odbić po cięciu i posadzeniu na nowo. Najbardziej chodzi mi o Sunset :/ bo poznałam ludzi u których rośnie pięknie obok np belemki. Test zaczęłam od podniesienia potasu do 10ppm na tydzień, nic spektakularnego się nie stało, w między czasie podniosłam żelazo do 1ppm na tydzień no i jakby troszeczkę kolorek się poprawił ale to nie było to czego oczekiwałam. Wreszcie Asia pokazała swoje wyniki wody i najbardziej zaciekawiło mnie to że ca i mg ma wysoki, a po nawozach ada są jeszcze wyższe. Ja podaję hydro 0/5 wiec mg6 ca25. Długo nie myśląc podałam na cały baniak dawkę mg12 ca50, no i... tak jakby coś się odblokowało, Cuba nabrał pięknego koloru pomarańczowo czerwonego, po niedługim czasie np rotala narrow leaf zwiększyła swoją masę, liście ma większe, ogólnie rośliny zaczęły się ładniej wybarwiać i są większe. Po tygodniu takiej zabawy zauważyłam braki potasu np u Kimberley i rosanerving, po prostu na starszych listkach pojawiły się dziurki i zaczęły lecieć dolne liście, podniosłam go do 12 i było gites majonez heh Potem chciałam zobaczyć jak rośliny zareagują na trochę większą ilość magnezu, więc wlałam tak se o hehe i stwierdzam jedno-soczyście zielono heh nawet Cuba stożek pięknie wybarwiony a u dołu mega zielona, Gold dostała w kilku miejscach śmieszne listki w pół zielone w pół żółte, poza większą zielenią nic się nie stało. Pełzacz był kilkukrotnie przycinany i żadna gałązka nie padła, wręcz przeciwnie, jest bardziej strzępiasty, ładnie się wybarwia i zrobił się jakby pełniejszy. Sunset nie odważyłam się przyciąć bo została mi jedna gałązka która ładnie się rozkrzewia więc jeszcze poczekam, narazie przygniotłam ją do podłoża bo już zaczęła wychodzić z baniaka. Wczoraj zmniejszyłam trochę dawkę hydro mg9 ca37 k10, zobaczymy co z tego będzie. Ale żeby nie było tak słodko, od zawsze mam problem z senegalensis i cuphea :/ pierwsza ciągle ma stożki małe i bordo, co bym nie zrobiła zawsze taka jest, drugą ciągle coś wykręca CIĄGLE :( no i niby trochę ich stan się polepszył ale ciągle je coś boli :/

DSCF3809.jpg
DSCF3810.jpg
DSCF3799.jpg
DSCF3801.jpg
DSCF3803.jpg
DSCF3806.jpg
sunset.jpg
DSCF3798.jpg
cuphea.jpg
senegalensis.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez pablo8412 » Śr 05 kwi, 2017

Masz rewelacyjne akwarium!!
pablo8412
Poznaje temat
 
Posty: 92
Dołączył(a): Śr 13 sty, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Cz 15 cze, 2017

Cześć :) Dawno nic nie wklejałam... a działo się oj działo hehe akwarium jest po zeszłotygodniowym cięciu, przez to że zrobiło się ciepło, mniej czasu poświęcałam roślinom, przez co prawie same nie wyszły z baniaka. Jak widać na zdjęciach obsada ryb zredukowana do minimum przez zagazowanie co2.... płakałam..... ale cóż.... specjalnie tego nie zrobiłam :( Zmieniłam też starego JBL e900 na e :D heima 2073 i :D dzie jak burza. Przy okazji złamałam szklany skimmer i :cry: szklany wylot z :cry: astanawiam się nad zmianą na stalowe wloty i wyloty, może macie jakieś doświadczenie z takowymi? Miałam też delikatny problem z krasnalami które mnie kochają, postanowiłam sięgnąć Carbo Aqua Art, kilka przesadzonych dawek i po problemie, nie zamierzam używać go profilaktycznie bo nie widzę w tym sensu. Mija już rok funkcjonowania akwarium a ja dalej jadę na tej samej butelce ProFito hehe ale to już ostatnie jego kapnięcie, w szafce czeka Cal chrome:) Kilka nowych roślin zawitało czyli: Sphaerocaryum malaccense-ma przepiękne bąbelki, eriocaulon quinquangulare red- narazie jest na parapecie, i niedługo przyjedzie Hyptis Lorentziana- Pozdrawiam Marcin T :wink: o chyba tyle :) Pozdrawiam
bok.jpg
calosc.jpg
cuba.jpg
dioda ovalis red pearl.jpg
dioda.jpg
lewa.jpg
ludwigia araguaia.jpg
mexicana araguais.jpg
pilosa.jpg
rosanerving erio itd.jpg
tonina f.jpg
tornado.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez marcecrisco » Cz 15 cze, 2017

Kondycji roslin rewelacyjnie. Widze ze kobiety przejely paleczke na calego hehe. Jak aktualnie mineralizujesz i nawozisz wode?
Widze ze kiedys dawalas też hydro minerala 0/5 w dalszym ciagu jedziesz na nim?
Dawkujesz co2 ciagiem czy w ciagu dnia? Jakie masz wahania ph w ciagu doby? mam oststnio na tym punkcie lekka obsesje ;D
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » Pt 16 cze, 2017

marcecrisco napisał(a):Kondycji roslin rewelacyjnie. Widze ze kobiety przejely paleczke na calego hehe. Jak aktualnie mineralizujesz i nawozisz wode?
Widze ze kiedys dawalas też hydro minerala 0/5 w dalszym ciagu jedziesz na nim?
Dawkujesz co2 ciagiem czy w ciagu dnia? Jakie masz wahania ph w ciagu doby? mam oststnio na tym punkcie lekka obsesje ;D


I tu też Ty ;)
Bo my kobiety jesteśmy zarypiste :D
Tak leje hydro 0,5 w dawce o połowe większej od zalecanej. Co2 24h i nie zaprzątam sobie głowy wahaniami ;)
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 240 SKALNIACZEK Marcela Fila

Postprzez majraf » N 25 cze, 2017

Akwarium wykoszone, odmulone,pozmieniane, poukładane... dwa dni się z tym męczyłam heh Nowa roślina od Marcin Masłowski, Hyptis Lorentziana, śliczna przyszła ;) Udało mi się podzielić erio australia red na kilka ładnych sadzonek, niech rośnie, jest boski :)Nareszcie skończył się ProFito, po roku... wydajny jest. Teraz zapodaję Cal Chrome, po zmianie ścięło trochę stożki co niektórym roślinom, ale już dochodzą do siebie. Zarypiste jest to że na Cal nic nie pyli, na ProFito jednak trochę sypało po szybach.
calosc1.jpg
calosc2.jpg
DSCF4007.jpg
erio australia red.jpg
Hyptis Lorentziana.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
majraf
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt 12 sie, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Roślinne - konkurs Aqua Art Challenge

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron