60L - HT Lab- Wracam do gry

Dzienniki, zdjęcia, filmy i opisy naszych akwariów roślinnych. Konkurs na akwarium miesiąca.

60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Wt 11 kwi, 2017

Witam wszystkich po małej przerwie,
Przygotowuje się do odpalenia małego 60 L laboratorium. Nie wiem gdzie powininenem umieścić ten temat ale myśle że to miejsce może być ok.

Cel: uprawa najtrudniejszych roślin jakie istnieją
Wymiary: 50X50X35 OW cm z czego 14 cm, panel filtracyjny.
Panel filtracyjny: Wklejany ze szkła czarnego i zwykłego, oparty o filtracje zraszaną (ogólnie około 27 litrów do wykorzystania) na pompie hydor Pico 1150 L/H, w filtrze zaplanowałem jest: ok 4 l blok filtracji mechanicznej (niebieska gabka + prefiltr z gąbki tapicerskiej T45), + blok fitracji zraszanej oparty o plastikowe biobale + przegroda na reactor CO2 ( reactor do zrobienia) + ostatania komora z pompą (prefiltry z gąbki 10 ppi w celu usunięcia widocznych bąbli CO2 i 02 przed wlotem wody do akwarium.
Oświetlenie Lampa okrągła 30 cm, z wejściem na 6 żarówek E27, (będą tam 6X6W Led, 3 roślinne (niebieski +czerwony) reszta mieszanka barwy białej, ewentualnie coś dodatkowego dla roślin)
woda Planuje KH - 1, ph - 5,3-5,5 (CO2 - 50-70ppm), Dużo makro i mikro
podłoże Amazonia

Zostało dokupienie filtra RO i jakiegoś Ph metru
życie W związku z parametrami wody jakie planuje w akwarium nie będzie ryb ani krewetek
:D
Odpalenie szkiełka planuje za jakieś dwa tygodnie.

Kilka fotek z warsztatu

1.jpg

1a.jpg

2a.jpg

3a.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

final front.JPG

grzebien.JPG

DSC_0052.JPG

DSC_0055.JPG

DSC_0056.JPG

panel final.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez macek.g » Śr 12 kwi, 2017

Czyli kolejny zakrecony :D
Z ciekawosci zapytam;
-Jakie nawozy zamierzasz uzywac
-dlaczego bez ryb?? ,w zwiazku z takimi parametrami jak podales to u mnie ne mialyby prawa istniec...
-Z kad pewnosc,ze bedziesz mial 50-70 C02??? chyba nie z kalkulacji Ph-Kh przy podlozu jono.... bo co wtedy,kiedy przy zastosowaniu podloza jono ph mialem 4.5-4.7 a CO2 w/g kalka ph-kh wskazywal blisko 1000...

Tak jeszcze podsumowujac to przy zastosowaniu takiego podloza,tak naprawde nie bedziesz niczego pewien co do wnioskow...

Zycze powodzenia.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Śr 12 kwi, 2017

Makro oczywiście sole a mikro i żelazo AR bo w ostatnim szkle dawały bardo ładne wybawienie roślin.
Dlaczego bez fauny? chce być humanitarny i skupić się tylko na roślinach np. Interesuje mnie kwestia bardzo wysokiego CO2 i tempa wzrostu roślin. Dodatkowo chce mieć dużo mikro i makro w wodzie także nie ma sensu znecac się nad zwierzyna.
Odnośnie relacji pH/Kh i jonowymiennego to wiem ze tabela coś tam mówi jeśli Kh jest powyżej 1 i jakiś bufor CO2 jest w wodzie poniżej 1 wiadomo ze nie będę się przejmował zbytnio pH tylko no patrzył na czas do bablowania roślin oo włączeniu światła. Mogę wtedy na starcie podawać mieszankę o Kh 2-3 żeby finalnie mieć powiedzmy 0,5-1 Kh to ustale exeprymentalnie.
-3. Z pH nie chce zejść za nisko żeby nie wpływać na tempo pracy bakterii w filtrze. Poniżej powiedzmy 4,8-4,5 może być już z tym różnie

Tez wolałbym żwir ale chcę dogodzić maksymalnie i bezkompromisowo roślinom :D

Dzięki za komentarz
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Pt 14 kwi, 2017

https://youtu.be/Doj0IGx-0fQ
Zrobiłem wodowanie. Sprzęt działa :D. Zostawiam siebie jeszcze nad reaktorem Co2 w komorze przed pompa.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez Zbyszek17 » Cz 20 kwi, 2017

macek.g napisał(a):Czyli kolejny zakrecony :D
Z ciekawosci zapytam;
-Jakie nawozy zamierzasz uzywac
-dlaczego bez ryb?? ,w zwiazku z takimi parametrami jak podales to u mnie ne mialyby prawa istniec...
-Z kad pewnosc,ze bedziesz mial 50-70 C02??? chyba nie z kalkulacji Ph-Kh przy podlozu jono.... bo co wtedy,kiedy przy zastosowaniu podloza jono ph mialem 4.5-4.7 a CO2 w/g kalka ph-kh wskazywal blisko 1000...

Tak jeszcze podsumowujac to przy zastosowaniu takiego podloza,tak naprawde nie bedziesz niczego pewien co do wnioskow...

Zycze powodzenia.
marcecrisco, zacytowałem celowo kolegę macek.g, bo praktycznie zgadzam się z tym co napisał. Przy takim pH 4,8-4,5 i KH 1 to już jest przegięcie. Pewnie spytasz dlaczego?, otóż w takim kwasie zapomnij o pobieraniu przez rośliny całego makro, czyli wapnia, magnezu, azotu, potasu, fosforu. Nie wiem co za rośliny chcesz tam produkować, ale cienko to widzę, choć życzę Ci powodzenia. Robiłem kiedyś próby z zejściem pH lekko poniżej 6 / 5,8-5,9 / i KH ok.1 i rośliny wyglądały kiepsko. Te rozetowe ratując się przed takimi czynnikami zwijają się w rulonik i czeka je prędzej czy później martwica, czyli Twoje założenia "dużo makro" nie spełnią się.
Mam też zastrzeżenia co do filtracji. Pompa o wydajności 1150l/h będzie źle pracowała, ponieważ przy lekkim zabrudzeniu warstwy filtracyjnej przesącz będzie za mały w stosunku do potrzeb pompy.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » So 22 kwi, 2017

Co do pH zobaczę jakie najniższe będzie.ok dla roślin. Wiadomo że nie robie.tego po to żeby walnąć.sobie.fotkę na.fb i szpanowac ze mam. PH 4,5. W moim wypadku Niskie.pH to będzie wypadkową tego ile uda.mi się tam wtoczyc Co2 (a chce go mieć dużo) i niskiego Kh( bo chce mieć.dowolność.w wyborze gatunków roślin). Idę raczej 98 % w lodygowce.
Poza.tym wiele roślin żyje w.naturze w pH bardzo niskim.

Odnośnie panelu filtraycjnego to zapewniam Cię ze nie jest tak jak mówisz :D
Wrzucę niedługo filmiki.


Ogólnie.to akwarium to jest zabawka a ze Lubie eksperymenty i jestem na.dużym głodzie z upraw roślin to chce się porządnie pobawić. :D

Będę.relacjonował czas.pokaże co z moich teoretycznych założeń wyjdziez.może Twoje. Obserwacje.się u mnie.potwierdza. Wtedy pomyślimy, napewno zdam relacje

Pozdrawiam. Dzięki za.komentarz.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » N 30 kwi, 2017

Rakieta wystartowala
DSC_0016.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez macek.g » N 30 kwi, 2017

Calkiem przyjemnie,lampka tez ciekawa.
Nic tylko czekac na start.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Wt 02 maja, 2017

DSC_0018.JPG

DSC_0025.JPG

DSC_0080.JPG


DSC_0118.JPG

DSC_0119.JPG


Pare fotek ze startu, szukam narazie roslin i ustawiam strone techniczna. Posadzilen pare szt z in vitro i erectusa zeby zaspokoic pierwszy glod.
Testowalem co2 i zamontowalem reaktor w jednym segmencie filtra i przy kh 1 zbija w ciagu dwoch godzin ph do 5,7 co daje kolo 60-100 co2 stabilnego w ciagu dnia
. Ciekawy jestem jak zareaguja na to lodygowce:-D
Narazie swiece po 5 h


Z gory przeprasam za jakosc zdjec i walory techniczne tekstu ale w zwiazku z oboiwazkami domowymi wssystko robie z telefonu :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Śr 10 maja, 2017

Mały update. Czesciowo obsadzilem juz szklo roslinami;
L. Cuba ver. Pantanal
Ludvigia senegalensis
Pogostemon Octopus
Pogestemon erectus
Erio sulawesi
Utricularia gramnifolia
Micrantheum monte carlo
Rotala mexicana araguia
Rotala mexicana goias
Rotala macrandra
Rotala buterfly
Limnofila aromatica
Hydrotix gardeneri
Pogestemon Helferi

Pomalu sie przyjmuja i puszczaja nowe listki i boczne odrosty. Swiece dalej piec godzin takze na wielkie przyrosty narazie nie licze od jutra dodaje godzine swiatla, za dwa tygodnie troszke zwieksze moc.

Nawozenie EI, ze zwiekszym PO4 (5 ppm tyg).
Podmiana 60%
Woda mineralizuje tak;
kh-1
Gh-5
Ca 25
Mg 6
Na 6
Cl 4

Mikro aqua rebell narazie co dwa dni 1 ml
Ph 5,7 w dzien
6,8 w nocy
CO - ok 60-70 ppm

Zobaczymy co z tego bedzie

P.s
Filtr sprawdza sie wysmienicie, zadne grzebanie i pyl z amazoni nie robi na nim wrazenia.
DSC_0226.JPG

DSC_0229.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » N 21 maja, 2017

Aktualizacja,
DSC_0034.JPG

DSC_0036.JPG

DSC_0039.JPG

DSC_0032.JPG

Nawozenie
Wtym tygodniu zminiejszam troche NO3 bo w polaczeniu z NH4 z amazoni new wszystkie nowe odrosty byly zielone. Dodaje lekko K tak kolo 10 ppm tyg oprócz tego co z KNO3. Dodatkowo przechodze na dawki dzienne, cos czuje ze to moze byc lepszy opcja dla delikatnych gatunkow (walichi itp)
Mikro narazie zaprzestaje calkiem, nie ma sensu przy swiezym podlozu i nierozwinietych bakteriach.
swiatlo Lekko zwiekszylem swiatlo teraz jest 4x9w(6500K)+2x6w czerwono/niebieskie.
rosliny
Wszystko peknie sie krzewi i po dodaniu swiatla widac delikatne przyrosty.
Nesea Gold- puszcza lekko poskrecane nowe odrosty,
Rotala buterfly - zupelnie skrecone, jednak wciaz puszcza pelno nowym.
Zobaczymy jak pojdzie w tym tygodniu,
u. Gramnifolia sadzenia z in vitro rozpuscily sie zupelnie (obstawiam NH4 z amazoni)
R macrandra w koncu rośnie ladnie i sie krzewi :D
L Pantanal w koncu rośnie ladnie i sie krzewi
P erectus tak samo



Zrobilem troche inna koncowke na wylot wody z panelu, tak zeby bsrdziej rozpuszyc przeplyw( licze na mniej NH4 z podlozA). Wczesniej troche wzburzal podloze przed wylotem.



,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » N 28 maja, 2017

Kolejny tydzien mija, za jakies dwa tygodnie zaczynam to jakos ukladac bo narazie jest haos.
DSC_0075.JPG


Zadzwia mnie walichi, W poprzednim akwarium przy kh 7 i Gh 10, ph 6,8 i CO2 na poziomie ok 30 ppm nie chciala za cholere rosnac przy NO3 powyzej 7-10 ppm. Teraz rośnie ladnie przy obfitym nawozeniu i jest wiekszaa niz poorzednio- ciesze sie strasznie bo docelowo chce z niej zrobic rozowego mutanta... Zobaczymy..
macrandra w dalem ciagu ladnie pracuje, W poprzednim akwarium kombinowalem jak kon pod gore a i tak stozki byly wiecznie spalone teraz rośnie ladnie - jednak nie mozna wszystkiego zwalac na nawozenie.
Czekam na Utricularie tym razem nie z in vitro.
Jedyna roslina ktora narazie nie chce wspolpracowac to R.buterfly mini - krzewi sie ale odrosty przestaja rosnac. Moze to kwestia aklimatyzacji do moich dosc specyficznych warunków... Moze NH4 z amazoni którego w wersji new jest naprawde duzo.
Nesea Gold - rośnie juz mniej poskrecana, kolor narazie zaden ale nie swiece jeszcze pelna mocą i krotko takze trzeba czekac :D
Z CO2 juz tak nie szaleje dobijam maks do ph 5,8 (ok 50-60 ppm CO2). Sprawdzilem w fachowej litersturze i ph kolo 5.5-5.6 moze juz blokowac wchlanianie niektorych Mikro i nawet Ca. Dzieki maciek.g i Zbyszek17 za zwroceniee uwagi na te kwestie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez macek.g » N 28 maja, 2017

Jak nawozenie?dalej to samo?
Na nh4 trzeba zwracac uwage, w amazonii jest tyle co jest,ale w powder jest jeszcze wiecej.
Nigdy nie zwracalem uwagi,ale wiem juz po badaniach,ze roznica miedzy wersja powder, a amazonia jest spora.
Oczywiscie uzywasz Amazoni....(amazonia NEW-Amazonia to jest to samo w 2011-12 roku zmienili opakowanie )
Kolejna rzecza jest,ze po kilku tyg moze jeszcze dawac z podloza.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Pn 29 maja, 2017

macek.g napisał(a):Jak nawozenie?dalej to samo?
Na nh4 trzeba zwracac uwage, w amazonii jest tyle co jest,ale w powder jest jeszcze wiecej.
Nigdy nie zwracalem uwagi,ale wiem juz po badaniach,ze roznica miedzy wersja powder, a amazonia jest spora.
Oczywiscie uzywasz Amazoni....(amazonia NEW-Amazonia to jest to samo w 2011-12 roku zmienili opakowanie )
Kolejna rzecza jest,ze po kilku tyg moze jeszcze dawac z podloza.


NH 4 jest raczej dużo w new ewentualnie. miększa woda lepiej oddaje działanie NH4 (którego nie widziałem wcześniej na twardej). Teraz mam cały czas tak 2-3 cm nad podłożem warstwe lekkich glonow na szybie widać ewidentnie że to z podłoża oddaje. robie 2-3 podmiany w tygodniu tak po 30% i widze że to zanika także pomału sie wypłukuje. Tutaj mam amozonie granulki normalne plus jedno opakowanie 1,8 kg Aqua Art powdera.
Nawożenie bez zmian czyli około 20 ppm NO3 i 3-5 ppm PO4, przez kilka dni nie podawałem NO3 i wyraźnie zwolniło wszystko np. L. Senegalensis staneła zupełnie.
Troche bawie sie mineralizowaniem wody. daje mineralizator kh-0 gh-5 Ca 25, Mg 6, Jednak w szkle mam cały czas jest Kh-1 - 1,5 i GH- 7-8, Chciałem zejść z GH do 3-4 tak żeby bylo Ca około 15 i mg koło 8-10.
Macek.g mam do Ciebie jeszcze pytanie (widziałem twoje szkła na róznych forach) i widziałem że R. buterfly rosła Ci jak chwast, jakie miałeś przy niej Ca i Mg w wodzie ?
Jeśli mineralizowanie wody inaczej nie spowoduje u niej wzrostu powiedzmy do miesiaca to zastanowie sie nad CO2 przez 24h/7
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Pn 29 maja, 2017

a a znalazłem juz w Twoim wątku viewtopic.php?f=56&t=35918
Wtedy pisałeś że dawałeś Ca 10 pp Mg 8 czyli podobnie jak chce zrobić. Czyli dla krzaków klasy premium nie tylko Kh ale i GH trzeba odpowiednio podkręcic :D

Mam natomiast inne pytanie, odnośnie CO2. Podawałes 24h/7 ? :D
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez macek.g » Pn 29 maja, 2017

Tak dawalem,jesli Ci jara szczyty to szukaj w Ca i B tylko te dwa pierwiastki sa odpowiedzialne bezposrednio za ta sytuacje,natomiast posrednio jak najbardziej te ktore blokuja w przyswojeniu w/w.
Gdyz nie chodzi konkretnie o ilosc,a o dostepnosc danego pierwiastka.
Kiedys ,1-2 lata temu na barra forum, Lawrance umiescil ciekawy artykul.
Widzialem,ze tam czesto bywasz, w szczegolnosci w watku Pikeza :D ,duzo ciekawych informacji,testow itp.mozna znalezc.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Pn 29 maja, 2017

macek.g napisał(a):Tak dawalem,jesli Ci jara szczyty to szukaj w Ca i B tylko te dwa pierwiastki sa odpowiedzialne bezposrednio za ta sytuacje,natomiast posrednio jak najbardziej te ktore blokuja w przyswojeniu w/w.
Gdyz nie chodzi konkretnie o ilosc,a o dostepnosc danego pierwiastka.
Kiedys ,1-2 lata temu na barra forum, Lawrance umiescil ciekawy artykul.
Widzialem,ze tam czesto bywasz, w szczegolnosci w watku Pikeza :D ,duzo ciekawych informacji,testow itp.mozna znalezc.

Dzięki za te informacje, no watki Pikeza sa genialne, lubie czytac co robi bo mialem identyczny problemy z walichi. Ca podalem ostatnio kolo 15 ppm do Podmiany i jakies 7-8 Mg. Takze Ca raczej jest w wodzie. Odnosnie B to licze na to ze jest w napewno w nowym podlozu, chociaz glowy nie dam :P Mikro nie daje teraz nic.

zastanawiam mnie jeszcze kwestia wpływu zmian ph na krxywienie tych stozkow u buterflyi Nasey Gold. I to co mowisz odnosnie dawania CO2 24 pasuje mi do tego. Hipoteza Robocza jest taka; W czasie dnia jeszcze przed startem co2 i swiatla w pokoju jest przeciez jasno i rosliny o tym wiedza i napewno chca jesc, ale po kompletnym odgazowaniu CO2 kiedy mam ph 7,2-7,4 niektore chelatty juz nie dzialaja i moze cos idealnie nie wchodzi. Chyba trzeba bedzie odkrecić elektrozawor i sprawdzic te kwestie.

Reszta ukladanki pracuje bardzo ladnie macrandra i pantanal dziennie rośnie po 1-2 cm.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Śr 07 cze, 2017

Zrobilem pierwsza przycinke.
Zmienilem lekko mimeralixowanie wody teraz daje Ca 10, Mg 8. W zeszlym tygodniu w weekend skonczyl mi sie co2 jak nie bylo mnie w domu. Efektem byly wszystkie możliwe glony. Wyczyscileszklo, Zrobilem Podmiane, i nawoze delikatniej w tym tygodniu zeby Wyczyscic szklo do konca. Mikro nie daje wcale.
R.buterfly lekko drgnela ale nie mozna tego jeszcze nazwac wzrostem. Jeśli ta zamiana mimeralixowania nie pomoze sprobuje co2/24h ewentualnie wroce do mojego stalego sprawdzonego systemu nawozenia 12 ppm NO3, 2 ppm PO4 i 15 K w dawkach dziennych. Narazie jednak licze ze buterfly zacznie wspolpracowac na wysokim makro... jeśli walichi dala rade ... :D no nic zabawa trwa
DSC_0068.JPG

_20170607_212613.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » Cz 22 cze, 2017

Dobry news Buterfly zaczela wspolpracowac, brak wzrostu i palenie to byla kwestia NH4 z nowej amazoni.
Zwiekszylem swiatlo do 7 h 6x9w.
Walichi rośnie co bym nie robil - nigdy bym sie nie spodziewal ze tyle zalozy od kh wody i co2. Mogę chyba w koncu powiedziec ze wyrownalem z ta roslina rachunki hehe.
Zrobilem druga przycinke i wrzucilem R. Macrandre Green i Pogostemona Octopusa zostswielem tylko zwykla.
Pierwsza fotka po przycince 4 dni temu druga z wczoraj
DSC_0218.JPG

DSC_0251.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 60L - HT Lab- Wracam do gry

Postprzez marcecrisco » So 01 lip, 2017

Moj drogii dzienniczku...
Szklo ma sie bardzo dobrze. Krzaki pieknie prztspieszyly w tym tygodniu. Widac ze podloze dojrzalo.
Tempo wzrostu naprawde porzadne.
Wszystko rośnie prawidlowo. Pomalu zaczynam formowanie kęp. Brakuje mi jeszcze kilku roslin; m. Umbrosum, R. Macrandra mini type 2 i Eriocaulon polaris.

Nawozenie bez wielkich. Zmian poza tym ze daje polowe NO3 po Podmianie a reszte w dawkach dziennych to sprawia ze mam mniejsze wahania NO3 w ciagu tygodnia i wydaje mi sie że stanilniejszy wzrost.
Kh 2 i tak juz zostawiam bo fluktuacje co2 dzien/noc sa dzieki temu mniejsze niz przy kh 1.
Gh w tej chwili 6 ale schodze na 3.
Nawozenie W ppm
NO3 20-25
PO4 3(dawki dzienne)

Mikro basic AR 100 Proc dawki producenta ( dawki dzienne)
Fe eisen AR w ilosc 3 ppm na tydzien,( dawki dzienne)
Kilka fotek
Ostatnie fotki to porownanie 1 i 2 tyg przyrostow
DSC_0407.JPG

DSC_0396.JPG


collage-1498937123881.jpg

collage-1498937341867.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Roślinne - konkurs Aqua Art Challenge

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron