czy to sinice?

Tematy związane z glonami i sinicami w akwarium roślinnym.

czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » So 05 mar, 2016

czy to sa sinice ??? kurde mialem jakis czas temu przez moja nie uwage niedobory fosforu wiec troche namotalem i chyba przesadzilem z dawkowaniem . ostatnio testy robilem na no3 2 dni temu i o dziwo azot 0 mg/l a fosfor 1mg/l , stosuje pelne nawozenie makro mikro makro dawkuje P-N-K 1,5-15-25 fe okolo 0,5mg/l dawki tygodniowe oczywsicie

20160303_195503 (1).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Dominik Gąsiorek » So 05 mar, 2016

Jak łatwo schodzi i śmierdzi to tak ale mi to wygląda na jakieś zielenice i lekko wchodzące krasnorosty ale jeszcze bez pędzelków. Raczej tego nie uratujesz.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » So 05 mar, 2016

w dotyku jest śliskie i czy śmierdzi hmm i taka zielenina trudno to określić ale palcem przeciągnę to zostaje zielone na skórze , próbowałem wodę utleniona ale nic nie daje , krasnorosty miałem kiedyś o tyle ze nie w tym baniaku i raczej to bym najmniej podejrzewał. Jak próbowałem wyczyścić to nawet łatwo schodzi zwykłym zmywakiem
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Dominik Gąsiorek » So 05 mar, 2016

To zielenice są na pewno. Sinice śmierdzą bardzo intensywnie i dziwnie. Tak trochę słodko. Nie jest to zapach zgnilizny czy czegoś takiego. Jest bardzo charakterystyczny. Pył tego rodzaju może mieć bardzo wiele objawów. Łatwo schodzące zielenice to najczęściej efekt braku azotu. 25ppm potasu na tydzień na zbiornik to potężna dawka moim zdaniem. Jakie robisz podmiany i jaką masz twardość wody?
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » So 05 mar, 2016

dawke potasu dobralem opymalna dla mojej wody bo przy mniejszych mialem niedobory a gh 22 , podmiany 50% tygodniowo , kurcze a czego azot nagle tak spadl mi to nmie zastanawia a wode podmieniam porsto z karanu bez RO, woda kran N-0 P-0
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Dominik Gąsiorek » So 05 mar, 2016

No to przy takiej twardości potas może być ok. A jak dozujesz mikro?
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » So 05 mar, 2016

mikro z mikro plus intermag na 0,5l 50ml plusa i do tego 5g fe 13% oscyluje w dawce fe 1,80 tygodniowo wiem bardoz wysoko ale tylko takie dawki przy mojej wodzie byly wystarczajace dla roslin przy mniejszych rotala sp. vietnam umierala karlowacialy stozki i gubila igielki tak samo tyczy sie trawnika tkaie nawozenie stosowalem przez caly okres mojego baniaka i blyo ok do czasu ;/ kurde zastanawiam sie co raz bardziej nad RO bo woda twarda jak ch..lera. Dodam jeszcze ze dawki wedlug kalkulatora zulixa ale w testach na fe nie jest powyzej 0,5 mg/l
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Dominik Gąsiorek » So 05 mar, 2016

Koniecznie... i Intermag odstaw. On zawsze działa dobrze przez jakiś czas a potem tylko kłopoty. Widać po krzakach, że mikro lejesz konkretnie. Podwijanie liści to objaw nadmiaru manganu.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » So 05 mar, 2016

wiec trzeba troche zainwestowac w RO i jakies inne mikro bo faktycznie bylo dobrze do czasu .... Jakie mikro polecasz albo stosujesz u siebie ?
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 06 mar, 2016

Ja polecam każde dobre markowe mikro w dobrym stężeniu. Azoo, nowe profito, KrammerDrak, Aqua-Art i inne... to wszystko jest uważam zbliżone do siebie i dlatego najpierw zwracam uwagę na stosunek cena/wydajność.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » N 06 mar, 2016

wlasnie oto chodzi i dzieki wielkie za pomoc :wink:
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: czy to sinice?

Postprzez Przemek482 » Pn 18 kwi, 2016

jednak udalo mi sie odratowac i miales racje to zielenice i jak zwykle pojawily sie pozniej nitki musialem cos zachwiac rownowage w baniaku no i oczywiscie zakupilem RO kurde jaka ulga w dozowaniu mikro teraz jest hehe a tu zdjecie daje :mrgreen:
20160418_172006.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Glony i ich zwalczanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron