nitki

Tematy związane z glonami i sinicami w akwarium roślinnym.

nitki

Postprzez ostry22 » Cz 21 kwi, 2016

cześć wszystkim,
wiem wątek był już pewnie z 1232 razy, czytałem stosowałem sie ale nic nie daje.
nitki to główny problem w moim akwarium.
moje podłoże to czarna ziemia, lawa, bazalt, glina i aqua substrakt II ( jak mi sie wydaje przyczyna moim problemow).
akwaiurm założone w grudniu 2015.
woda 7.0 - 7.1 myslę - ostatnio nie mierzylem, w kranie twardo 7.3, mieszam z osmozą
no3 - ok 10, po4 - 0,1 ciągle mimo ze nawozilem 1,5pmm na zbiornik potem nawet wiecej bo wyczytalem ze to aktywne podloze wchlania mi fosfor i mi sie stosunki N:P rozwala....
mikro tez mało 0.1 sladowe ilosci. nawoże aqua artem.
nawoże solami ( makro).

oświetlenie ok 0.8w/l, co2,
2 filry, dobra filtracja.

i
i nitki. pisze do was bo jesli nie znajdę kogoś mądrzejszego to niestety mam dniówkę z głowy i wypieprzam ten substrat i juz nigdy nie bede miec podloza aktywnego bo to strata pieniędzy.

syf 2.PNG
nitki 1.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
ostry22
Poznaje temat
 
Posty: 91
Dołączył(a): So 03 lis, 2012
Lokalizacja: Łuków/Ząbki
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: nitki

Postprzez marcecrisco » Pt 22 kwi, 2016

Ogranicz światło do 0,5 w/l, dodaj fosforu tak żeby było go w wodzie stałe. 0,5-1 ppm( to oznacza.ze. Przy świeżym podłożu jonowymiennym trzeba walnąć nawet po 1 ppm na dzień ( tak było u mnie).
Odnośnie co2, musi być te 30-35 ppm w ciągu święcenia. Ja u siebie robię tak że co2 idzie łącznie z napowietrzaniem ( napowietrzacz eheim 2x200l/h) powoduje to stały poziom co 2 i 02. 02 przyspiesza tempo przemian metabolicznych w akwa i tempo wzrostu roślin. Od kad tak robię Woda jest kryształ.
Jak masz jakieś pytania to pisz
Pozdro i z góry przepraszam za składnie i ortografie
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: nitki

Postprzez ostry22 » Pt 22 kwi, 2016

Dzięki tak zrobię

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ostry22
Poznaje temat
 
Posty: 91
Dołączył(a): So 03 lis, 2012
Lokalizacja: Łuków/Ząbki
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Glony i ich zwalczanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron