pomoc przy walce z glonami

Tematy związane z glonami i sinicami w akwarium roślinnym.

pomoc przy walce z glonami

Postprzez kBaran » Pt 23 gru, 2016

Witam proszę o pomoc w sprawie pozbyciem się glonów, błony białkowej, zielonego osadu na szybach itp. Poniżej załączam zdjęcia. Akwarium 240L, co2 dawkowane za pomocą miksera (tylko za dnia) filter fluval 406 z oryginalnymi wkładami temperatura wacha się od 22 do 28 C, oświetlenie led 108 diud tygodniowo wzrasta o 15 % moc lampy, podłoże amazonia ada 3x9 litrów, podmianka raz w tygodniu około 30-40% wody nawożenie metodą EI, na ten moment nawożę tylko makro 30 ppm, mikro odstawiłem. Ogólnie jestem początkującym w kwestii akwarystyki holenderskiej więc z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam z szacunkiem krzysztof.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
kBaran
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: pomoc przy walce z glonami

Postprzez Przemek482 » Pt 10 lut, 2017

masz tych glonów troche :roll: nawozenie nic mi to nie mowi 30ppm ale czego co jak ?? pervula bez mikro dlugo nie pociagnie , wez ty napisz co ty dajesz ile czego w dawkach tygodniowych bo nikt ci tutaj nie pomoże a jasnowidzow to tutaj nie ma :wink: jak masz testy to tez mozesz zapodac odrazu no3 ,po4,fe, Dlaczego temperatura tak skacze za mała grzalka czy ogolnie brak ogrzewania ?? zdjecie 4 to mi sinice przypomina jak cos. :shock:
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Glony i ich zwalczanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron