Glonarium

Tematy związane z glonami i sinicami w akwarium roślinnym.

Glonarium

Postprzez eSeLIWu » Cz 18 sty, 2018

Witam, bardzo proszę o pomoc w walce z zielonymi nitkami długimi i krótkimi. Moje akwarium to kostka 30x30x30 założona 19.10.2017r. Na początku pojawiły się okrzemki później akwarium opanowały zielone glony. Woda z kranu podmiany co ok 5 dni 30-40 %. Filtracja hw602b gąbka, wata, ceramika. Co2 24/7 butla (indykator limonka). Oświetlenie 2x 6w aquael ledy smart plant 7h. Podłoże dark soil. Rośliny eleocharis parvula, duży heniek, pogostemon helferi, phoenix moss i xmass zaglonione:(. Rośliny rosną powoli mam wrażenie ze glony je opanowały. Zwierzęta to krewetki ok40x crystal red i black plus 4szt Amano, 2x helmet.
Pomiary wody kropelkowe jbl:
Ph elektronicznie 6.23
Kh 7
No2 0.3ppm
No3 5ppm
Po4 (zoolek) 0ppm
Fe 0
Jeżeli chodzi o nawożenie to podaję sam azot z vimi pod kontrolą no3 bo spada do 0 po 2 dniach, i potas easy life po podmianie 10 ml ( nie mam jeszcze testu).
Bardzo proszę o pomoc bo już sie załamuję jak widzę te glony. Nie wiem czy podnosić azot wyżej? Zmniejszyłem światło do jednej lampy. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
eSeLIWu
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 25 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Glonarium

Postprzez debrzyna » Śr 18 kwi, 2018

Cos niewiarygodne te wyniki ,NO2 0,3 to nie przezywa gupik a nie dopiero krewetka
debrzyna
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): N 27 paź, 2013
Lokalizacja: Mielec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Glony i ich zwalczanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron