Nowa lustrzanka dla amatora laika

Fotografowanie akwarium, fotografia makro, metody, doświadczenia, sprzęt do fotografii akwarium, oprogramowanie, przygotowanie fotografii konkursowych.

Nowa lustrzanka dla amatora laika

Postprzez ZABOJAD » So 08 sie, 2009

Witam chce kupić lustrzankę do 1500zl żeby wreszcie się rozwinąć w fotografowaniu prosze o rady aparatem będę robił zdjęcia akwariów i ryb a także pamiątkowe np na wakacjach chce żeby zięcia były dobrej jakości będę także fotografować wszystko inne
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez dimmus » N 09 sie, 2009

Proponuję zaawansowanego kompakta, bo w tej cenie lustrzankę to tylko używaną. 1500 zł dobry obiektyw kosztuje, a body takie w miarę około 1000. Ale jak koniecznie chcesz lustrzankę to jakąś używkę z kitowym obiektywem kupisz. Najlepiej zapisz się na jakieś forum fotograficzne, tam czasem bardzo atrakcyjne oferty można znaleźć.
A zanim się zdecydujesz na konkretny model, poczytaj trochę opinii i testów aparatów.
Avatar użytkownika
dimmus
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Cz 09 lis, 2006
Lokalizacja: okolice Opola
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mgm0 » N 09 sie, 2009

Witam .
Proponuje rozeznać się najpierw tu http://www.chip.pl/ranking/foto-video/l ... ki-cyfrowe
a jeśli chodzi o kompakt to tu http://www.chip.pl/ranking/foto-video/a ... kompaktowe
Na lustrzankę za 1500 to nie masz co liczyć chyba że używaną ale nigdy nie wiesz na co trafisz .
Avatar użytkownika
mgm0
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » N 09 sie, 2009

dobrze to proszę zaawansowanego kompakta podacie mi jakeis przykłady
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez robal_ag » N 09 sie, 2009

Masz juz 1500zl to sporo pieniedzy, ja na Twoim miejscu nie kupowal bym zadnego kompakta za te pieniadze bo IMHO to strata pieniedzy, dozbieraj 500zl i wtedy juz kupisz lustrzanke a naprawde warto. Kompakty to sie teraz kupuje do 500zl a nie za 1500:]
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Pn 10 sie, 2009

A co nie opłaca się?
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mgm0 » Pn 10 sie, 2009

robal_ag napisał(a):Masz juz 1500zl to sporo pieniedzy, ja na Twoim miejscu nie kupowal bym zadnego kompakta za te pieniadze bo IMHO to strata pieniedzy, dozbieraj 500zl i wtedy juz kupisz lustrzanke a naprawde warto. Kompakty to sie teraz kupuje do 500zl a nie za 1500:]

No to fakt za 2000 możesz kupić najtańszą lustrzankę (lub sam korpus) .
Później musisz się liczyć z kosztami obiektywu a to kolejne 500-1000 zł
Chyba że masz ochotę na coś używanego to za 2000 możesz coś upolować . :mrgreen:
Avatar użytkownika
mgm0
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Pn 10 sie, 2009

myślałem o olympusie 590 UZ
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez maxmaxi » Pn 10 sie, 2009

Avatar użytkownika
maxmaxi
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: ełk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez maxmaxi » Pn 10 sie, 2009

na poczatek moze byc nikon nowy z obiektywem
http://www.(link).pl/item708868595_now ... _55mm.html
Avatar użytkownika
maxmaxi
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr 22 lip, 2009
Lokalizacja: ełk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Trezor » Pn 10 sie, 2009

Trudno znaleźć lustrzankę do 1500zł. A nawet gdy Ci się to uda, to musisz mieć świadomość, że to dopiero początek. Z czasem okaże się, że obiektyw kitowy, jest do kitu i chcesz inny/inne, że potrzebujesz lampy, itp. Dlatego najpierw musisz odpowiedzieć sobie, czy te 1500zł, to wszystko co chcesz wydać.
Mimo to, że tania lustrzanka, to może być początek wydatków, to warto ją kupić, bo naprawdę jakość zdjęć, nawet najtańszej lustrzanki, jest bardziej niż zadowalająca. Jedyny problem to obiektywy, które nie są tak uniwersalne (ale za to lepsze jakościowo), jak w wielu pstrykaczach. Jednym pstrykaczem zrobisz zdjęcie makro, zdjęcie z wakacji i "zajrzysz sąsiadce w okno" długim zoomem. W lustrzance często do każdej z tych fotografii potrzebujesz osobnego obiektywu. Ale jak wiadomo "co jest do wszystkiego, to jest do niczego".
Sam sobie odpowiedz, którą ścieżką chcesz pójść.
Avatar użytkownika
Trezor
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 18 lip, 2004
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez robal_ag » Pn 10 sie, 2009

No wlasnie az sprawdzilem i na pierwszym lepszym (link) bez problemu mozna znalesc lustrzanke w tej cenie:)(1500pln)

dimmus napisał(a):Najlepiej zapisz się na jakieś forum fotograficzne, tam czasem bardzo atrakcyjne oferty można znaleźć.


Dokladnie zrob jak radzi dimmus, a moze nawet uda Ci sie kupiuc D-60 za taka cene:)

Dolar tanieje wiec warto tez odwiedzic: (link).pl
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Wt 11 sie, 2009

myślałem o d40 to wspaniała lustrzanka ma ktoś ja na tym forum jak tak to proszę wrzucić kilka zdjęcie robionych ją
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez dimmus » Wt 11 sie, 2009

A ja bym zaproponował używanego nikona d50, d70 lub d70s. Dlaczego akurat te? Nie są drogie, korpus jak korpus, wyrwiesz go za około 1000 pln, może nawet taniej. Zostaje 500, za tyle kupisz obiektyw, który nie musi mieć wbudowanego silnika AF, bo w korpusie jest"śrubokręt". Za 500pln proponował bym poszukać jakąś lepszą używaną sigmę, lub nikora.

A co do wrzucania zdjęć robionych danym body nie ma sensu, bo body tylko rejestruje to co leci z obiektywu.

Jeszcze raz zachęcam do poczytania trochę na forum fotograficznym. A jak myślisz że jak kupisz lustrzankę i obiecasz sobie że wystarczy tobie jeden obiektyw, to uwierz mi, jesteś w błędzie. Ja tak chciałem zrobić, ale to jest jak akwarystyka ;) - wciąga strasznie.
Avatar użytkownika
dimmus
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Cz 09 lis, 2006
Lokalizacja: okolice Opola
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Wt 25 sie, 2009

Witam ponownie zastanowiłem się nad tymi lustrzankami i znalazłem pewną godną zainteresowania jest to canon eos1000d w cenie 1700zl + KIT 18-55 myślicie ze jest on dobry dla początkującego?
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez spider72 » Wt 25 sie, 2009

Ten Canon zbiera same dobre recenzje w brytyjskiej prasie fachowej i wygral porownanie z innymi aparatami w tej klasie jako sprzet najlepszy dla poczatkujacych.
Matryce Canona odznaczaja sie najmniejszym poziomem szumow przy wysokich ustawieniach ISO, np ISO 800 w stosunku do konkurencji. Z tego powodu jest to popularny aparat wsrod astrofotoamatorow. Sam zamierzam go kupic do robienia zdjec przez teleskop.
Avatar użytkownika
spider72
Znający temat
 
Posty: 1063
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Wick, Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Wt 25 sie, 2009

Czyli mogę go kupić i się nie zawiodę
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez spider72 » Śr 26 sie, 2009

Ja też jestem laikiem, ale po to jest prasa fachowa, gdzie ci co się znają, mogą się wypowiedzieć co warto kupić. Pierwsze miejsce tej konstrukcji, jako polecany aparat dla początkujących coś chyba znaczy, więc myślę, że się nie zawiedziesz.
Avatar użytkownika
spider72
Znający temat
 
Posty: 1063
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Wick, Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Trezor » Śr 26 sie, 2009

Jestem pewien, że 1000D będzie bardzo dobry na początek. Z czasem, na pewno, zobaczysz że obiektyw KITowy będzie niewystarczający.

EDIT: Dodam jeszcze, że jest to podgrzany 400D, który był całkiem dobrą konstrukcją w swojej klasie.
Avatar użytkownika
Trezor
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 18 lip, 2004
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Doody » Śr 26 sie, 2009

Liczba "1000" wskazuje obniżenie parametrów w stosunku do 400D. Nastepcą czterysetki jest 450D a tysiączka to taka uboższa siostra. Aparaty robią się coraz bardziej podobne do siebie parametrami ponieważ elektronika jest tania. Optyka robi największą różnicę.
Jeżeli zdecydujesz się na lustrzankę, kupuj tylko body. Obiektyw dobierzesz do swoich potrzeb.
Kity rzadko kiedy się sprawdzają (chociaż były wyjątki np D80 w kicie z 18-70 - przyzwoity)
Avatar użytkownika
Doody
Stały bywalec
 
Posty: 378
Dołączył(a): Pn 13 kwi, 2009
Lokalizacja: Kępno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Fotografowanie akwarium

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron