Nowa lustrzanka dla amatora laika

Fotografowanie akwarium, fotografia makro, metody, doświadczenia, sprzęt do fotografii akwarium, oprogramowanie, przygotowanie fotografii konkursowych.

Postprzez spider72 » Śr 26 sie, 2009

Doody napisał(a):Liczba "1000" wskazuje obniżenie parametrów w stosunku do 400D. Nastepcą czterysetki jest 450D a tysiączka to taka uboższa siostra.


Widać to chyba po cenie. Z tego powodu model 1000 jest pewnie polecany dla początkujących, którzy i tak raczej nie wykorzystali by większego potencjału droższego modelu.
Avatar użytkownika
spider72
Znający temat
 
Posty: 1063
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Wick, Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Trezor » Śr 26 sie, 2009

Sorry, ale przez moją literówkę nie zrozumieliście co miałem na myśli.
Miało być "odgrzany", a nie "podgrzany".
W czasach gdy na rynku był już 450D, Canon wypuścił lekko zmienioną 400D, pod nazwą 1000D.
To miałem na myśli.:)

Cytując jeden z portali fotograficznych:
"Canon has now responded to this mounting pressure by launching a new model one tier below the 450D in its current lineup - the EOS 1000D. It shares bits and pieces with Rebels gone by and, depending from which angle you look at it, the new model is either a stripped down 450D or a 'reheated' 400D. It's a lower specification camera than the 450D, by every measure you might see listed on the shop shelf, but is not the huge step down that its market positioning might lead you to expect."

Nawet użyli "odgrzany".;-)
Oczywiście pisane to było w czasie gdy wyszedł 1000D i ich "now" już się lekko postarzało.;-)
Avatar użytkownika
Trezor
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 18 lip, 2004
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Cz 27 sie, 2009

Tylko ze nie da się kupić samego Body muszę kupić z kitem
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Trezor » Cz 27 sie, 2009

Cena bez KITa byłaby prawie taka sama. A za przyzwoity obiektyw musiałbyś dopłacić mniej prawie tyle co za aparat.
Na początek KIT będzie Ci musiał wystarczyć, a jak już będziesz czuł czego potrzebujesz, to wtedy dozbierasz na coś lepszego.
Avatar użytkownika
Trezor
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 18 lip, 2004
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Cz 27 sie, 2009

Jeszcze lepiej ze to jest promocja on kosztował 2100zl bo to jest ta wielka wyprzedasz w sklepie nie dla idiotów
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polobis » Śr 07 paź, 2009

nikon D40 z kitowym obiektywem i pierścieniami makro - spokojnie mi wystarcza. Zdjęcia tym aparatem - ostatnie 2 fotki mojego zbiornika...

http://www.holenderskie.pl/forum/viewto ... 2275#82275
polobis
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): So 21 paź, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez shalashaska » Pt 08 sty, 2010

Każada lepsza lsutrzanka bije na łeb kompakta i nie rozumiem jak ktoś może doradzać Ci kompakta jeszcze tym bardziej że piszesz że chcesz lustrzanke.Wybór w lustrzankach jest ogromny, Canon i Nikon powinni brac przykład od Sony jak się reklamować.Dużym plusem Sony jest to że ma wbudowaną stabilizacje w body przez co tańsze ma szkła.Sam jakiś czas temu przeszedłem z kompakta na lustrzankę.Najpierw chciałem kupić nikona D3000 z kitowskim obiektywem VR, po poczytaniu znowu opini lepiej wypadał Canon 1000D wiec była przymiarka na 1000D no ale znowu poczytałem opnie, testy, porównania i obrałem na cel Canona 400D, znowu zaczołem go porównywać do 450D ale postanowiłem zostać przy 400D bo zapewne doszedłbym jeszcze do 50D a tym sposobem cena wzrasta w górę.Wkońcu wybrałem Canona 400D, kupiłem roczną używkę, dokumentacja itp, pojechał i oglądłem no i stan idealny, zero rys nawet na wyświetlaczu.Po kilku dniach kupiłem kitowski obiektyw Canona 18-55 IS czyli z stabilizacją.Szybkość AutoFokusa to normalnie bajka, 9 pkt AF itd.Jezeli bedziesz brac 1000D to wez pod uwage że posiada on AF od 350D który nie należy do pionierów szybkości.Pod względem szumów w ISO to canon wychodzi o wiele lepiej od Nikona.
Masz tutaj dla porównania zdjęcia wykonane z :

Olympus Sp510UZ(kompakt)

Obrazek

Obrazek

Canona 400D 18-55 IS

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodam że nie jestem profesjonalnym fotografem.
shalashaska
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 21 lis, 2009
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marthinez » Pt 08 sty, 2010

shalashaska napisał(a):Pod względem szumów w ISO to canon wychodzi o wiele lepiej od Nikona.
Który Canon od którego Nikona i pod jakim względem lepiej?
Warto przejrzeć: http://jacek.kwasniewski.eu.org/F&F/Nik ... on_50D.pdf
marthinez
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): So 13 wrz, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez shalashaska » So 09 sty, 2010

marthinez weź pod uwagę przedział cenowy, ZABOJAD ma ten cel 1500zł .... no może w porywach 2tys.Nie jedna osoba pisze ze nie da sie kupic lustrzanki za 1500zł a ja jednak kupilem i to taniej.Poniżej w linku masz proste porównanie tanich lustrzanek i pokazane szumy w ISO, wystarczy myszką najechac na dane ISO by zobaczyc efekt.Zresztą każda lustrzanka jest dobra, każda ma swoje plusy i minusy.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/page13.asp
shalashaska
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 21 lis, 2009
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marthinez » So 09 sty, 2010

shalashaska, napisałeś zbyt ogólnikowo, ze Nikon szumi bardziej od Canona dlatego zapytałem o które modele chodzi.
Tzw budżetowe lustra i kitowe szkła nie dziwią takim szumem.

Osobiście posiadam korpus Nikona (D5000), bo bardziej mi "leżał". Przymierzałem się także do Canona 450D.

Moje zdanie jest takie, że to człowiek/fotograf robi zdjęcia, a najbardziej pomaga mu w tym dobra optyka. Puszka to drugorzędna sprawa.
marthinez
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): So 13 wrz, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez shalashaska » N 10 sty, 2010

Napisałem odpowiedź odnosząć się do tego tematu.
shalashaska
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): So 21 lis, 2009
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serano » Cz 04 lut, 2010

Wszystko zależy od tego czy ma to być jednorazowy zakup aparatu, który ma służyć ileś tam i być tylko pstykadłem.. czy fotografia ma być woją pasją, hobbym i będziesz w nią później inwestował. Piszę to dlatego, że zakup pierwszej lustrzanki wiąże się z wyborem "systemu" (obiektywy, lampy itd.) w którym chcesz się "bawić". Na rynku pod uwagę zasługuje Canon, Nikon i Sony/konica minolta.. tyle, że ten ostatni tylko w wersji amatorkiej. Fotografia to skarbonka bez dna... Więc, jeśli aparat ma Ci służyć tylko do uwieczniania chwil.. nie będziesz w niego później inwestował polecałbym sony/konica body z serii alfa 200/230 jeśli chodzi o cene jakoś w tej kategorii moim zdaniem nie mają konkurencji (chociarz jestem zwolennikiem NIKONA). Jednakże przy rozwijaniu umiejętności fotografa, chęci przejścia w fotografie bardziej zawodową, będzie Ci ten system przeszkadzał. Przedewszystkim jak tu wcześniej Ci doradzano, przy zakupie korpusu głowną uwagę musisz wzrucić na obiektywy jake są dostępne pod dany system i w jakiej cenie. Przy fotografowaniu akwarium myśle, że doskonale by się sprzwdziły obiektywy stałoogniskowe w granicach 0,35mm o dużej "dzurze" tj przysłonie co najmniej wartości 2, obiektyw 50mm jeśli możesz sobie pozwolić na większą odległość od fotografowanego akwarium też byłby dobrym rozwiązaniem, napewno tańszym i mógłby posłużyć jako obiektyw portretowy czy nawet reportażowy (bardziej uniwersalny). Obiektywów spokojnie możesz szukać używanych, korups amatorski polecałbym kupić jednak z gwarancja. Nie zapomnij o jakims stabilnym statywie. W przyszłości napewno przydałoby się jakaś lampa.. Pamiętaj też, że zakup lustrzanki nie wiąże się odrazu z dobrym zdjęciem. Co wybierzesz zależy od Ciebie i nikt za Ciebie nie zdecyduje.. jedyne co mogę doradzić to konieczność posiadania jasnego obiektywu stałoogniskowego.. który dużo lepiej się sprawdzi od owiele droższych obiektywach zmiennoogniskowych, nawet koszetem kitowego zestawu czy bardziej uniwersalnego zoom-u. Taki obiektyw nowy można kupić już za 500 - 600zl w każdym z w/w systemów. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie fotografi wal na priva.
serano
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 01 lut, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez easyrider » Pt 08 paź, 2010

a ja byłem w Egipcie i robiłem małpim aparatem za 20$ zdjęcia pod wodą , no i wyszły :mrgreen: No ale widziałem maj ludziska sprzęt :shock: do fotografowania.
easyrider
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt 08 paź, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » Pt 15 paź, 2010

Jeżeli was interesuje to kupiłem juz d5000 z obeiktywem 18-55 mam aquapack do niego nie uzywany ,jezeli ktos chce kupic to zapraszam na pewno si,e dogadamy mi nie jest on potrzebny ;).Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony Śr 20 paź, 2010 przez ZABOJAD, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marthinez » Pt 15 paź, 2010

ZABOJAD napisał(a):z obeiktywem 18-500
Chyba 18-55?
A lustro bardzo dobre. :wink:
marthinez
Zainteresowany tematem
 
Posty: 216
Dołączył(a): So 13 wrz, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZABOJAD » So 16 paź, 2010

sorrki za pomyłke ;) juz poprawiam :D
Avatar użytkownika
ZABOJAD
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr 15 lip, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez fisher » Śr 20 paź, 2010

ZABOJAD napisał(a):sorrki za pomyłke ;) juz poprawiam :D\
ZABOJAD napisał(a):Jeżeli was interesuje to kupiłem juz d5000 z obeiktywem 18-50


Chyba jednak chodziło Ci o obiektyw 18-55 mm ;-)
fisher
Poznaje temat
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pn 03 sie, 2009
Lokalizacja: Wieliczka
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Fotografowanie akwarium

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron