Zakup aparatu

Fotografowanie akwarium, fotografia makro, metody, doświadczenia, sprzęt do fotografii akwarium, oprogramowanie, przygotowanie fotografii konkursowych.

Zakup aparatu

Postprzez Cyc » So 09 cze, 2012

Witam
Mam zamiar kupić aparat taki do 3000zl tylko niewiem który wybrać proszę o pomoc w zakupie :wink:
Aparat będzie używany do robienia zdjęć akwa i odświętnego pstrykania
A może kupić coś innego?
Ostatnio zmieniony Wt 24 lis, 2015 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto niezgodne z regulaminem linki.
Avatar użytkownika
Cyc
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 15 gru, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez g_stanislaw » N 10 cze, 2012

Z Canonem serii 1000 daj sobie spokój. Za 3000 wolałbym kupić używanego Nikona D300 (co swego czasu uczyniłem).
Do pstrykania, o którym piszesz, wystarczy Tobie kompakt. Byle nie Fuji!
Nie napalaj się na nówki. Szukaj sprawdzonych modeli.
Np olympus camedia c5060
Magnezowa obudowa, jasny obiektyw, obracany ekran, ustawienia manualne, dwa rodzaje kart pamięci, górny wyświetlacz, autobracketing, histogram na żywo, zdalne sterowanie z pilota, możliwość podłączenia dodatkowej lampy, bardzo dobra jakość zdjęć... I cena. Czego chcieć więcej?
A tu test http://www.fotopolis.pl/index.php?n=1803&p=0
A za zaoszczędzone 2600zł, możesz kupić mi piwo :) ;)
g_stanislaw
Poznaje temat
 
Posty: 80
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010
Lokalizacja: as
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » N 10 cze, 2012

Dużo piwa :lol:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez myst » Pt 29 cze, 2012

Szczerze mówiąc, to sprzedałem niedawno całkiem Canona 5d Mark I w na prawdę niezłym stanie za 2000zł. Do tego możesz kupić jasny zoom (np. Tamron 28-75 2.8) i na prawdę masz rewelacyjny obrazek w pieniądzach jakie podałeś. Pełna klatka 5d bardziej Ci się przyda do fotografii przyrodniczej, rodzinnej , krajobrazowej. Jeśli chciałbyś fotografować sportowo, to Nikon D300 będzie lepszym wyborem.
myst
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt 15 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cyc » N 01 lip, 2012

dziękuję wszystkim za zainteresowanie wybór padł na nikona d3100
Avatar użytkownika
Cyc
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 15 gru, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez quest » Cz 10 paź, 2013

W takim bądź razie skoro kolega już rozwiazał swój problem to może je nie zakładając nowego tematu zapytam was tu. Zastanawiam się nad kupnem używanego Nikona D60. Na co mam zwrócić uwagę przy jego kupnie ? Jeszcze nigdy nie miałem lustrzanki, jedynie kompakty z manualem. Może macie jakieś doświadczenia z D60, warto kupić używany sprzęt ?
quest
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So 16 lip, 2011
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez etherni » N 27 paź, 2013

kupując dowolną używaną lustrzankę zwróć uwagę na 2 podstawowe sprawy :
-przebieg migawki
-kto i jak używał aparatu. Przy takim samym przebiegu stan będzie inny od fotografa ślubnego a inny od amatora.
Akurat nikon D60 to moim zdaniem nie jest dobry wybór jeżeli chcesz kupić stary sprzęt. To amatorska lustrzanka sprzed 5 lat, niezła ale za te same pieniądze kupisz już coś z półki wyższej w tym samym wieku. Polecam sony A700, ma stabilizacje obrazu w body i to już sprzęt semi-pro dobrej jakości a obiektywy z bagnetem minolta są dużo tańsze niż nikona. Albo coś z starszych Pentaxów, np. K200d
Nikon to dobra firma ale kupując amatorski sprzęt nie masz nic więcej niż u konkurencji a płacisz za markę, podobnie jest z canonem. Dopiero profesjonalne aparaty tych firm pokazują przewage
nad konkurencją.
To tak samo jak z samochodem - wiadomo że mercedes E200 jest lepszy od WV passata ale już merc A180 to tylko drogie auto miejskie i poza marką nie jest lepszy niż np. golf.
etherni
Zainteresowany tematem
 
Posty: 167
Dołączył(a): Cz 14 cze, 2012
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

poszukaj canona 50D, albo nikon d90

Postprzez michallomarzec83 » Cz 31 paź, 2013

jak w temacie, to naprawde super sprzety,
jezeli potrafisz je wykorzystac na maksa, to w tej klasie sa bezkonkurencyjne.
Avatar użytkownika
michallomarzec83
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz 31 paź, 2013
Lokalizacja: jastrzebia gora
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: poszukaj canona 50D, albo nikon d90

Postprzez Prospero » Pn 11 lis, 2013

michallomarzec83 napisał(a):jak w temacie, to naprawde super sprzety,
jezeli potrafisz je wykorzystac na maksa, to w tej klasie sa bezkonkurencyjne.


Kurde już późno... ale się naszukałem o jakie modele chodzi :oops: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Prospero
Stały bywalec
 
Posty: 468
Dołączył(a): N 05 wrz, 2010
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez michallomarzec83 » Pn 11 lis, 2013

prospero w tytule posta napisalem, ze chodzi o canon 50D i nikon D90.
uzywam dwa, z mojej strony ze wskazaniem na canona, gdyz wiecej mozna z niego wycisnac:)
Avatar użytkownika
michallomarzec83
Poznaje temat
 
Posty: 95
Dołączył(a): Cz 31 paź, 2013
Lokalizacja: jastrzebia gora
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez skarab » Pn 11 lis, 2013

Jak już się decydujesz na aparat to zastanów się do czego ma Ci on służyć:

1. Okazyjne robienie zdjęć w domu, na wakacjach --- nie warto kupować lustrzanki
2. to samo co wyżej + sesje znajomych, rodziny, dzieci, macro, zarobkowo -- warto kupić lustrzankę

3. Jak już zdecydujesz się na lustrzankę to pamiętaj, że czekają Cię jeszcze zakupy obiektywów.

np. tamron 17-50 ze światłem 2.8 używaka jakieś 800-1200zł zależy jaka wersja i do jakiego sprzętu (sony, nikon, canon, pentax...) Tym porobisz fotki rodzinie i na wakacjach, ma w miarę dobre światło i w miarę dobry zakres ogniskowych.

potem jakiś zoom... zapewne jakieś 70-300 cena używki dobrej 300zł-1000zł zależy czy ma mieć wbudowany silnik do AF czy nie oraz do jakiego typu sprzętu
oraz czy np stabilizację obrazu ma mieć

Bo puszki jedne mają wbudowany w sobie silnik do AF a inne nie mają, wówczas jak Ci ostrzenie ręczne nie wystarczy to tylko obiektyw z wbudowanym silnikiem.

Kolega polecił Ci canona 50D lub nikona D90. Bardzo zbliżone puszki. Nikona D60 bym nie kupił choćby dlatego, że nie ma właśnie silnika AF co znaczy, że musiałbym kupić nowsze droższe obiektywy.

To tak skrótem.
skarab
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn 04 lis, 2013
Lokalizacja: STG
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Zakup aparatu

Postprzez witoldw » Pn 16 lis, 2015

Ja stosuję NIKONA COOLPIX AW130. Jeśli chcesz robić zdjęcia nie tylko akwarium, ale również uwiecznić wiele podwodnych podroży to go bardzo mocno polecam. Trzeba trochę wydać, ale się opłaca. Jest idealny dla aktywnych podróżników - takich jak ja - lubiących również chillout przy dużych i mniejszych zbiornikach. 16 mln pikseli i możliwość nurkowania do 30 metrów. Do tego efektywna opcja zmniejszenia drgań.
witoldw
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 16 lis, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Fotografowanie akwarium

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron