Shrimp Sand Aqua Art - a filtr podżwirowy

Zadaj pytanie pracownikom Aqua Art. Skorzystaj z bazy wiedzy.

Shrimp Sand Aqua Art - a filtr podżwirowy

Postprzez Soft » Wt 27 lis, 2012

Witam ! Mam pytanie - gdyż zakładam krewetkarium w kostce ok.45L i właśnie jako podłoże wybrałem Shrimp Sand Aqua-Art . Myślę o zastosowaniu filtra pod-żwirowego napędzanego zwykłem "brzęczykiem" . Czy to podłoże nadaje się do takiego typu filtracji , jakie są tego ewentualne wady i zalety ? Liczę na odpowiedz ! Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony N 13 sty, 2013 przez Soft, łącznie zmieniany 2 razy
Soft
 

Re: Shrimp Sand Aqua Art a filtr podżwirowy

Postprzez Bartek Lipczyński » Wt 04 gru, 2012

Jak najbardziej tak.

Shrimp Sand bardzo dobrze nadaje się do stosowania w jako medium filtracyjne w filtracji podżwirowej. W takim przypadku zalecamy ułożenie na dnie kratek do filtra podżwirowego i tłoczenie wody spod podłoża, za pomocą głowicy (pompki) filtra, do toni akwarium:

Zalety:
    - Shrimp Sand jest niezmiernie porowaty (podobnie jak węgiel aktywny) jest świetnym złożem filtracyjnym,

    - dzięki zdolnościom absorpcyjnym wszystkie niekorzystne substancje będą przez Shrimp Sand wychwytywane z wody i buforowane, co uczyni akwarium bezpiecznym dla krewetek, nawet w okresie dojrzewania flory mikrobiologicznej,

    - cyrkulacja wody przez Shrimp Sand, uwydatni jeszcze jego zdolności do uzdatniania wody i korekty jej parametrów - obniżenie pH, KG i GH.
Wady:
    - potencjalną wadą, jest szybka zmiana parametrów wody (obiżanie pH, KH i GH) w czasie ich korekty, szczególnie w pierwszym okresie, tuż po założeniu akwarium. Należy wtedy uwaznie kontrolować parametry wody i jeżeli będzie to konieczne, podnosić GH do optymalnego poziomu, przy pomocy preparatu Shrimp Mineral.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Pytania do Aqua Art

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron