Czy Planta Gainer Classic może być jedynym źródłem Potasu i Magnezu

Zadaj pytanie pracownikom Aqua Art. Skorzystaj z bazy wiedzy.

Czy Planta Gainer Classic może być jedynym źródłem Potasu i Magnezu

Postprzez Maniek_82 » Pt 11 sty, 2013

Czy Planta Gainer Classic, ma wystarczająco duże stężenia potasu i magnezu, aby być ich jedynym źródłem w zbiorniku ze suplementacją CO2 i z aktywnym podłożem?
Ostatnio zmieniony N 13 sty, 2013 przez Maniek_82, łącznie zmieniany 1 raz
Maniek_82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 157
Dołączył(a): N 27 mar, 2011
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Czy Planta Gainer Classic może być jedynym źródłem Potasu i Magnezu

Postprzez Bartek Lipczyński » N 13 sty, 2013

Planta Gainer Classic jest doskonałym nawozem bazowym, jeżeli wodą używaną do podmian, jest woda kranowa lub mieszanka wody kranowej i wody z filtra odwróconej osmozy (R/O).

Planta Gainer Classic zapewnia odpowiednio dużą-właściwą dawkę magnezu w podanych warunkach.

Zapewnia również bogatą dawkę potasu, dającą duży, widoczny efekt nawożenia potasem, jednak w niektórych przypadkach, np.:
    - intensywnej pielęgnacji roślin – silnego światła, nawożenia CO2, pielęgnacji wymagających gatunków roślin,

    - bogatej obsady zbiornika zwierzętami – skutkującej konieczność zwiększonej suplementacji Potasu, aby uzyskać właściwą równowagę z naturalnie dostarczanymi związkami Azotu i Fosforu,

    -chęci świadomego zwiększenia przez akwarystę suplementacji potasu np. dla wywołania określonych efektów pielęgnacyjnych,
wskazane jest dodatkowe nawożenie Planta Gainer K+, nawozem specjalnie przygotowanym do selektywnej suplementacji Potasu.

Szczegóły tutaj: http://www.holenderskie.pl/forum/viewto ... 0ee3f362a2
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Pytania do Aqua Art

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron