Dozowniki - czy są dokładne?

Zadaj pytanie pracownikom Aqua Art. Skorzystaj z bazy wiedzy.

Dozowniki - czy są dokładne?

Postprzez Ulvhedin » Pt 11 paź, 2013

Głupie pytanie zadaję, bo na jednym forum natknąłem się na dziwny temat, iż dozowniki nawozów Aqua Art źle podają nawóz, podobno jedno kliknięcie nie jest równe 1ml. Sam oczywiście sprawdziłem w swoich butelkach i nic takiego nie zaobserwowałem, podają 1ml.

Czy jest to możliwe, aby wyszła jakaś wadliwa seria butelek z dozownikami?
Czy to zwykła nagonka na Aqua Art?

Pozdrawiam
Miras
Ostatnio zmieniony Wt 15 paź, 2013 przez Ulvhedin, łącznie zmieniany 2 razy
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Dozowniki - czy są dokładne?

Postprzez Bartek Lipczyński » Wt 15 paź, 2013

Wszystkie, dozowniki w naszych produktach podają dozę 1 ml (1 cm3).

Ostatnio wprowadziliśmy nowe, jeszcze lepsze dozowniki, ze zdejmowanym kołnierzem blokującym przypadkowe wciśnięcie.

Nie są to jednak urządzenia laboratoryjne, lecz pompki mechaniczne. W zależności od nachylenia butelki, ilości płynu w butelce, siły naciśnięcia i tego czy tłoczek wykona pełny ruch - doza może być większa lub mniejsza o kilka procent. Jednak przy podawaniu kilku lub kilkunastu doz - błąd taki statystycznie się znosi, a dokładność procentowa dozy sumarycznej wzrasta.

Reasumując, nasze dozowniki to wygodny i dokładny mechanizm umożliwiający odpowiednio precyzyjne dobranie dozy przy podawaniu nawozów i preparatów do akwarium.

Na główne pytanie, chyba sam już odpowiedziałeś w poprzednim post'cie? :)
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Śr 16 paź, 2013

Hmmm, a ja mam pro mikro, które dozuje 1,2 - 1,3 mm na naciśnięcie (mierzone na dużych próbkach - 10 - 15 naciśnięć i uśrednione)
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Śr 16 paź, 2013

Jak sprawdzałem u siebie nigdy nie było większej różnicy niż 1ml lub nawet mniej na każde 10ml, więc można powiedzieć iż na potrzeby akwarystyki są wystarczająco precyzyjne.
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez slawek_64 » Cz 17 paź, 2013

Dijkstra napisał(a):Hmmm, a ja mam pro mikro, które dozuje 1,2 - 1,3 mm na naciśnięcie (mierzone na dużych próbkach - 10 - 15 naciśnięć i uśrednione)


U mnie wyszło podobnie,dwa razy napełniłem strzykawkę idealne 5 ml ,czteroma kliknięciami.
Makro Red cztery kliknięcia dały 4,6 ml (ten nowy dozownik)
Przed testem przelałem 10 doz, aby odpowietrzyć i rozruszać dozownik.

Test przeprowadzony w temperaturze pokojowej,żeby nie było :wink:
A nawozy stały pod akwarium, nie w lodówce.
slawek_64
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pn 10 mar, 2008
Lokalizacja: Puck
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Dozowniki - czy są dokładne?

Postprzez Maniek_82 » Śr 01 sty, 2014

Cała ta historia z dozownikami Aqua-Art, to szukanie dziury w całym. Nawet najdokładniejszym dozownikiem, można przedawkować płyn o 200%. Ja właśnie jednym naciśnięciem podałem 3ml z dozownika Aqua Art, i mogę to samo zrobić z każdym innym. Wystarczy nawet minimalnie ścisnąć butelkę (co w mniejszym lub większym stopniu robi każdy z nas mimowolnie) i już podamy więcej płynu niż normalnie. Stąd te wszystkie różnice w pomiarach.
Maniek_82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 157
Dołączył(a): N 27 mar, 2011
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Pytania do Aqua Art

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron