II Zjazd Holenderskie.pl

Nasze spotkania. Zapowiedzi i informacje dotyczące imprez akwarystycznych. Fotorelacje, Ogłoszenia o konkursach akwarystycznych.

II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Krzysztof Ciesielski » Pn 10 lut, 2014

Witam Wszystkich.

Jesteśmy po pierwszym zjeździe naszego forum za co dziękujemy Bartkowi Lipczyńskiemu. Wiem od niego że na wiosnę istnieje możliwość zorganizowania kolejnego wspólnego spotkania. Możemy przedyskutować tematy które moglibyśmy na kolejnym zlocie poruszyć stąd moja propozycja żeby zorganizować coś w ramach warsztatów. Zaczęlibyśmy spotkanie od rozmowy na temat roślin ich opisie i wymaganiach (ograniczając się do gatunków najbardziej popularnych sadzonych na trzech planach w zbiorniku), sposobach aranżacji oraz dbania i odpowiedniego przycinania roślin . Następnie można praktycznie sprawdzić jakie są sposoby sadzenia roślin sprawiających najwięcej problemów np. małego heńka (chodzi mi o sadzenie w podłożach "lekkich") oraz metody szczepienia roślin na korzeniach i innych materiałach (wszystko zależnie od możliwości lokalowych i sprzętowych). Całość mogłaby łączyć się z założeniem zbiornika przez Bartka Lipczyńskiego, którego rozwój moglibyśmy oglądać na naszym forum. Wiem że nie wszystkie moje propozycje mogą być poruszone ze względów czasowych jak i przede wszystkim finansowych.
Proszę o wypowiedzi, spostrzeżenia jak Wy byście widzieli kolejny Zlot Naszego Forum.
Avatar użytkownika
Krzysztof Ciesielski
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): N 10 lut, 2013
Lokalizacja: Przasnysz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Marcin Bielak » Pn 10 lut, 2014

Swoim postem podsunąłeś mi pomysł.
Mianowicie Bartek sponsoruje pewien projekt, a dokładnie podłoże, nawozy i wiele innych do akwarium zakładanym w Domu Dziecka w Kowalewie k.Mławy.
Tak się zastanawiam czy koledzy i koleżanki z forum nie chcieli by pomóc przy zakładaniu baniaka od podstaw? Włącznie z przerabianiem pokrywy. W ten sposób mogli byśmy się spotkać pogadać z dzieciakami, czy też Bartek mógł by mówić w trakcie zakładania baniaka o roślinach nawożeniu itp.
Baniak będzie powstawał około 21 marca. To jeszcze kwestia dogadania. Możemy przełożyć go na sobotę lub piątek by większość mogła dojechać. Może nie był by to zlot bo 60 osób i więcej to raczej zbyt dużo ale można, by zrobić nagranie i wrzucić na forum....
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Krzysztof Ciesielski » Pn 10 lut, 2014

Fajnie, można by to pogodzić tylko co na to dyrektorka ośrodka. Bliżej tego terminu będę wiedział jak będę stał z czasem bo chcę wybrać się do Was pomóc :-)

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Krzysztof Ciesielski
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): N 10 lut, 2013
Lokalizacja: Przasnysz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Marcin Bielak » Pn 10 lut, 2014

Jeśli to nie będzie 60 osób to myślę że, nie będzie problemu :]
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Daniel Grabowski » Cz 13 lut, 2014

Pomysł ze zlotem ciekawy. Szczególnie takie zakładanie akwarium byłoby interesujące.
Jeśli tylko czas pozwoli to przy dzieciach chętnie pomogę.
Daniel Grabowski
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn 06 sty, 2014
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez ZANDAR » Cz 13 lut, 2014

Ja już się o to postaram, żeby była taka możliwość :D
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Marcin Bielak » Pt 11 kwi, 2014

Myślę, że 2 zlotem zakładania zbiornika u Dzieci nie można było nazwać, bo zbyt mało osób było z forum.
Ale idąc dalej za ciosem, to powinniśmy już nad 2 zlotem zacząć myśleć?
Może połowa maja, koniec maja?
Będzie cieplej już i można było by coś zoorganizować nie koniecznie w Warszawie.
Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły albo miejsca w których byście chcieli zorganizować kolejne spotkania to zapraszam do dyskusji.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: II Zjazd Holenderskie.pl

Postprzez Krzysztof Ciesielski » Pt 11 kwi, 2014

Marcin Bielak napisał(a):Myślę, że 2 zlotem zakładania zbiornika u Dzieci nie można było nazwać, bo zbyt mało osób było z forum.
Ale idąc dalej za ciosem, to powinniśmy już nad 2 zlotem zacząć myśleć?

Masz rację, poza tym Bartek L. myślał o zorganizowaniu 2 zlotu na wiosnę a tu lato się zbliża ;) i temat przycichł
Marcin Bielak napisał(a):Może połowa maja, koniec maja?
Będzie cieplej już i można było by coś zorganizować nie koniecznie w Warszawie.
Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły albo miejsca w których byście chcieli zorganizować kolejne spotkania to zapraszam do dyskusji.

Można byłoby zorganizować coś w Płocku lub Łodzi i kontynuować zloty w ZOO :D
Avatar użytkownika
Krzysztof Ciesielski
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): N 10 lut, 2013
Lokalizacja: Przasnysz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Spotkania, Zjazdy, Zapowiedzi, Relacje, Konkursy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron